Trendy w depilacji intymnej u kobiet

Jakie fryzury intymne lubią mężczyźni? Czy warto dopasować wygląd swojego wzgórka łonowego do upodobań partnera? Względy estetyczne przemawiają za depilacją, a zdrowotne — za jej brakiem. Według seksuologów to właśnie w intymnym owłosieniu znajduje się najwięcej feromonów.
Jeszcze niedawno panowała moda na depilację brazylijską, czyli całkowite usunięcie owłosienia z okolic intymnych. Niektóre Panie preferowały pozostawienie cienkiego paseczka, inne z przyjemnością goliły się na zero, a jeszcze inne na samą myśl o tym odczuwały niechęć. Nie trzeba było czekać długo, a w ślad za kobietami poszli Panowie. Ich także można spotkać w salonach kosmetycznych, chociaż większość z nich woli samodzielnie wystylizować intymną fryzurkę. W niektórych gabinetach kosmetycznych i salonach tatuażu można też wykonać fryzurę według wybranego szablonu, jednak nie jest to już zbyt popularne, a do tego wymaga większego nakładu czasu.
Co lubią mężczyźni? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ gusta są różne. Prawda jest taka, że jeżeli nie zapytasz go o jego upodobania, możesz tylko zgadywać lub podążać własną ścieżką. Tak, taka ścieżka jest chyba najbardziej bezpieczną opcją na pierwszą rozbieraną randkę. Nie odstraszy wielbiciela natury, a tym bardziej nie zniechęci Pana lubiącego brazylijską depilację. Nawet jeżeli nie trafisz w jego gusta, na pewno nie uczyni to całego zbliżenia nieudanym.
Obecnie panujący trend to depilacja (a raczej jej brak) au naturel. Rozwód z depilacją brazylijską publicznie ogłosiły już Cameron Diaz, Lady Gaga i Gwyneth Paltrow. Można pozwolić rosnąć włoskom swoim własnym torem, ale jeżeli ma to mieć jakiś estetyczny wygląd, warto lekko je przyciąć, np. trymerem i usunąć z boczków bikini.
Depilacja w stylu francuskim to pozostawienie szerokiego paska na ok. 4-5 cm lub trójkąta. Taką depilację można wykonać samodzielnie lub wybrać się do kosmetyczki.
A co jeżeli on preferuje naturalny wygląd, a Ty kochasz depilację brazylijską? Można spróbować pójść na kompromis, ale chyba najważniejsze jest własne dobre samopoczucie. Gdy czujemy się komfortowo, stajemy się pewne siebie, a to przekłada się na otwartość w łóżku. Poczucie własnej atrakcyjności nie tylko wzmocni Twoje odczucia, ale też spodoba się partnerowi. Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni lubią pewne swojej seksualności kobiety.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?