Seks w czasie menstruacji – przyjemność dla dwojga

Seks w czasie menstruacji – przyjemność dla dwojga

Jak oceniasz ten wpis?


Gdy przychodzą „te dni”, ubolewacie oboje. Twój partner, bo nie może spełnić swoich oczekiwań seksualnych. Ty, bo wzmożone skurcze podbrzusza i złe samopoczucie wykluczają Cię z życia. U wielu kobiet, mimo wymienionych dolegliwości, zwiększa się w tych dniach libido. Nasuwa się wówczas pytanie, czy na pewno warto z powodu okresu rezygnować z przyjemności?

 

I tak, i nie.

Jeżeli mężczyźnie nie przeszkadza widok i zapach krwi, a kobieta z chęcią oddaje się pieszczotom partnera — to seks jest jak najbardziej wskazany. Buduje nie tylko wzajemną więź między kochankami oraz zaspokaja ich potrzeby seksualne, ale sprawia również, że orgazm działa zbawiennie na bóle menstruacyjne kobiety.

 

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?
W czasie menstruacji odporność kobiety jest wyraźnie osłabiona, a pochwa zdecydowanie bardziej wrażliwa. Wówczas łatwo o niechciane otarcia, infekcje i wirusy. Warto zadbać o odpowiednią higienę, zarówno przed, jak i krótko po stosunku. Należy mieć pod ręką nie tylko ręczniki, które zapobiegną poplamieniu pościeli, ale również chusteczki nawilżające, które pozwolą na szybkie usunięcie krwi z ciała. Innym pomysłem jest uprawianie seksu pod prysznicem.
U Kobiet miesiączkujących regularnie szansa na zajście w ciążę podczas menstruacji spada niemal do zera. Taki stan kusi do uprawiania seksu bez zabezpieczeń. Warto jednak rozważyć użycie prezerwatywy. Uchroni ona nie tylko kobiety mające nieregularny cykl przed zajściem w ciążę, ale również zabezpieczy przed bakteriami, które mogą znajdować się na penisie partnera.

 

Jaką wybrać pozycję?
Menstruacja wyklucza pozycje, w których kobieta jest na górze ze względu na możliwość wzmożonego krwawienia. Jest to kwestia indywidualna, dlatego poleca się wybranie pozycji, w których kobieta czuje się komfortowo, np. na łyżeczkę lub misjonarską.

 

Co jeśli partnerzy nie wyobrażają sobie stosunku w czasie menstruacji?
Ciało kobiety w czasie miesiączki jest wrażliwe na dotyk. Panie, które lubią pieszczoty na pewno nie pogardzą w tym czasie relaksującym masażem i pocałunkami ze strony partnera. Jeśli z różnych powodów klasyczny seks nie wchodzi w grę, zawsze pozostaje seks oralny i/lub analny. Poza tym wzajemna masturbacja może dostarczyć partnerom również wielu przyjemności.

 

W zachowaniu odpowiedniej higieny pomogą również tampony.  Możecie również wyposażyć się w specjalne tampony niewyczuwalne podczas stosunku. Nasi czytelnicy polecają takie https://www.lola.pl/pl/c/tampony-soft/164

Kochankowi powinni rozważyć, czy warto w „te dni” zrezygnować ze wzajemnej bliskości, czy wręcz przeciwnie, zadbać o wzajemne potrzeby ze szczególnym zaangażowaniem.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?