Jak przedłużyć stosunek? Sposoby na to, żeby kochać się dłużej.

Jak przedłużyć stosunek? Sposoby na to, żeby kochać się dłużej.

Jak oceniasz ten wpis?


Szybkie numerki bywają bardzo pociągające, ale znacznie częściej wolimy kochać się dłużej, żeby zaznać jeszcze więcej przyjemności. Niestety męska fizjologia czasami uniemożliwia długie stosunki, bo facet finiszuje zbyt szybko, i z całą grą wstępną seks zajmuje wtedy dosłownie kilka minut. Można to zmienić: wydatnie przedłużyć stosunek i czerpać z niego jeszcze większą satysfakcję. Są na to sposoby!

Dłuższa gra wstępna
Budujcie napięcie powoli, niech wszystko dzieje się w swoim naturalnym tempie. Facet powinien odczuwać rosnące podniecenie, ale jednocześnie nie może napalić się tak bardzo, żeby skończyć stosunek po kilkunastu sekundach.

Seks w wannie
Jeśli problemem jest przedwczesny wytrysk, dobrze jest rozważyć możliwość uprawiania seksu w wannie. Woda częściowo zmniejsza wrażliwość zmysłową i pozwala dłużej cieszyć się stosunkiem.

Ruchy frykcyjne i zero stresu
Ejakulacja nie nastąpi tak szybko, jeżeli partner będzie wprowadzał penisa do pochwy dość głęboko.
Na czas trwania stosunku może mieć również wpływ stres. Jeżeli kochacie się w miejscu, które nie zapewnia całkowitej swobody, napięcie jest ogromne, a chęć jego rozładowania bardzo duża. Seks może skończyć się wtedy szybciej, niż myślicie. Żeby do tego nie dopuścić, warto się odstresować i zapewnić sobie takie warunki, w których będziecie czuli się całkiem komfortowo.

Ćwiczenia na przedłużenie stosunku
Mężczyźni, którzy mają problem ze zbyt szybkim wytryskiem, mogą spróbować przez jakiś czas wykonywać specjalne ćwiczenia, które pomogą im opanować rosnące gwałtownie podniecenie i opóźnić nieco wytrysk. Jeżeli ćwiczenia te będą wykonywane regularnie, przyniosą rezultaty już po kilku tygodniach.

Co może zrobić kobieta, żeby seks trwał dłużej?
Są dwie metody, które pozwalają kobiecie przedłużyć nieco stosunek. Pierwsza polega na wykonaniu określonej czynności, druga natomiast na jej zaniechaniu. Jeśli kobieta czuje, że jej partner zbliża się już do finiszu, powinna sięgnąć do jego jąder i odciągnąć je lekko od ciała. Taki bodziec sprawia, że wytrysk zostanie powstrzymany. Żeby natomiast nie podniecać mężczyzny zbyt bardzo i nie dodawać mu dodatkowych bodźców zmysłowych, kobieta powinna zrezygnować z zaciskania mięśni pochwy podczas seksu. Nawet jednorazowe zaciśnięcie mięśni Kegla może być dla mężczyzny tak silnym bodźcem, że momentalnie spowoduje wytrysk i zakończy stosunek.

Środki farmakologiczne
Jeżeli powyższe metody nie przynoszą żadnych rezultatów i mężczyzna nadal finiszuje zbyt szybko, należy udać się na wizytę do seksuologa. Być może problemy te mają podłoże psychiczne, a może są związane z nadwrażliwością żołędzi czy też zbytnim napięciem mięśni zwieracza cewki moczowej. W takich przypadkach rezultaty dać mogą odpowiednio dobrane leki lub kompleksowa terapia.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?