Jak pary radzą sobie z różnym popędem?

Seks jest bardzo ważnym elementem związku. A często zdarza się, że popęd jednej i drugiej osoby różni się diametralnie. Frustracja seksualna powiększa się i rodzi się z tego powodu wiele problemów. Przeczytaj jak z tym problemem można sobie poradzić, by nie popsuć związku.

W Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie Otwartym przebadano ponad 5000 osób i odkryto, że intymność seksualna, pożądanie i częstotliwość aktywności seksualnej zwykle waha się przez lata w długotrwałym związku. Generalnie (co pewnie nie będzie dużym zaskoczeniem) mężczyźni potrzebowali więcej seksu niż kobiety.

Około 30 procent kobiet bezdzietnych powiedziała, że ​​ich partner chce uprawiać seks częściej niż one, a tylko 17 procent mężczyzn powiedziało to samo odnosząc się do swoich partnerek. Różnica stała się jeszcze wyraźniejsza, gdy do badanych dołączyły pary z dziećmi, 40 procent matek potwierdziło, że ich partner chce uprawiać więcej seksu niż one, w porównaniu do zaledwie 10 procent ojców.

Ale, co ciekawe, badacze stwierdzili, że mała ilość seksu nie jest powiązana z relacjami z mniejszym stażem i brakiem satysfakcji partnera.

Może to być spowodowane tym, że ludzie w badaniu byli zobowiązani do bycia razem i chętnych do pracy. Szczęśliwe pary uznały, że ich wzloty i upadki w życiu seksualnym nie są wyrokiem skazującym na życie – wierzyli, że stan może się zmienić. I zamiast zamartwiać się i kłócić, znaleźli kreatywne sposoby, aby temu zaradzić.

Jak to zrobili? Poniżej udane strategie, które wyłoniły się z badań – i jak je wykorzystać, jeśli twój popęd seksualny nie jest zsynchronizowany z popędem twojego partnera.

Śmiech

W szczęśliwych parach seks również jest ważny, ale nie najważniejszą sferą życiową. Jeśli patrzysz na pociąg seksualny jako duży problem, zawsze będzie nacisk, żeby coś poprawić lub zadziałać inaczej. Dlatego nie polecamy skupiać się na tym i nie patrzeć na to jako problem. Spróbuj zamiast wywierać presji śmiać się. Nie tylko złagodzisz napięcie w tej kwestii, ale śmiech zwiększa intymność poza sypialnią. W rzeczywistości niektóre badania dowodzą, że ludzie częściej otwierają się, kiedy śmieją się. Dodatkowa korzyść: jej śmiech może również ją przekonać. Podobno kobiety częściej inicjują seks z zabawnym partnerem.

 

Randki
Nawet jeśli ona nie chce baraszkować pod pościelą, nie znaczy, że nie chce, abyście się zbliżali do siebie. Więc planuj wycieczki weekendowe, a nawet wieczorny spacer z partnerką, a przytulanie i całowanie traktuj jako codzienny priorytet. Bliskość bez seksu jest ważna także w relacjach i może budować inne formy intymności. Budowanie intymności w ten sposób może przenieść się do sypialni, ponieważ koncentrujesz się na związku. Wzbogacenie intymności może pomóc poczuć się bardziej przywiązanym i zaangażowanym.

 

Oddzielne łóżka
Badanie wykazało, że dzieci zasypiające w łóżku rodziców czy chrapiący partner to jedne z powszechniejszych barier stojących na przeszkodzie w tętniącym życiem seksie. Jedyna opcja, by to zwalczyć – dwa oddzielne łóżka. Brzmi strasznie? Pomyśl o tym w inny sposób. Dystans od swojego partnera może pozwolić na lepszy sen, co może poprawić nastrój, a co za tym idzie podnieść popęd seksualny. To też może sprawić, że seks będzie bardziej przypominać randkę. Jeśli twoje dzieci śpią z tobą, wybór innego łóżka/kanapy w domu może mieć dla seksu zbawienne znaczenie i na nowo wprowadzi intymność do Twojego życia.

 

Troska

Przemyślane gesty – zakup ulubionych cukierków w drodze z pracy lub zabieranie psa na spacer – ogólne polepszenie i troska o relacje, przekłada się też na lepszy nastrój, a co za tym idzie może zwiększyć się popęd seksualny partnera i życie łóżkowe może na nowo rozkwitnąć.

 

ERROR

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?