Wazektomia może zmienić Twoje życie seksualne na lepsze!

W najnowszym badaniu naukowcy zauważyli, że mężczyźni uprawiają więcej seksu i mają lepsze orgazmy od czasu, kiedy zostali poddani wazektomii.

Dla mężczyzn z pewnego rocznika lub etapu w życiu, zabieg wazektomii ma sens. Prosta procedura trwająca od 20 do 30 minut obejmuje blokowanie lub odcinanie ścieżek pozwalających na wytrysk nasienia – co zapewnia sterylność.

Ale nie martw się. Nie ma zmian w twoich funkcjach seksualnych ani produkcji nasienia. Po prostu strzelasz ślepakami. Nie ma bezpieczniejszej ani bardziej niezawodnej formy kontroli urodzeń oprócz abstynencji.

 

Oto 5 typowych faktów, które powinieneś zrozumieć, zanim zdecydujesz się na nóż.

Wciąż istnieje ryzyko, że możecie zajść w ciążę: szanse na zapłodnienie kobiety wynoszą około 1 na 2000 po wazektomii. To są istotne informacje, jest mniejsza szansa zapłodnienia niż ta oferowana przez antykoncepcję lub prezerwatywy. Ale najważniejsze jest to, że procedura nie jest nieomylna. W rzadkich przypadkach dochodzi do „spontanicznego ponownego połączenia” lub ponownego otwarcia jednej z „rurek” przenoszących plemniki z twoich jąder.

Nie jest tak, że od razu po zabiegu jesteś bezpłodny. Musisz wytryskać 20 lub 30 razy po wazektomii, aby usunąć istniejące rezerwy plemników. Jest to również powód, dla którego procesy sądowe dotyczące nieudanych wazektomii są dość powszechne. Po paru tygodniach od zabiegu możesz przeprowadzić w lekarza test kontrolny, aby potwierdzić, że twoje nasienie jest wolne od plemników.

Istnieje ryzyko – ale nie jest wielkie. Po operacji istnieje bardzo mała szansa, że ​​doświadczysz infekcji lub krwiaka, czyli w Twojej mosznie nagromadzi się krew. Jeśli rozwinie się krwiak, być może trzeba będzie poczekać kilka tygodni lub przeprowadzić drugi zabieg, aby zaradzić problemowi. Nawet jeśli tak się stanie, ryzyko utraty zdolności seksualnych lub negatywnych długoterminowych skutków jest w istocie ZEROWE.

NIE doświadczysz spadku testosteronu: Twój poziom hormonów nie ma wpływu na procedurę. W rzeczywistości mówi, że niektórzy mężczyźni doświadczają zwiększenia męskości i funkcji seksualnych, ponieważ nie są już przytłoczeni, ani nie martwią się o ewentualne zapłodnienie żony lub dziewczyny.

Niektóre badania wykazały również, że może istnieć bardzo mały związek między jedną z postaci raka prostaty a wazektomią. Ale wielu ekspertów przypisuje to faktowi, że mężczyźni, którzy mają planowe zabiegi chirurgiczne, takie jak wazektomia, są częściej poddawani regularnym testom na raka prostaty i inne problemy zdrowotne, dzięki czemu można znaleźć problem wcześniej niż później.

Jest możliwe cofnięcie zabiegu wazektomii. Podczas gdy wazektomia jest jedną z najbardziej rutynowych i najbezpieczniejszych zabiegów chirurgicznych, cofnięcie wazektomii jest nieco trudniejsze. Jeśli minęło trochę czasu odkąd miałeś swoją wazektomię (ponad osiem lat) masz tylko około 50% szans na odzyskanie zdolności do reprodukcji. Konkluzja: Nie spiesz się z decyzją.

 

Najnowsze badania potwierdzają..

Wazektomia może odebrać ci zdolność do posiadania dzieci, ale też da coś w zamian: więcej seksu, według nowych badań.

Badanie przeprowadzone na 294 parach przez naukowców z niemieckiego uniwersytetu we Frankfurcie wykazało, że mężczyźni, którzy mieli wazektomię, doświadczali więcej seksu, mieli lepszy popęd seksualny i silniejsze erekcje i orgazmy. Ich partnerki zgłosiły również wzrost podniecenia seksualnego. Naukowcy doszli do wniosku, że zwiększenie ogólnej aktywności w sypialni można przypisać „brakowi lęku przed niechcianymi ciążami”.

Czterech na dziesięciu badanych mężczyzn stwierdziło, że ich życie seksualne uległo „znacznej poprawie” po wazektomii, a 12,4 % częściej mówi o seksie, wynika z Daily Mail. Cztery i pół procent mężczyzn zauważyło, że uprawia mniej seksu od czasu wazektomii – ale mimo to w raporcie stwierdzono, że „seksualne zadowolenie mężczyzn poprawiło się” i że „nie zmniejszyło się” dla ich partnerek.

Badania z Frankfurtu w dużej mierze opierają się na danych, które dzielą naukowców z Stanford w badaniu blisko 6 000 mężczyzn w 2015 roku. Badanie Stanford wykazało, że mężczyźni po wazektomiami uprawiali seks 5,9 raza na miesiąc, w porównaniu do 4,9 raza dla facetów, którzy nie mieli tego zabiegu. Autor tego badania, dr David Guo uważa, że ​​pary będą bardziej skłonne do zajęcia się sobą teraz, ponieważ ryzyko nieplanowanej ciąży jest całkowicie znikome.

Twoja życie seksualne to tylko jedna z wielu rzeczy do rozważenia przed pójściem pod nóż. Ale jeśli to zrobisz, możesz wskrzesić dodatkową iskrę w sypialni.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?