Poradnia zdrowia seksualnego – stulejka

Poradnia zdrowia seksualnego – stulejka

Jak oceniasz ten wpis?


Zapraszamy do nowego cyklu „poradnia zdrowia seksualnego„, gdzie seksuolożki i edukatorki z Instytutu Pozytywnej Seksualności udzielają rad w tematyce erotycznej czytelnikom Strefy Przyjemności.

Lekarz stwierdził u mnie stulejkę, dostałem nawet skierowanie na zabieg, jednak mama nie chce nic z tym zrobić. Twierdzi, że to nic pilnego i jak będę dorosły i będę miał narzeczoną to sam coś z tym zrobię. Nie mam jeszcze ukończonych 18 lat i sam nic nie mogę. Chciałbym zacząć się kochać z dziewczyną, ale przy erekcji czuje ból, co dopiero przy penetracji…Myślę, że mama robi to specjalnie, żebym jeszcze nie uprawiał seksu. Jak ją przekonać? A może mogę sam załatwić to jakoś prywatnie?

Witaj,

Stulejka polega na zwężeniu napletka, co uniemożliwia odprowadzenie go poza żołądź członka, Może mieć charakter wrodzony lub nabyty (jako następstwo stanu zapalnego). Problem ze stulejką jest rozwiązywany przez kosmetyczny zabieg chirurgiczny. Stulejka może utrudniać odbywanie stosunków płciowych, oddawanie moczu. Z powodu niemożności zsunięcia napletka i dokładnego umycia żołędzi, sprzyja zakażeniom. Niestety twoja mama błędnie bagatelizuje problem. Spróbuj może porozmawiać z inną osobą dorosłą, do której masz zaufanie o swoim problemie. Może potrzebne jest wsparcie, by uświadomić mamie rangę problemu. W sytuacji, kiedy nie masz ukończonych 18 lat wymagana jest twoja zgoda oraz rodziców/opiekunów prawnych. Warto jednak porozmawiać, przedstawić medyczne wskazania do niezwłocznego wykonania zabiegu. Stulejka nie jest problemem, który samoistnie zaniknie.
Odpowiedzi na pytania udzieliły:
dr Agata Loewe- psychoterapeutka, seksuolożka, założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Wiola Jaworska- psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w modalności Gestalt, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Patrycja Wonatowska – pedagożka, edukatorka seksualna, terapeutka, studentka psychologii, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?