Poradnia zdrowia seksualnego – przyspieszenie wytrysku

Poradnia zdrowia seksualnego – przyspieszenie wytrysku

Jak oceniasz ten wpis?


Zapraszamy do cyklu „poradnia zdrowia seksualnego”, gdzie seksuolożki i edukatorki z Instytutu Pozytywnej Seksualności udzielą rad w tematyce erotycznej czytelnikom Strefy Przyjemności.

Witam serdecznie,

Rozpoczęłam nowy związek i w sprawach intymnych jest mały problem. A raczej istotny problem ponieważ mój partner osiąga orgazm dopiero po 2-3 godzinach. Jest to troszkę męczące dla mnie…Jak można przyspieszyć wytrysk? Proszę o pomoc

 

Witaj,

wytrysk opóźniony oznacza, że mężczyzna ma trudność lub nie może osiągnąć ejakulacji. Mimo stymulacji, erekcji i potrzeby psychicznej osiągnięcie orgazmu jest utrudnione. Sytuacja taka może być przyczyną psychicznego dyskomfortu zarówno dla samego mężczyzny, jak i partnerki/partnera. Relacje interpersonalne również mogą być wystawione na próbę. Zatem jakie są przyczyny. Należy wziąć pod uwagę tak predyspozycje biologiczne, jak i psychiczne. Lęk i obawy z jednej strony. Z drugiej zaś problemy natury medycznej. Warto zasugerować potrzebę wykonania rutynowych badań lekarskich. Może rozwiązanie jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Dbałość o zdrowy styl życia, unikanie stresu, aktywność fizyczna to dobry wstęp do polepszenia tej sytuacji. Możesz także porozmawiać z partnerem. Być może każde z was ma nieco inną opinię na temat tego, jak powinna wyglądać gra wstępna.

 

Odpowiedzi na pytania udzieliły:
dr Agata Loewe- psychoterapeutka, seksuolożka, założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Wiola Jaworska- psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w modalności Gestalt, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Patrycja Wonatowska – pedagożka, edukatorka seksualna, terapeutka, studentka psychologii, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?