Seks podczas ciąży

Wśród myśleniu wielu ludzi seks wciąż krąży mit o tym, że seks podczas ciąży nie powinien mieć miejsca ze względu na dobro dziecka. Dzisiaj chcielibyśmy go obalić i wytłumaczyć jak wygląda seks podczas ciąży.

Większość kobiet, których ciąża przebiega prawidłowo, może uprawiać seks aż do chwili, gdy ich odejdą jej wody lub zacznie mieć skurcze. Istnieją jednak pewne okoliczności, w których trzeba ograniczyć pewne czynności lub powstrzymywać się od seksu w części lub w całej ciąży. Lekarz prowadzący powinien poinformować o tym, czy u dziecka lub matki występują jakiekolwiek powikłania, które mogą być przeciwwskazaniem do uprawiania seksu. Jeśli masz wątpliwości, porozmawiaj ze swoim lekarzem na ten temat.

Dziecku nie dzieje krzywda, gdy kobieta i jej partner kochają się. Jest ono chronione przez silne mięśnie macicy, a śluz chroni malucha przed ewentualną infekcją. Podczas stosunku penis nie wychodzi poza pochwę, więc nie dotrze do dziecka.

 

Nie ma potrzeby ograniczania liczby stosunków, kiedy ciąża przebiega bez powikłań.  Stymulacja seksualna lub orgazm nie zapoczątkują porodu, nie spowodują też poronienia. Chociaż orgazm może powodować łagodne skurcze macicy, skurcze są na ogół przejściowe i nieszkodliwe.

Wiele kobiet twierdzi, że seks podczas ciąży wygląda zupełnie inaczej. Jedne uważają go za bardziej przyjemny, inne mniej. Wynikać to może z kilku czynników. Wzrost przepływu krwi do obszaru miednicy może powodować obrzęk narządów płciowych, co może powodować wzmożone uczucie przyjemności. Może występować również więcej wydzieliny z pochwy, co akurat może okazać się być plusem 😉 Z drugiej strony, może się okazać, że obrzęk narządów płciowych nie daje poczucia pełnego spełnienia.

Piersi kobiet podczas ciąży stać się mogą bardzo delikatne i wrażliwe na dotyk, zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Jedne z pań będą odczuwały z tego powodu większą przyjemność, w przypadku innych – może to być nieprzyjemne uczucie.

 

Ciąża, a libido

Istnieje wiele indywidualnych doświadczeń, jeśli chodzi o pożądanie podczas ciąży. Niektóre kobiety mają zwiększone libido w czasie ciąży, a inne uważają, że są mniej zainteresowane seksem. Wiele kobiet uważa, że ​​ich apetyt na seks zmienia się w zależności od tego, jak się czują fizycznie i emocjonalnie w czasie kolejnych miesięcy.

W pierwszym trymestrze kobieta może czuć się zmęczona, mieć humory  lub mdłości co może wpłynąć na brak ochoty na seks. W końcu w przypływie tak wielu zmian fizycznych i emocjonalnych może czuć się trochę przytłoczona. Libido powraca zazwyczaj w drugim trymestrze, kiedy mijają mdłości i zmęczenie się zmniejsza. Często w trzecim trymestrze, zwłaszcza w ostatnim miesiącu kobieta może czuć się już zbyt zmęczona i wyczerpana na igraszki.

 

Ciąża, a popęd mężczyzny

Większość mężczyzn uważa, że ​​ich ciężarna kochanka jest nadal atrakcyjna, a czasem nawet jeszcze bardziej. Ale istnieje kilka powodów, które mogą zmniejszać jego libido,  jak chociażby fakt, że obawia się ciężaru rodzicielstwa, a ten niepokój może wpływać na pragnienia seksualne.

Prawdopodobnie najczęstszym powodem, dla którego mężczyźni bardziej martwią się o seks podczas ciąży, jest obawa, że ​​współżycie może zranić dziecko. Jeśli twój partner potrzebuje zapewnienia o bezpieczeństwie seksualnym podczas ciąży, zabierz go na następną wizytę u lekarza.

Najważniejsze jednak to rozmawiać o swoich obawach i niepokojach, ale również potrzebach. Komunikacja może złagodzić wiele napięć i pozwoli Wam się zrelaksować.

 

 

 

Powiedz swojemu partnerowi kiedy czujesz się nieswojo, nawet jeśli jest to coś, co kiedyś robiliście zawsze. Jeśli okaże się, że nie czujesz przyjemności, rozważ inne czynności erotyczne, takie jak seks oralny lub samo-stymulacja. Eksperymentujcie i dostosujcie jako para, aby zrelaksować się i rozkoszować się seksem dla obojga.

Pamiętaj też, że jeśli nie masz ochoty uprawiać seksu lub lekarz zaleci ci tego nie robić, możesz nadal przytulać się, całować i pieścić.

 

ERROR

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?