9 rzeczy, których nie wiedziałeś o plemnikach

9 rzeczy, których nie wiedziałeś o plemnikach

Jak oceniasz ten wpis?

Jak bystry jesteś, jeśli chodzi o małych pływaków?

Wszyscy słyszeliśmy plotki o spermie i ananasie, gorących kąpielach, alergiach. Ale jaka jest prawda? Po konsultacji z ekspertami, mamy dla Was kilka interesujących faktów o plemnikach

 

#1. Jest szybki i wściekły, od samego początku

Pierwsza chwila wytrysku zawiera najwyższą koncentrację plemników.

 

#2. Może pozostać o wiele dłużej niż myślisz

Sperma zwykle pozostaje w twoim ciele przez 48 godzin po stosunku, jednak może przeżyć nawet od 5 dni do tygodnia, w zależności od tego, jak „przyjazny” jest twój śluz szyjki macicy. Co ciekawe, śluz szyjki macicy chroni plemniki i pomaga utrzymać je dłużej w organizmie podczas owulacji, gdy jesteś najbardziej płodna.

 

#3. Dużo seksu lub masturbacji nie obniży liczby plemników

Nie martw się, nie ma ograniczonej ilości plemników, którą można zużyć. Częsty wytrysk co prawda może zmniejszyć objętość, ale jeśli na ogół Twój facet ma normalną liczbę plemników, nie powinno to mieć większego wpływu.

#4. Temperatura może obniżyć liczbę plemników

Jego nasienie zmienia się wraz z porami roku. Liczba plemników zwykle jest najniższa w miesiącach letnich, a najwyższa w miesiącach zimowych, ponieważ ekspozycja na ciepło zmniejsza liczbę plemników. Przegrzanie może obejmować wszystko, co wydaje się nieszkodliwe, chociażby wtedy, gdy twój mężczyzna ma na kolanach gorącego MacBooka lub relaksująca się w wannie z hydromasażem. W jacuzzi o temperaturze 40 stopni i więcej liczba plemników może się dramatycznie zmniejszyć. W rzeczywistości spadek ten może potrwać miesiące po ekstremalnym nadmiernym wystawieniu na wysokie temperatury.

 

#5. Ananas nie sprawi, że polepszy się smak jego spermy

Niestety, naukowcy jeszcze tego nie przebadali. Nasienie zawiera fruktozę (naturalnie występujący cukier), nadając jej lekko słodki smak, ale nigdy nie było prawdziwych badań na temat związku między jedzeniem, które facet je, a smakiem jego spermy. Jednak ta plotka zawiera mnóstwo niepotwierdzonych dowodów, więc jeśli wydaje się, że działa ona dla twojego partnera, jedzcie je.

 

#6. Męskie i żeńskie plemniki są równe.

Plemniki mają chromosom X lub Y, ale ich szanse nie różnią się. Pomysł, że jeden typ jest bardziej odporny lub pływa szybciej niż drugi, to tylko mit.

 

#7. Alergia na nasienie jest bardzo rzadkim zjawiskiem.

Wszyscy słyszeliśmy, że kobiety mogą być uczulone na nasienie, powodując stan zapalny lub zaczerwienienie, ale bardzo rzadko zdarza się alergia. Jeśli widzisz, że coś Ci dolega, najpierw sprawdź inne czynniki, takie jak infekcja pochwy. Przeprowadzono również jedno badanie na temat przenoszonej drogą płciową alergii na orzechy brazylijskie (gdzie kobieta miała reakcję alergiczną na spermę partnera po zjedzeniu orzechów). Ale znowu takie przypadki są niezwykle rzadkie. W niecodziennym przypadku zostaniesz zdiagnozowany jako uczulony, noszenie prezerwatywy może zapobiec podrażnieniom.

 

#8. Sperma przebywa dość intensywną podróż przed wielkim finałem

Przygotowanie wszystkich plemników wydalonych w przeciętnym wytrysku trwa około dwóch i pół miesiąca. Początkowo tworzą się w jądrach, a następnie przesuwają się do najądrza. Następnie w pełni uformowane plemniki wędrują przez nasieniowody przez nasieniowate pęcherzyki, gdzie mieszają się z płynem tworząc nasienie. Wreszcie, prostata dodaje ostatnią odrobinę płynu przed wytryskiem.

 

#9. Zdrowie twojego faceta wpływa na jego plemniki

Nasienie może być zdrowsze u mężczyzn poniżej 40 lat. Z pewnością plemniki będą zdrowsze u mężczyzn, którzy unikają palenia tytoniu, diety o wysokiej zawartości tłuszczu i toksyn środowiskowych. Jeśli więc zastanawiasz się nad rozpoczęciem lub poszerzeniem rodziny, miej to na uwadze.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?