Poradnia zdrowia seksualnego – związek, a seks

Poradnia zdrowia seksualnego – związek, a seks

Jak oceniasz ten wpis?


Zapraszamy do cyklu „poradnia zdrowia seksualnego”, gdzie seksuolożki i edukatorki z Instytutu Pozytywnej Seksualności udzielą rad w tematyce erotycznej czytelnikom Strefy Przyjemności.

 

Dzień dobry,

Jesteśmy ze sobą od niedawna,uprawialiśmy seks kilka razy, jednak juz widze, że nie jest dobrze. Przede wszystkim wszystko toczy sie bardzo szybko. Gra wstępna, seks. Wszystko bez ładu i składu. Mam wrażenie, że mój partner nie może się doczekać samego seksu. Nie sprawdza mojej reakcji, nie stara się mnie zadowolić. Tego też oczekuje ode mnie – abym pieściła go szybko i intensywnie. Niestety nie mam z tego żadnej przyjemności, o orgaźmie nie wspomniwszy. Facet jest naprawdę super, jestem w nim zauroczona, ale irytują mnie te sytuacje intymne. Nie wiem co mam robić,powiedzieć mu?No ale co on zrobi?Boje się go urazić…

 

Witaj! Obawa i lęk przed możliwością urażenia drugiej osoby może prowadzić do jeszcze większej frustracji. Jeżeli nie ma między wami otwartej, pełnej szacunku komunikacji nie ma możliwości byście popracowali nad swoim życiem seksualnym. Rozmowa, powiedzenie o swoich odczuciach z dbałością o dobre samopoczucie siebie i drugiej osoby to najlepszy z możliwych sposobów na poprawienie waszych relacji. Jeżeli zależy wam na podtrzymaniu związku to bez wspólnego porozumiewania się ciężko mówić o rozwoju czy pracy nad relacją. Może warto być Ty sama powiedziała lub pokazała partnerowi, co sprawia Ci przyjemność? Możesz napisać, jeżeli tak będzie Ci łatwiej. Najważniejsze jest to byście w tej sytuacji popracowali nad otwartością i aktywnym słuchaniem drugiej osoby. Jeżeli nie samodzielnie zawsze możecie skorzystać z pomocy specjalisty/specjalistki.

 

Odpowiedzi na pytania udzieliły:
dr Agata Loewe- psychoterapeutka, seksuolożka, założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Wiola Jaworska- psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w modalności Gestalt, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Patrycja Wonatowska – pedagożka, edukatorka seksualna, terapeutka, studentka psychologii, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?