Prezerwatywa – znajdź swój rozmiar!

Prezerwatywa – znajdź swój rozmiar!

Jak oceniasz ten wpis?

Chociaż zapewne większość mężczyzn chciałoby kupować prezerwatywy w rozmiarze XXL czy Super Large, prawda jest zgoła inna. Penis penisowi nie równy i matka natura obdarzyła panów różnymi rozmiarami.

Jak zapewne wiesz, istnieją prezerwatywy o uniwersalnym rozmiarze, ale są też takie, które mają mniejsze lub większe rozmiary. Niektóre z nich są tak zaprojektowane, że u nasady są mniej szerokie niż wyżej. Wszystkie te cechy są tworzone dla zapewnienia jak największego komfortu i przyjemności.

Poszukując właściwej prezerwatywy, wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że rozmiar jest dużo ważniejszy niż grubość prezerwatyw czy ich opakowanie. Jeśli prezerwatywa jest za mała, może zbytnio ściskać penisa i utrudniać osiągnięcie wzwodu czy też orgazmu mężczyzny w sypialni. Jeśli prezerwatywa jest zbyt duża, może spowodować większe problemy, takie jak wycieknięcie spermy czy płynu ejakulacyjnego.

Wybierając idealne dopasowaną prezerwatywę zwiększysz swój komfort i skuteczność w przypadku ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli prezerwatywa jest zbyt wąska może pęknąć, a jeśli jest zbyt luźna, może się wyślizgnąć. Więc im lepiej gumka pasuje, tym bezpieczniejszy będzie Twój seks.

Co mówią badania?
Badanie przeprowadzone przez jedną z najpopularniejszych firm produkujących prezerwatywy wykazało, że długość penisa podczas erekcji może wahać się od 10 do 23 centymetrów, a szerokość penisa różni się od 3 do 5 centymetrów (i więcej). Z prawie 3000 respondentów 50% uznało, że przeciętne prezerwatywy nie pasują na ich wymiary:
– 25% z nich skarżyło się, że prezerwatywy były „za ciasne”
– dla 10% prezerwatywy były „bardzo ciasne”
– dla 15% prezerwatywy były „zbyt luźne”
44% respondentów stwierdziło, że zdarzyło im się, że prezerwatywa się ześlizgnęła lub też pękła.


Inną kwestią może być to, że większość facetów ma krótsze penisy – średnio o 5,55 cm w przypadku erekcji – niż średnia długość prezerwatywy – wynika z badań opublikowanych w Journal of Sexual Medicine. Do niedawna prezerwatywy miały długość 6,69 cm. To mogłoby potencjalnie wyjaśnić, dlaczego wiele osób zniechęca się do ich używania. W rzeczywistości tylko 33 procent mężczyzn twierdzi, że używało prezerwatywy podczas ostatniego kontaktu seksualnego w ubiegłym roku, zgodnie z najnowszym raportem Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Jest to ogromne ryzyko, ponieważ coraz bardziej powszechne są przypadki zarażonych chorobami przenoszonymi drogą płciową, a prawidłowe stosowanie prezerwatyw może pomóc zapobiec niezamierzonym ciążom.

 

Znajdź swój rozmiar

Znalezienie najlepszego dopasowania wymaga nieco pomiaru i eksperymentowania.
Po pierwsze, należy zmierzyć długość swojego penisa w pełni jego wzwodu. Miarka powinna być umieszczona u podstawy. Zaznacz, jak daleko jest do czubka.
Następnie zmierz obwód penisa. Możesz użyć kawałka sznurka. Zapętlij ją raz wokół najgrubszej części penisa w erekcji. Zmierz to.
Teraz możesz porównać długość i obwód ze średnią. Średnia erekcja wynosi około 12,9-14,9 cm długości i 12,3 cm szerokości (od 11,7 do 12,9 cm). Jeśli twoje wymiary są bliskie średniej, standardowa prezerwatywa powinna być w porządku. Jeśli jesteś znacznie poza tymi zakresami, rozważ inny rozmiar.

Najlepszym sposobem jest eksperyment – kupić kilka rodzajów prezerwatyw i spróbować każdej, by sprawdzić, która pasuje najlepiej.
Prezerwatywa powinna całkowicie zakrywać twojego penisa, ale także pozostawiać trochę miejsca na czubku na wytrysk.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?