Wybielanie okolic intymnych

W pogoni za trendami – wybielanie okolic intymnych

Wybielanie warg sromowych i odbytu? Kiedyś większość ludzi uznałaby Cię za kompletną wariatkę! Na szczęście czasy się zmieniły i dziś jest to wyjątkowo popularny zabieg, na który modę wylansowały filmowe gwiazdy i modelki z USA. Trend bardzo szybko dotarł do Europy, co niespodziewanie zaowocowało milionowym zainteresowaniem ze strony kobiet, marzących o pozbyciu się kłopotliwych przebarwień okolic intymnych. Trudno zrozumieć, dlaczego ciemniejące plamy pojawiają się w tych niezwykle delikatnych miejscach, dobrze chronionych przed szkodliwym działaniem promieniowania UV – decydujący wpływ mają bowiem nasze geny, styl życia, nawyki higieniczne, a także stosowane w przeszłości preparaty lecznicze i kosmetyki. Czasem miejsca intymne wykazują naturalnie ciemniejszy odcień skóry i jest to zjawisko zupełnie fizjologiczne. Nie istnieją jednak żadne przeciwwskazania, aby nasza uroda intymna nie mogła ulec lekkiej poprawie. Bez względu na to, czy planujesz poddać się erotycznej sesji zdjęciowej, czy ciemny odcień Twoich warg sromowych powoduje dyskomfort w trakcie zbliżeń seksualnych, możesz poddać się zabiegowi rozjaśniania, przy użyciu dwóch sprawdzonych metod – kremu lub lasera.

Wybielanie gradientowe – sama zdecyduj o pożądanym efekcie

Zdecydowanie tańszą, mniej inwazyjną i łatwo dostępną metodą jest stosowanie maści i kremów wybielających, przeznaczonych do aplikacji w miejscach wrażliwych, skłonnych do podrażnień. Większość kosmetyków jest sprowadzana z Ameryki, ale ich ceny na polskim rynku są nadal atrakcyjne. Można je kupić przez internet, rzadziej w stacjonarnych sklepach. Kremy wybielające należy nakładać nie więcej niż raz dziennie lub raz na kilka dni, jeśli nasza skóra ma tendencję do podrażnień i uczuleń. Ich stosowanie nie ma ściśle określonych ram czasowych – kurację przerywa się w momencie uzyskania pożądanego odcienia skóry.

Innowacja laserowa „mona lisa touch”

Nie chcesz czekać na pierwsze efekty? Wybierz się do sprawdzonego gabinetu ginekologii estetycznej. Dziś lekarze masowo przeprowadzają zabiegi wybielania okolic intymnych przy użyciu bezpiecznego lasera CO MonaLisa Touch. Promieniowanie emitowane przez laser zmienia pigmentację skóry, powodując efekt natychmiastowego rozjaśnienia. W celu zredukowania nieprzyjemnych odczuć najczęściej stosuje się miejscowe znieczulenie (np. krem EMLA), czasem zimne okłady. Bezpośrednio po zabiegu możemy odczuwać niewielkie dolegliwości bólowe, często pojawiają się także obrzęk i zaczerwienienie. Okres rekonwalescencji trwa około 2 tygodni. Po tym czasie skóra nabierze swojej dawnej witalności, a powrót do normalnego życia seksualnego stanie się prawdziwą przyjemnością. Kosz jednej sesji to ok. 1000 zł. W przypadku dużych obszarów skóry lub intensywnych przebarwień istnieje możliwość powtórzenia zabiegu po upływie dwóch miesięcy.

Przeciwwskazania mają prawie wyłącznie charakter przejściowy, za wyjątkiem rozwiniętego nowotworu skóry. Należą do nich:
ciąża
menstruacja
zakażenia grzybicze i bakteryjne
niedawno przebyte zabiegi operacyjne pochwy, sromu lub odbytu
uszkodzenia skóry okolic intymnych

Laser i krem – nie tylko dla kobiet!

Choć zabiegom wybielania poddają się w większości modne panie, to co roku obserwuje się rosnące zainteresowanie mężczyzn estetyką okolic odbytu. Już nie tylko depilacja krocza stała się rutyną dla dbających o siebie mężczyzn – oni także marzą o rozjaśnieniu swoich pachwin i przestrzeni między pośladkami. Panowie, nie macie powodów do wstydu! Osiągnięcia medycyny estetycznej są dostępne również dla Was i powinniście z nich korzystać, jeśli tylko macie na to ochotę. Dziś takie zabiegi są powszechnie dostępne w każdym zakątku Polski, przy zachowaniu całkowitej dyskrecji i komfortu psychicznego pacjenta.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?