Jak interpretować sny erotyczne?

Czy chcemy przyznać się do tego, czy nie, każdy chociaż raz w życiu doświadczył erotycznego snu. Historie bywają różne, czasami śni nam się pełen pasji seks z Colinem Firthem, innym razem z byłym, a czasem, co gorsza, robimy to z kimś, kogo szczerze nienawidzimy! Czemu się tak dzieje i co to oznacza?

Podróżowanie do najgłębszych erotycznych zakamarków podświadomości i wyciąganie najbardziej emocjonujących, ale często dziwacznych scenariuszy, partnerów, zachowań czy fantazji seksualnych wzbudza silne emocje, które często pozostają w nas na kilka dni po.

Działa to podobnie, jak w przypadku marzeń, nasze erotyczne sny często dotyczą tych kwestii w życiu, które zajmują większość naszej uwagi. Takie sny „oczyszczają” nas emocjonalnie.

Kiedy nasz dominujący świadomy umysł idzie spać, podświadomość może się swobodnie działać i zaczyna gromadzić myśli, emocje i doświadczenia z życia. Jeśli mamy silne pragnienie, aby coś zrobić, często pojawia się w naszych snach, gdy nasz świadomy umysł nie może temu zapobiec. Nasze sny wymagają zwrócenia uwagi na rzeczy, których pragniemy lub te, których nie lubimy czy które nas martwią. Oczywiście niektóre sny są zupełnie przypadkowymi obrazami, które zostały połączone ze sobą i nie mają żadnego rzeczywistego znaczenia.

Dodając do tego fakt, że seks jest jednym z najsilniejszych ludzkich popędów nic dziwnego, że nasze sny są mocno związane z seksem i pragnieniami. I interpretowanie ich może otworzyć nam oczy na pewne rzeczy.

Chociaż erotyczne sny są niepowtarzalne w ich szczegółowości i różnią się w zależności od osoby, istnieją pewne wspólne scenariusze, których doświadcza wielu z nas.

 

Seks z nieznajomym

Marzenia o seksie z nieznajomą postacią zdarzają się bardzo często i mogą być bardzo zaskakujące. Obca osoba może mieć twarz i być kimś, kogo uważasz, że nigdy wcześniej nie widziałeś lub może być „człowiekiem bez twarzy”, który po prostu Ci się podoba.
To jest coś, czego prawdopodobnie nigdy nie zrobiłeś w prawdziwym życiu, więc fantazja jest związana z twoją dziką i erotyczną stroną, bez rzeczywistych konsekwencji w realnym życiu.

Co to znaczy?
Seks z obcym może oznaczać wiele rzeczy. Ogólny akt seksu z nieznajomym może oznaczać pragnienie ryzyka w twoim życiu. Może to być sposób na pokazanie, że masz potrzeby i pragnienia, z którymi jeszcze się nie skonfrontowałeś, ponieważ byłeś zbyt chroniony. Taki sen pozwala odkryć nowe rzeczy o sobie. Nieznajomy może również reprezentować kogoś w twoim życiu, kogo próbujesz poznać bliżej, ale pewne okoliczności Ci nie sprzyjają.

 

Seks z eks

Sen o dzikim seksie z byłym może być jednocześnie emocjonującym i niepokojącym doświadczeniem. Te fantazje mogą przywieść wspomnienia, wzbudzić stare uczucia, a jeśli masz nowego partnera, możesz poczuć się winny i obawiać się, że nadal masz uczucia dla swojego byłego.
Twoja podświadomość może wciąż pozostawiać w pamięci wspomnienia, które uważałeś za zapomniane lub usunięte. Tylko dlatego, że twój eks zniknął z twojego życia, nie znaczy, że nie jest jeszcze obecny w twojej podświadomości.

Co to znaczy?
Powtarzające się sny erotyczne z byłym mogą oznaczać, że masz nierozwiązane problemy lub nadal darzysz go silnym uczuciem. Może to oznaczać, że chcesz wrócić do tamtych chwil. Sen taki może także stanowić o niezadowoleniu z obecnego i nostalgicznego wyglądu przeszłości.

 

 

Seks z osobą o tej samej płci

Marzenie o spaniu z kimś o tej samej płci, jeśli nie homoseksualistą, może być mylącym doświadczeniem. Może się okazać, że jest to przypadkowa osoba tej samej płci, może to być przyjaciel lub znajomy.
Wielu psychologów uważa, że ​​w pewnym stopniu wszyscy jesteśmy biseksualni, a Twoje sny dają szansę do odkrycia ukrytych lub represjonowanych seksualnych pragnień w świecie fantazji seksualnych.

Co to znaczy?
Zwykle są dwa główne powody, dla których marzymy o seksie z kimś tej samej płci, gdy jesteśmy heteroseksualni. Pierwszym może być fakt, że mamy silną relacje przyjacielskie z osobą tej samej płci, które w snach zamieniają się w seksualne fantazje. Ale to świadczy tylko o potędze relacji jaką tworzycie, a nie chęci eksperymentowania z tą osobą. Drugi główny powód takich snów jest podświadomą chęcią za spróbowaniem stosunku płciowego z tą samą płcią. Sen taki może również oznaczać, że potrzebujesz zbliżyć się do swojej kobiecej strony (lub męskiej, jeśli jesteś mężczyzną).

 

 

Seks z celebrytą

Marzenie o dzikiej nocy z Danielem Craigem czy Bradem Pittem jest dla wielu z nas spełnieniem marzeń! Kto by nie chciał? 😉
Cóż, nie ulega wątpliwości, że większość z nas ma swoją ulubioną gwiazdę i jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia i bujną wyobraźnię, może przydarzyć Ci się właśnie taki sen.

Co to znaczy?
Niektórzy psychologowie uważają, że marzenie o seksie z celebrytą jest pragnieniem bycia popularnym. Twierdzą, że chodzi o społeczne ambicje i pragnienie wyższego statusu społecznego. Powszechnie uważa się, że takie sny ujawniają pragnienie poczucia się bardziej szczególnym i wyjątkowym. To ucieczka do fantastycznego świata romantycznych powieści i filmów i nie ma w tym nic złego 😉

ERROR

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?