Idealny biustonosz w kilku krokach

Większość z nas nosi biustonosz codziennie. Zazwyczaj dobieramy go kolorystycznie do stroju, który mamy danego dnia. Niestety to za mało i okazuje się, że większość kobiet posiada źle dopasowane staniki, co może przynieść nam więcej szkód niż pożytku. Źle dobrany biustonosz to nie tylko niewygodą w jego noszeniu, ale i problemami natury zdrowotnej.

Skutki źle dobranych biustonoszy

Najczęstszymi błędami kobiet przy doborze biustonosza jest zbyt mała miseczka uciskająca piersi lub zbyt duży jego obwód pod biustem. Z tego powodu nasze piersi są źle podtrzymywane i obwisają. Z czasem zaczną tracić swoją jędrność i przestaną wyglądać atrakcyjne. Dodatkowo źle dobrany biustonosz może zacząć obciążać nasz kręgosłup i ramiona. Jest to częste zwłaszcza w przypadku większych biustów. Zły stanik może także krępować nasze ruchy i być niewygodny. A gdy założymy obcisłą bluzkę, tak nieodpowiednio dobrany biustonosz może zniszczyć wygląd całej naszej stylizacji. A wystarczy kilka prostych zasad, żeby na długie lata zachować atrakcyjny i zdrowy wygląd naszych piersi.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

W pierwszej kolejności należy zmierzyć nasz obwód pod biustem. Stań prosto, bez ubrania i biustonosza i za pomocą miarki krawieckiej zmierz swój obwód lekko dociskając taśmę. Ułóż ją tuż pod piersiami i pilnuj, aby znajdowała się na tym samym poziomie zarówno na plecach, jak i z przodu. Od uzyskanego obwodu odejmij 3 i zaniż wynik do najbliższego standardowego wymiaru. Jeśli np. Twój obwód to 81 cm, to po odejmowaniu wychodzi 78, a najbliższy wynik w dół to 75 (rozmiary w obwodzie to 70, 75, 80, 85 itd.).
Teraz przyszedł czas na mierzenie wymiaru w biuście. Taki pomiar najlepiej wykonać w staniku, który nie uciska nam za bardzo biustu i nie ma sztywnych miseczek. W przypadku jędrnych piersi zrób to na stojąco, ale jeśli Twój biust opada pochyl się prostopadle do przodu i tak dokonaj pomiaru.
Teraz masz już wszystko co potrzebne do dobrania odpowiedniego rozmiaru. Rozmiary najczęściej składają się z liczby i litery. Liczba odpowiada rozmiarowi pod biustem, a litera to wymiar miseczki. Ten rozmiar ustalisz odejmując swój wymiar w biuście i wymiar pod biustem. I tak wynik od 7-9 to miseczka AA, od 9,5-11,5 to A, od 12-14 to B itd. Pamiętaj, że mimo podobnej zasady ustalania rozmiaru biustonosza w różnych markach te wartości mogą się nieco różnić. Najlepszym wyjściem będzie sprawdzenie tabeli rozmiarów, która dostępna jest w sklepach lub na stronach internetowych producentów bielizny.

Jak założyć biustonosz?

Odpowiednie noszenie biustonosza nie kończy się jednak na wybraniu właściwego rozmiaru. Aby stanik był wygodny i spełniał dobrze swoje funkcje musimy nauczyć się go dobrze nakładać. Pochyl się lekko do przodu i włóż piersi w miseczniki tak, aby fiszbiny jak najlepiej przylegały do ciała. Pamiętaj, że muszą się one znajdować naokoło piersi, a nie na nich. Następnie zapnij stanik z tyłu. Jeśli dobrze zmierzyłaś obwód pod biustem to zapinaj go na pierwszą haftkę. Kolejnych zapięć używaj dopiero, gdy biustonosz z czasem się nieco rozciągnie. Załóż ramiączka, powinny być one tak wyregulowane, aby dobrze i mocno podtrzymywać piersi, ale nie mogą nam wbijać się w ramiona. Na koniec wygarnij biust do przodu (lewą pierś prawą ręką, prawą pierś lewą ręką).
Pierwsze odpowiednie mierzenie i dobieranie rozmiaru biustonosza może wydać nam się czasochłonne i kłopotliwe, ale pamiętaj, że ten wysiłek szybko nam się zwróci. Nie tylko będziemy dobrze wyglądać w odpowiednio dobranym biustonoszu, ale nasze piersi zachowają ładny i zdrowy wygląd na lata. A to marzenie każdej kobiety.

ERROR

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?