Fetysz stóp partnera – jak go zaakceptować i uczynić gorącym dla Ciebie!

Corocznie ludzie wydają miliony, by zadbać o ten niewielki obszar ludzkiego ciała: stopy. Od biżuterii i lakiery do paznokci po jedwabne pończochy, seksowne rajstopy i wszelkie rodzaje butów, wielu z nas poświęca stopom ogromną uwagę. Jest coś uwodzącego w stopach zamkniętych w zmysłowe pończochy i wysokie obcasy czy też skórzanych wyzywających butach. Ale spójrzmy na ten fetysz od stóp do głów 😉

Podstawy

Więc o co chodzi z tym fetyszem stóp? Cóż, nie jest to na pewno wymysł naszych czasów. Uwielbienie do stóp było częścią wielu kultur przez bardzo długi czas. Klasycznym przykładem jest krępowanie stóp kobiet na Wschodzie. Piękne nogi były uważane za tak ważne, że kobiety zostawały okaleczane, aby ich stopy były tak małe, jak ich kultura uważała za właściwe. Im mniejsze, tym piękniejsze i bardziej pożądane.

Na szczęście, fetysz stóp stał się dużo bardziej plastyczny. Nie obejmuje określonego kształtu, wielkości czy typu stopy.

Czasami nawet nie chodzi o stopy same w sobie. Dla niektórych chodzi raczej o uległość. Wszakże, aby czcić nogi partnera, trzeba zwykle klęczeć.

Fetysz stóp jest określany jako obsesja lub pożądanie w stosunku do stóp lub obuwia.

Zainteresowanie seksualne może skupiać się na określonej części stopy, na przykład palcach, piętach lub podbiciach, ale też na stopie jako całości. Niektórzy wielbiciele stóp kochają stopy, inni preferują rajstopy i inne wyroby pończosznicze. Niepomalowane paznokcie, kolorowe paznokcie, łańcuszki na kostkę – wszystko to może być częścią fetyszu. Podobnie jak kształt lub pewne aktywności, takie jak pedicure czy masaż. Nawet zapach i stan czystości mogą być czynnikiem pobudzającym. Niektórych podniecają brudne i śmierdzące stopy.

 

Kogo dotyczy fetysz?

Często zdarza się, że ludzie uważają fetysz za coś strasznego – postrzeganie, którego fetyszyści nie mogą kontrolować.

W rzeczywistości większość fetyszy to tylko silne preferencje. Kluczem, podobnie jak w przypadku jakichkolwiek fetyszyzmów czy alternatywnych stylów życia, jest akceptacja. Jeśli masz partnera, który chce pochwalić się zamiłowaniem do stóp – lub nawet chce z Tobą dzielić ten fetysz – czemu by nie spróbować?

Wielu ludzi nie kręcą stopy lub sądzą, że są nieatrakcyjne. Duża większość nie lubi własnych stóp, a zatem też nie lubi, kiedy są dotykane, pieszczone lub ssane. Dla tej części osób, zrozumienie pragnień kochanka- fetyszysty może być trudne.

Warto też zauważyć, że fetysz ten nie ogranicza płeć czy tożsamość seksualna. Oznacza to, że możesz poznać fetyszystę prawie wszędzie. Często można się spotkać z mężczyznami, którzy uwielbiają nogi kobiet, ale są też fetyszyści stóp męskich. Kultura LGBT również opiewa w fetyszystów stóp, nie rzadko skupiających się na zapachu i butach (np. skórzanych).

 

Nie musisz być fetyszystką, aby pieszczoty stóp sprawiły ci przyjemność. To świetny sposób na grę wstępną, którą możesz dodać do swojego repertuaru.

 

Jak stwierdzić czy Twój partner może być fetyszystą stóp? Oto kilka prostych wskazówek:

 • często komplementuje Twój pedicure lub buty
 • zabiera Cię do sklepów obuwniczych i nie narzeka kiedy spędzacie tam kilka godzin 😉
 • podczas relaksowania, jego ręce często schodzą w obszar nóg
 • będzie oferował masaż stóp, a raczej będzie dążył do kontaktu z nimi poprzez dotyk i pieszczoty

Chcesz spróbować ze swoim partnerem? Oto kilka wskazówek:

 • Nie zmuszaj go. Niektórzy ludzie nienawidzą stóp tak bardzo, jak inni je kochają
 • Zacznij od czegoś subtelnego. Powiedz „Masz piękne buty” zamiast „Chcę ssać te palce!” 😉
 • uszanuj odmowę. Nie oznacza nie.

A jeśli to twój partner proponuje Ci pieszczoty stóp, oto kilka rzeczy, które warto rozważyć:

 • Nie śmiej się, gdy mówi co go kręci. Z jakiegoś powodu preferencje te sprawiają, że ludzie chichoczą. To nie jest dobra reakcja, gdy ktoś ujawnia fantazję.
 • Dowiedz się, co dokładnie lubi. Czy są to palce, poduszki czy cała stopa? Komunikacja na temat tego, co lubi pomoże Ci ocenić, czy czujesz się komfortowo.
 • Jeśli nie możesz się przemóc, bądź szczery. Nie udawaj, że sprawia Ci to przyjemność, Twój partner to dostrzeże
 • Rozważ pieszczoty w rajstopach czy obuwiu. Zmniejszy to wrażliwość stóp, a nadal pozwoli Twojemu partnerowi mieć trochę zabawy.

Zabawa ze stopami powinna być zmysłowa i seksowna. We wszystkim chodzi o kuszenie i wabienie partnera. Plus, zabawa ze stopami to dodatkowa możliwość do dodania pikanterii w łóżku.

 

 

Fetysz stóp partnera – jak go zaakceptować i uczynić gorącym dla Ciebie!

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?