Poradnia zdrowia seksualnego – rutyna

Poradnia zdrowia seksualnego – rutyna

Jak oceniasz ten wpis?


Zapraszamy do cyklu „poradnia zdrowia seksualnego„, gdzie seksuolożki i edukatorki z Instytutu Pozytywnej Seksualności udzielają rad w tematyce erotycznej czytelnikom Strefy Przyjemności.

 

Jestem w związku od 4 lat i od jakiegoś czasu nie ma między mną, a moim facetem pożądania. Codziennie ta sama monotonia, praca, dom, sen – seksu nie uprawialiśmy pewnie ze cztery miesiące. Co więcej zdarza mi się czuć pożądanie do innych mężczyzn, np. kolegów z pracy. Czy nasz związek się wypalił? Czy powinnam się z nim rozstać? A może da się jakoś wyrwać z tej rutyny?

 

Witaj,

Bardzo często zdarza się, że w związku nachodzi nas rutyna. Często mówi się, że statystycznie po około 3-5 latach w stałych relacjach następuje zmiana dotychczasowej dynamiki. Tak jak na początku para poznaje się, sprawdza jak się ze sobą spędza czas, lekko się pokazuje z lepszej strony, tak po kilku latach znika element zaskoczenia i nowości. Wiele par zgłasza w tym okresie swoje wątpliwości czy aby wszystko w związku jest ok. Jest to również najbardziej podatny czas na rozstania lub zmiany dotychczasowych ustaleń- formuła potrzebuje odświeżenia. Sytuacja o której Pani pisze ma jak najbardziej prawo wpływać na waszą seksualność! Kluczem do rozwiązywania dylematów seksualnych jest zawsze komunikacja. Warto, abyście wraz z partnerem porozmawiali o tym jak zadbać o wasz seks- jak zorganizować czas, co byłoby dla was atrakcyjną formą seksualną. Zachęcam do podzielenia się fantazjami seksualnymi i negocjowaniu tego co moglibyście wspólnie zrealizować.

Problem może również tkwić zupełnie daleko od sypialni- proszę przyjrzeć się czy wszystko w waszej relacji jest w porządku, czy dbacie o siebie i wspólne spędzanie czasu, czy spełniacie swoje wcześniejsze i nowe ustalenia, czy być może macie tematy pozamiatane pod dywan, których już dłużej się nie da chować? Pierwszym krokiem do naprawy życia seksualnego jest moment zatrzymania się i rozejrzenia się dookoła! Odpowiedź jest pod samym nosem!

 

Odpowiedzi na pytania udzieliły:
dr Agata Loewe- psychoterapeutka, seksuolożka, założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Wiola Jaworska- psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w modalności Gestalt, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Patrycja Wonatowska – pedagożka, edukatorka seksualna, terapeutka, studentka psychologii, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?