Czy seks jest dobry dla Twojej prostaty?

Czy seks jest dobry dla Twojej prostaty?

Jak oceniasz ten wpis?

Niezależnie od tego, czy seks jest dobry na problemy z prostatą, jest to pytanie, nad którym zastanawia się wielu mężczyzn. Ale nawet jak dzieje się coś niedobrego, bagatelizują objawy i ukrywają obawy. Nadal istnieje tabu wokół problemów z prostatą, szczególnie rzadkie jest ono wśród starszych mężczyzn.

Ale prostata odgrywa ważną rolę podczas aktywności seksualnej. Efekt jaki powodują regularne wytryski na gruczole krokowym powinien stać się głównym tematem rozmów, szczególnie u mężczyzn, u których występują problemy z gruczołem prostaty.

Ogólny wniosek jest taki, że seks jest korzystny dla zdrowia gruczołu krokowego. Im częściej prostata daje się we znaki, tym bardziej prawdopodobne jest, że toksyny zostaną usunięte z organizmu przez ejakulacje. Częsta aktywność seksualna może zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka prostaty lub innych problemów z tym gruczołem. Istnieją jednak badania, które wskazują, że wysoki poziom aktywności seksualnej, zwłaszcza w młodszym wieku, może zwiększyć ryzyko wystąpienia raka prostaty.

Pozostaje więc pytanie: czy seks jest dobry dla zdrowia gruczołu krokowego? A jeśli tak, to jaka jest odpowiednia ilość aktywności seksualnej?

 

Aktywność seksualna i jej wpływ na zdrowie gruczołu krokowego

Eksperci sugerują, że poza oczyszczaniem z toksyn poprzez wytrysk, seks może również zmniejszyć rozwój drobnych kryształów, które są związane z niektórymi nowotworami. Zwykła ejakulacja zwiększa odpowiedź układu odpornościowego na obecność komórek nowotworowych. Aktywność seksualna również zmniejsza stres. Uspokaja centralny układ nerwowy, co może zapobiegać powiększeniu się raka.

 

Badania

Według raportu opublikowanego w JAMA mężczyźni, którzy doświadczali ponad 20 wytrysków miesięcznie, byli o 33% mniej narażeni na raka gruczołu krokowego. Te mierzone ejakulacje obejmowały stosunek płciowy i masturbację.

Podobne wnioski przyniosło również australijskie badanie dotyczące 2 338 mężczyzn. Badanie wykazało, że mężczyźni, którzy doświadczali średnio od 4 do 7 wytrysków tygodniowo mieli o 36% mniejsze prawdopodobieństwo rozpoznania raka gruczołu krokowego przed 70 rokiem życia w porównaniu do mężczyzn, którzy doświadczali wytrysku średnio mniej niż 2,3 razy w tygodniu. Badanie nie wykazało związku między rakiem prostaty, a liczbą partnerów seksualnych.

 

STD i przyjemność seksualna

Zapalenie prostaty jest chorobą gruczołu krokowego wywołaną infekcją bakteryjną. Zakażenie to czasami powoduje choroba przenoszona drogą płciową (STD). Jeśli masz STD, zdecydowanie powinieneś unikać seksu bez zabezpieczenia. Jeśli zapalenie gruczołu krokowego nie jest związane z chorobą przenoszoną drogą płciową, można bezpiecznie uprawiać seks. Regularna, bezpieczna aktywność seksualna wydaje się być zdrowa dla gruczołu krokowego. Jeśli pacjent leczy się na zapalenie gruczołu krokowego, zaleca się doprowadzać do wytrysku dwa do trzech razy w tygodniu.

Niektórzy mężczyźni doświadczają bólu podczas lub po wytrysku, który zakłóca przyjemność seksualną. Jeśli tak się stanie, powinieneś otwarcie porozmawiać się ze swoim partnerem, aby znaleźć sposoby na seks, który jest obustronnie satysfakcjonujący. Jeśli angażujesz swojego partnera w leczenie gruczołu krokowego, wyzwania seksualne mogą być łatwiejsze w obsłudze.

 

Inne korzyści

Seks może mieć również wiele korzyści na rzecz zdrowia gruczołu krokowego. Zaczynając od potencjalnego zmniejszenia ryzyka raka prostaty, aktywność seksualna pomaga utrzymać erekcję. Brak seksu może powodować skrócenie prącia i brak konsekwentnych nocnych wzwodów, które mogą powodować i przyczynić się do problemów z poczuciem własnej wartości i prowadzić do dalszych problemów z zaburzeniami erekcji.

Regularna, bezpieczna aktywność seksualna wydaje się być zdrowa dla gruczołu krokowego i ma wiele korzyści dla gruczołu prostaty. Niektóre objawy prostaty mogą być złagodzone przez regularną aktywność seksualną, a u starszych mężczyzn, regularny wytrysk ma działanie ochronne przeciwko rakowi prostaty. W rzeczywistości większa częstotliwość wytrysku jest związana ze zmniejszonym ryzykiem rozwoju raka prostaty.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?