„Cabbages & Condoms” – nietypowa restauracja w Bangkoku (Tajlandia)

„Cabbages & Condoms” – nietypowa restauracja w Bangkoku (Tajlandia)

Jak oceniasz ten wpis?


Tajlandia słynie z bogatej seksturystyki. Jednak ma też swoje odważne ale mniej perwersyjne oblicze. W tętniącym życiem Bangkoku możemy odwiedzić restaurację o nazwie „Cabbages & Condoms” (kapusty i kondomy). Miejsce jest niezwykłe i nie tylko ze względu na dość nietypową nazwę czy kontrowersyjny wystrój, ale przede wszystkim wyjątkowy, a wręcz szczytny jest cel istnienia restauracji.

Restauracja została założona przez Stowarzyszenie Rozwoju Ludności i Wspólnoty (PDA), które ozdobiło wnętrze budynku prezerwatywami. Pośród niecodziennych dekoracji możemy odnaleźć lampy z kondomów, figurki, a nawet kwiaty. Właściciele lokalu w ten sposób chcą promować ideę bezpiecznego seksu i zachęcić swoją społeczność do zabezpieczania się.
Motto restauracji brzmi „Nasze jedzenie nie powoduje ciąży”.

Oprócz restauracji z tajskimi przysmakami, w tym samym pasażu znajduje się sklep w którym zaopatrzyć się można w pamiątki produkowane przez lokalnych mieszkańców. Oczywiście w sklepiku z pamiątkami możemy również dostać produkty które wspierają planowanie rodziny – tj. prezerwatywy czy koszulki z napisem „I <3 bezpieczny seks”.

W paszczy lwa…

Wystrój na pewno nie należy do przeciętnych. Wszędzie możemy dostrzec zdjęcia, kolorowe grafiki lub też obrazy lokalnych artystów pośród nich dostrzec możemy bezkompromisowy napis: „Niestety nie mamy miętówek, ale w zamian weź prezerwatywę.” – a pod nim pudełko wypełnione darmowymi prezerwatywami. Niesamowitego charakteru temu lokalowi dodają z pewnością ściany ozdobione niemal w całości prezerwatywami z całego świata oraz informacjami wspierającymi planowanie rodziny.
Klimat miejsca utrzymany jest również na zewnątrz. Piękny dziedziniec jest pełen drzew i winorośli przyozdobionych lampkami – prezerwatywami zwisającymi z drzew.

Coś na ząb

„Cabbages & Condoms” to miejsce, który przyciąga klientów nie tylko swoim wyjątkowym wystrój i klimatem ale przede wszystkim niesamowitym jedzeniem. Restauracja serwuje smaczne i innowacyjne dania kuchni tajskiej, w tym m.in. pikantną sałatkę Condom. Po pysznym posiłku dostaje się rachunek a wraz z nim sygnowaną przez knajpę prezerwatywę.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?