Znaczenie snów erotycznych. Sprawdź!

Znaczenie snów erotycznych. Sprawdź!

Jak oceniasz ten wpis?


Naukowcy odkryli, że sny o seksie są niesamowicie powszechne, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Okazuje się, że nawet 8% naszych snów dotyczy erotyki, co w skali tygodni, miesięcy, roku oznacza już całkiem sporą „sumę”. Według szacunkowych obliczeń, każdego roku spędzamy około 58,4 h marząc, że jesteśmy nago i zabawiamy się z innymi. Nie chcesz wiedzieć, co to wszystko oznacza? Mimo, że naukowcy uważają marzenia senne za wynik losowo uruchamianych obszarów pamięci i wyobraźni, pozostają one nie bez znaczenia dla psychiatrów, psychologów oraz ekspertów somnologii. Równolegle, również poza naukową sferą, na przestrzeni lat pojawiły się rozmaite interpretacje nieświadomych fantazji. To, czy mają one odbicie w rzeczywistości, musisz ocenić samodzielnie. My sprawdziliśmy znaczenie snów erotycznych i wybraliśmy 5 najpopularniejszych spośród nich. Chcesz się przekonać, czy dotyczą one właśnie Ciebie? Sprawdź to!

 

Znaczenie snów erotycznych: interpretacja 5 najpopularniejszych marzeń sennych.

 

SEN 1: Zdrada

Czy zdarzyło Ci się kiedyś obudzić z poczuciem winy z powodu snu, w którym zdradziłeś/aś swojego partnera, nawet jeśli nigdy nie zdarzyło się to w prawdziwym życiu? Dobra wiadomość jest taka, że zdrada podczas snu zwykle nie ma nic wspólnego z chęcią zdrady na jawie. Zazwyczaj śnisz o zdradzie, gdy odczuwasz brak bezpieczeństwa.

Zdrada partnera

To może oznaczać, że naruszyłeś/aś swoje przekonania lub wydarzyła się sytuacja, w której zachowałeś/aś się nieuczciwie. Sny te odzwierciedlają intensywność Twojej seksualnej pasji, w której odkrywasz obszary niezbadanej seksualności.

Całowanie się z osobą w związku

Pragniesz być w związku i doświadczyć miłości. Czujesz silne pobudzenie i pragniesz obudzić swoją namiętność.

Bycie zdradzonym przez partnera

Stanowi to o braku uwagi ze strony partnera. Zwiastuje lęk przed rozstaniem lub obawy, że Twój partner nie sprawdzi się w planach na przyszłość.

 

SEN 2: Całowanie

Znaczenie snów erotycznych często bywa wielowymiarowe – i tak właśnie jest w przypadku pocałunku. Nawet niewinny całus może mieć setki różniących się znaczeń, w zależności od tego, w jakich okolicznościach występuje. Ogólnie przyjmuje się, że sny o całowaniu dotykają ludzkiego wnętrza, delikatnego usposobienia i kwestii pożądania.

Całowanie byłego/byłej

Oznacza to, że zbyt często spoglądasz wstecz. Doceniasz pozytywne doświadczenia i dobre czasy, które przyszło Ci dzielić ze swoją poprzednią miłością. Takie marzenie może być wywołane przez jakąś istotną zmianę w obecnym związku i podświadome porównywanie sytuacji obecnej do przeszłej.

Całowanie przyjaciela/przyjaciółki

Pokazuje Twój szacunek i uwielbienie dla oddanego przyjaciela. Nie oznacza to, że podświadomie pragniesz swojego najlepszego kumpla! Całowanie w tym przypadku jest wyrazem ogromnego zaufania i szacunku.

Całowanie z nieznajomym

Jeśli jesteś całowana/całowany przez nieznajomego, to znaczy, że marzysz o lepszym poznaniu swojej natury. Spędzaj więcej czasu na samotnej kontemplacji wewnętrznego JA.

 

SEN 3: Nagość

Nagość najczęściej wyraża wewnętrzny niepokój. Zwykle pojawia się w snach pełnych intensywnych emocji (tych pozytywnych i negatywnych).

Niespodziewanie stajesz się nagi/naga i jesteś przerażony/a

Ten sen może wskazywać na poczucie bezradności lub utratę czujności w życiu. Nagość również symbolizuje nieumiejętność lub brak gotowości do wykonania ważnego zadania.

Niespodziewanie stajesz się nagi/naga, ale to Ci nie przeszkadza

Nie masz nic do ukrycia i jesteś dumny/a z tego, kim jesteś. To marzenie odnosi się do Twojej szczerości, otwartości i beztroskiej natury.

Niespodziewanie stajesz się nagi/naga, ale nikt tego nie zauważa

Twoje obawy lub niepokoje są Twoimi własnymi projekcjami – nikt nie widzi tego w podobny sposób. Może wyolbrzymiasz pewien problem i niepotrzebnie się zadręczasz?

 

SEN 4: Orgazm

Znaczenie snów erotycznych z orgazmem w tle zwykle dotyczy „ekscytującego zakończenia pewnej sprawy”. Marzeń sennych o orgazmie doświadcza zaledwie 4% kobiet i mężczyzn. Dodatkowo kobiety deklarują, że w takim śnie orgazmem cieszą się towarzyszące im postacie, a nie one same.

 

SEN 5: Uwodzenie

Uwodzenie we śnie oznacza, że Twoja podświadomość  składnia Cię do większej namiętności i bezpośredniości w wyrażaniu swoich potrzeb seksualnych. Alternatywnie, sen o uwodzeniu może sugerować, że jesteś nakłaniany/a do robienia czegoś, czego naprawdę nie chcesz robić.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?