5 rzeczy, które dzieją się z penisem, kiedy się starzejesz…

5 rzeczy, które dzieją się z penisem, kiedy się starzejesz…

Jak oceniasz ten wpis?

Możesz być zdrowy i aktywny, ale to nie znaczy, że twój penis będzie tak sprawny jak cały Twój organizm wraz z wiekiem.

To nie jest kolejna opowieść o tym, co może się stać z twoim penisem, kiedy się starzejesz. Nie chodzi tu o potencjalne ryzyko lub jednorazowe dziwne zachowanie penisa, Są to rzeczy, które w końcu dojdą do twojej męskości. Więc dopóki jesteś młody przygotuj swoje spojrzenie na to, jakie skutki pojawią się wraz z kolejnymi latami Twojego życia.

 

Opadanie

Według jednego z badań, podczas którego zweryfikowanych zostało wielu nagich facetów około 70tki z klubów sportowych – twoja moszna będzie opadać wraz z wiekiem.

Jest to nieunikniony aspekt męskiego starzenia się dzięki utracie masy mięśniowej.

Jest jednak nadzieja dzięki coraz popularniejszej procedurze zwanej plastyką moszny. Zgadza się, możesz poddać się zabiegowi plastycznemu moszny i oszczędzić swojemu przyjacielowi zniesławienia 😉

 

Kurczenie

W miarę starzenia się będzie postępować utrata rozmiaru penisa.

Jak to się dzieje? Normalne komórki, niegdyś krzepkie i serdeczne, zostają zastąpione przez nieelastyczne włókna zwane kolagenem, które w pewnym sensie zwijają się.

Chcesz pogorszyć swój stan? Kontynuuj budowanie mięśnia piwnego. Kiedy brzuch staje się większy, poduszeczka tłuszczowa wypycha się, a większy procent prącia zostaje zakopany pod skórą. Więcej na wadze, mniej centymetrów. Prosta matematyka.

Każde 13 kilo, które zrzucisz, pomoże Ci odzyskać jakieś 1,5 cm długości penisa. Także zaplanuj na jutro kilka brzuszków 😉

 

Wyginanie

Podczas swojej jesieni życia możliwe jest rozwinięcie się (lub powstanie) krzywizny. Możesz obrać ostry zakręt w lewo lub też zjechać bardziej na prawy pas. Dzięki powtarzającym się urazom powstałym od pozornie nieszkodliwych rzeczy, takich jak sport i aktywność seksualna, małe blizny gromadzą się wzdłuż długości twojego penisa.

A jeśli to nie jest wystarczająco niepokojące, to blizna ta nie buduje się symetrycznie. Gdzie kiedyś byłeś prosty, na starość może wygiąć się w łuk.

W wieku 60-ciu i 70-ciu lat może być coraz gorzej. Lekarze przyznają, że zdarzali się pacjenci, których penisy wyglądały jak znaki zapytania.

Na szczęście istnieje pomoc nawet dla znaków interpunkcyjnych 😉 W dzisiejszych czasach niektóre leki w zastrzykach pomagają uwolnić nagromadzone blaszki łączące blizny utrzymujące penisa w krzywej.

To naprawdę toksyna botulinowa, która rozwiązuje problem. Dokładnie tak, chodzi o zastrzyki z botoksu.

 

Zaburzenia erekcji

Istnieje ponad 30 milionów mężczyzn z zaburzeniami wzwodu, a przyczyny tego stanu sprowadzają się do utraty krwi.

Posiadanie zaburzeń jest jak atak serca dla penisa. Dlatego też zapobieganie temu wiąże się z prawie taką samą radą, jaką dajesz komuś z chorobami serca. Dobrze się odżywiaj, utrzymuj aktywność fizyczną, a powinieneś czuć się dobrze.

Zmaganie się z zaburzeniami erekcji jest rynkiem wartym miliardy dolarów, z leczeniem od tabletek i zastrzyków na receptę w celu zwiększenia przepływu krwi, do implantów prącia zaprojektowanych, aby zapewnić mężczyznom naturalną erekcję bez leków. Jeśli jednak zatroszczysz się o siebie, możesz tego uniknąć. Znane są przypadki 90latków, którzy nie mają problemów z erekcją, ze względu na to, że dbają o siebie. Cóż, to dodaje trochę otuchy…

 

Ryzyko raka

Większość mężczyzn bardzo dobrze wie, że jest realne ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego i jąder, a objawy tych chorób należy obserwować w miarę starzenia się. Ale istnieje ryzyko raka skóry na samym penisie, szczególnie jeśli jesteś nudystą lub lubisz odwiedzać solarium czy opalanie się nago.

Również mężczyźni, którzy nie są obrzezani, a nie przestrzegają zasad higieny osobistej, mogą stworzyć warunki sprzyjające rakowi skóry.

Jeśli chcesz uniknąć tego problemu, trzymaj się z daleka od solarium, a jeśli nie jesteś obrzezany, dbaj o czystość skóry napletka. Dlaczego to tak istotne? W skrajnych przypadkach wymagane jest całkowite usunięcie prącia. Przerażające prawda?

Mniej przerażające, a bardziej prawdopodobne zmiany, które mogą pojawić się wraz z wiekiem to obniżenie poziomu testosteronu. Oznacza to niewielką, ale stałą utratę wielkości. Możesz również spodziewać się zmniejszenia funkcji nerwowej i wrażliwości, co oznacza trudności w osiągnięciu orgazmu.

Innymi słowy, twój stary penis będzie wytrzymywał dłużej, ale będzie krótszy.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?