Czułe łyżeczki

Pozycja na łyżeczki – O co chodzi?
Pozycja na łyżeczki to świetna propozycja na senne wieczory albo leniwe poranki. Jest dyskretna, cicha, nieszczególnie męcząca, ale za to bardzo przyjemna dla obojga partnerów. Kobieta kładzie się na boku i lekko podkula nogi, przez co przypomina wygiętą łyżeczkę. Partner kładzie się tuż za nią i przywiera do jej pleców, „wpasowuje się” w jej ciało i wchodzi w nią od tyłu. Może to być seksowny wstęp do dalszej gry lub spokojny akt bliskości i czułości.

Pozycja na łyżeczki -Dla niej
To wyjątkowo spokojna, niemalże relaksująca pozycja, która spodoba się przede wszystkim kobietom lubiącym czułe pieszczoty i poczucie bliskości z partnerem. Chociaż w tej pozycji leżysz tyłem do partnera, to jego ramiona i uda ciasno Cię oplatają, a on ma doskonały dostęp do Twojego karku, uszu i innych newralgicznych punktów erogennych. Jeśli nieco się odwrócisz, będziesz mogła skraść mu pocałunek. Pamiętaj, że zarówno Ty jak i partner macie wolne ręce, a przez to możliwość pieszczenia piersi i łechtaczki, co możecie wykorzystać i dzięki temu podwoić Twoją przyjemność. Chociaż kobieta jest w zasadzie w tej pozycji bierna, to może wykorzystać pupę, by nieco pobudzić fantazje swojego partnera. Mocne wygięcie ciała i wypięcie pośladków nie tylko wygląda seksownie, ale pomoże wam dotrzeć do Twojego punktu G. Napięcie mięśni możesz zwiększyć, opierając się mocno o ścianę i podkurczając bardziej nogi czy przyjmując pozycję embrionalną. Dodatkowo możesz wykonywać biodrami ruchy do przodu i do tyłu lub kręcąc delikatne kółka. To idealna pozycja dla dziewczyn w ciąży… a także dla tych, które już mają dzieci i nie chcą ich obudzić nocnymi igraszkami.

Pozycja na łyżeczki – Dla niego
„Łyżeczki” nie są ulubioną pozycją większości mężczyzn, ale to dobry układ, jeśli nie masz sił na skomplikowane akrobacje, ale chciałbyś rozkoszować się spokojnym, długim seksem. To Ty decydujesz o tempie i głębokości pchnięć. Możesz narzucić szybki rytm i wprowadzić pikantne elementy — trzymanie za włosy, gryzienie w szyję, przyparcie partnerki do ściany, lub przeciwnie — możesz kochać się powoli, zatrzymując się w partnerce na kilka chwil, pieszcząc delikatnie jej sutki czy płatki uszu. Problem z tą pozycją mogą mieć panowie o nieco mniejszym rozmiarze — warto wtedy ułożyć partnerkę trochę wyżej i poprosić o to, by nieco bardziej wypięła pupę. Panowie hojnie obdarzeni przez naturę powinni uważać na komfort partnerki. W tej pozycji nie możesz osiągnąć bardzo głębokiej penetracji z uwagi na ułożenie ciała kobiety — możesz jednak czerpać wielką przyjemność z ocierania się o jej pośladki.

Wariacje na temat
Pozycja na łyżeczkę może być wstępem do seksu analnego — odpowiednie wygięcie się partnerki może ułatwić penetrację, choć jest to dość ryzykowne, jeśli to Wasz pierwszy raz. Jeśli chcecie zmodyfikować łyżeczki bez przerywania akcji, wystarczy przejść do pozycji „na słonia” — wystarczy nieco przekręcić się tak, by mężczyzna leżał na kobiecie, która umożliwia głębszą penetrację, unosząc lekko pośladki.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?