Jak zidentyfikować typ libido partnera i dzięki temu być lepszym w łóżku

Jak zidentyfikować typ libido partnera i dzięki temu być lepszym w łóżku

Jak oceniasz ten wpis?


Czy byłeś kiedyś w związku, w którym wydawało ci się, że jesteś na zupełnie innych poziomach w seksie? Każdy ma inny rodzaj popędu seksualnego, a wykrycie typu partnera ułatwi ci życie – a twój seks będzie o wiele lepszy.

Psycholog Sandra Pertot opracowała model 10 unikalnych typów libido, w oparciu o relacje, jakie mają ludzie z seksem. Pertot uważa, że ​​zrozumienie twojego typu może pomóc ci rozwinąć większą zgodność seksualną w twoim związku – co oznacza, że ​​nie musisz więcej wpatrywać się w kalendarz, próbować zapamiętać ostatni raz, kiedy uprawiałeś seks, i nie będziesz już narzekać „Nie mogę uwierzyć, że masz ochotę właśnie teraz!”.

 

Zmysłowi kochankowie – Priorytet połączenia

Kluczowe cechy: Zmysłowi kochankowie używają seksu jako sposobu na poczucie więzi z partnerami. Są elastyczni, uprzejmi i hojni, pod warunkiem, że czują obecność swojego partnera. Jeśli czują się niekochani lub bez więzi, możesz zapomnieć o dobraniu się do ich spodni.

Jeśli twój partner jest zmysłowy: zapytaj swojego partnera, co dla niego oznacza emocjonalna intymność. Jeśli możesz pokazać swojemu partnerowi, że interesujesz się odkrywaniem seksualności, będzie on otwarty na zaspokojenie twoich potrzeb. Możesz uważać się za szczęściarza.

 

Kochankowie erotyczni muszą czuć ciepło

Najważniejsze cechy: Erotyczni kochankowie chcą mieć w czasie seksu intensywność dłoni w stylu Titanica. Czasami może być im trudno rozpoznać, że istnieją inne sposoby uprawiania seksu. Typy erotyczne mogą mieć królicze libido, ale preferują jakość ponad ilość. Mogą wierzyć, że seks jest najważniejszą częścią romantycznego związku.

Jeśli twój partner ma erotyczny charakter: typy erotyczne mogą być dynamitami w sypialni, więc możesz być gotowy na przejażdżkę swojego życia. Ale być może będziesz musiał pomóc swojemu partnerowi rozpoznać, że można uprawiać wspaniały seks, nie uprawiając go 11 razy pod rząd. Możesz także przypomnieć partnerowi, że seks nie jest jedyną wspaniałą częścią twojego związku.

 

Zależni kochankowie używaj seksu jako odstresowywacza

Kluczowe cechy: Typy zależne polegają na seksie, który służy jako podstawowy środek antystresowy. Zapomnij o terapii, ćwiczeniach oddechowych, a nawet o napoju wyskokowym; seks jest jedyną rzeczą, która faktycznie przynosi im ulgę. Mogą się wycofać i złościć, jeśli nie mają regularnego seksu.

Jeśli twój partner jest zależny: plus jest taki, że Twój partner chce regularnie uprawiać seks i pragnie, abyś był entuzjastycznym uczestnikiem. Fajnie jest czasem zaliczyć szybki numerek w łazience, ale w końcu możesz poczuć się wyczerpany przez ciągłą presję na seks. Seks może również być bezosobowy, jeśli czujesz, że partner myśli więcej o swoim szefie dupku niż o tobie. Możesz podzielić się tymi obawami i zachęcić partnera do nauki innych mechanizmów radzenia sobie ze stresem.

 

Uprzywilejowani kochankowie chcą tego, czego chcą

Kluczowe cechy: Uprzywilejowane typy przypisują dużą wartość swoim własnym pragnieniom i mogą nie rozumieć pojęcia kompromisu. Czasami uważają, że ich pragnienia są ważniejsze niż pragnienia ich partnerów, i mogą być nachalni lub wymagający, gdy nie dostają tego, czego chcą.

Jeśli twój partner jest uprzywilejowany: Pomóż swojemu partnerowi zrozumieć, że cenisz również swoje życie seksualne i że powinniście współpracować, aby stworzyć życie seksualne, które spełnia pragnienia obu stron.

 

Uzależnieni kochankowie mają trudności z mówieniem „nie”

Kluczowe cechy: Uzależnione typy mogą mieć trudności z odrzuceniem seksualnych korzyści lub szans, nawet jeśli są w związku monogamicznym. Mogą się skupiać na uroku nowego partnera seksualnego (ale spójrzmy prawdzie w oczy, kto nie?) Są skłonni do wrażliwości na odrzucenie.

Pertot nie czyni rozróżnienia między uzależnionymi, którzy oszukują potajemnie, a ci, którzy uznają tę monogamię, jako taką, która nie są dla nich właściwym modelem relacji.

Jeśli twój partner jest uzależniony: Jeśli zostałeś oszukany, być może będziesz musiał podjąć bolesną decyzję, czy pozostać w związku, czy nie. Jeśli jesteś z kimś, kto wyraża pragnienie posiadania otwartego lub poligamicznego związku, będziesz chciał dowiedzieć się, czy te modele relacji będą działać też w Twoim przypadku.

 

Reaktywni kochankowie stawiają na pierwszym miejscu swojego partnera

Kluczowe cechy: typy reaktywne starają się, aby ich partnerzy byli w centrum uwagi. Pertot dzieli tę kategorię na dwa podtypy: te, które naprawdę lubią uprawiać seks ze swoim partnerem, a także te, które poświęcają własną przyjemność, aby utrzymać zadowolenie partnera. A to duża różnica!

Jeśli twój partner jest reaktywny: staraj się pomóc swojej drugiej połówce zrozumieć ich motywacje do seksu. Czy naprawdę są podnieceni twoją satysfakcją? A może są chwile, w których za bardzo starają się „dawać”? Niezależnie od podtypu, możesz spróbować pomóc partnerowi w zrozumieniu, że jego przyjemność jest również ważna.

 

Zestresowani kochankowie unikają seksu

Kluczowe cechy: Większość ludzi rozwija ten typ w reakcji na szczególnie trudny okres w ich życiu lub związku. Sprawy mogły być w porządku wcześniej, ale gdzieś po drodze straciły wiarę w swoje umiejętności seksualne i nie wiedziały już, czego chcą. Mogą odczuwać ogromną presję i niepokój. Niektórzy z zestresowanych typów odczuwają niepokój, jeśli ich partner próbuje zainicjować jakikolwiek kontakt seksualny.

Jeśli twój partner jest zestresowany: Twój partner może potrzebować pomocy w określeniu specyficznej dynamiki seksualnej, która sprawia, że czują niepokój. Wyjaśnij wszelkie nieporozumienia i staraj się być wrażliwy, nie wywierając na nim zbyt dużej presji.

 

Niezainteresowani kochankowie nie są wielkimi fanami seksu

Kluczowe cechy: Niektóre typy niezainteresowanych mogą czuć się dobrze „podążając” za seksualnymi inicjacjami partnera, a nawet mogą cieszyć się sobą podczas seksu, ale same nie pragną seksu. Pertot wyraźnie nie wspomina o aseksualności, ale niektóre typy mogą się jako takie identyfikować.

Jeśli twój partner jest niezainteresowany: dwóch partnerów bezinteresownych zazwyczaj świetnie się razem bawi, ponieważ seks nie jest priorytetem dla żadnego z nich. Jeśli twój partner jest niezainteresowany, a ty nim nie jesteś, sprawy mogą stać się nieco trudniejsze. Niektóre typy niezainteresowane mogą sprawiać wrażenie, że rzucają ci kość co jakiś czas, ale to może nie wystarczyć. Być może będziesz musiał podjąć trudne decyzje dotyczące PRZYGOTOWANIA swojego związku.

 

Obojętni kochankowie reagują na stres

Najważniejsze cechy: osobowość ta ma tendencję do bycia bardziej tymczasową niż jakakolwiek inna osobowość. Rodzinne typy odczuwają pożądanie seksualne, ale po prostu nie są zainteresowane seksem partnerskim. Ich brak zainteresowania jest zwykle reakcją na stres w życiu lub związku, który powoduje, że osoba odsuwa się od partnera.

Jeśli twój partner jest obojętny: Pomóż swojemu partnerowi dowiedzieć się, kiedy i dlaczego zaczęliście odsuwać się od seksu. Co działo się w ich życiu i waszym związku w tym czasie? Czasami odpowiedź będzie oczywista, ale innym razem może być mniej jasna. Zapytaj ich, czy istnieją sposoby na to, że możesz być partnerem wspierającym.

 

Kompulsywni kochankowie skupiają się na szczegółach

Kluczowe cechy: Kompulsywne typy mają specyficzne fetysze i fantazje, których potrzebują, aby poczuć pożądanie.

Jeśli twój partner jest kompulsywny: musisz sam zdecydować, czy czujesz się komfortowo, wprowadzając fantazje partnera do sypialni, ale nigdy nie osądzaj innej osoby za jej fetysze. Jeśli możesz być otwarty i chętny, twój partner prawdopodobnie będzie tak zachwycony, że pomoże ci w realizacji Twoich fantazji.

 

Czy istnieje jeden określony typ, z którym najczęściej się identyfikujesz? A może czujesz się jak kombinacja kilku rodzajów?

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?