Przygotowanie do seksu analnego – wszystko, o czym musisz pamiętać

Seks analny może dawać wiele frajdy. Mimo, że niektórym osobom kojarzy się dość drastycznie, to my w Strefie Przyjemności wiemy, że to zabawa na imponującym poziomie. Jeżeli i Ty chcesz spróbować, zobacz, o czym musisz pamiętać, zanim zabierzesz się do miłosnych igraszek.

 

1. Rozmowa, czyli ustalamy, co robimy

Wiadomym jest, że nie dobierzemy się do partnera analnie, zanim nie uświadomimy go o tym, że mamy taki zamiar. Seks analny dla części osób jest niezwykle podniecający, u innych natomiast budzi obawy, a nawet wstręt. Dobrze jest więc przeprowadzić z partnerem szczerą rozmowę, podczas której ustalone zostaną szczegóły tego, jak seks ma wyglądać, czego możemy się spodziewać i jak doprowadzić się wspólnie do rozkoszy. Okazuje się, że inicjatorami anala znacznie częściej są mężczyźni. Tak więc panowie, jeżeli wasze partnerki nie chcą takiej formy współżycia, nie zmuszajcie ich do tego. Nic, co wymuszone, nie daje prawdziwej przyjemności.

 

2. Higiena

Jeżeli potencjalnym placem zabaw ma być druga dziurka, siłą rzeczy musisz zadbać o dokładną higienę. Żeby podczas seksu nie przytrafiła się niemiła niespodzianka, dobrze, żeby partnerzy wcześniej skorzystali z toalety a potem umyli dokładnie miejsca intymne. Jeżeli nadal nie czujecie się komfortowo zawsze można zrobić lewatywę. Do wykonania lewatywy można użyć wlewu z gruszką, przy czym każdorazowo wykorzystujemy ok. 200 ml wody. Im mniejsza ilość wody, tym krócej trwa jej usuwanie. Później oczywiście prysznic i już żadna niespodzianka nam nie grozi.

W odbycie znajduje się dużo bakterii, bezwzględnie należy pamiętać o tym by nie uprawiać naprzemiennie seksu analnego i waginalnego. Jeżeli stosujecie prezerwatywy po seksie analnym należy ją zmienić. Na rynku dostępne są również specjalne prezerwatywy przeznaczone do seksu analnego, są grubsze i bardziej wytrzymałe, co sprawdza się dodatkowo podczas ochrony w przypadku przygodnego seksu. W przypadku, kiedy partnerzy są zdrowi, użycie prezerwatywy może być pewnym ograniczeniem, jej obecność wyklucza bowiem stosowanie wielu lubrykantów na bazie oleju. Finalnie mamy do wyboru dwie opcje:

Seks analny ze stałym, zdrowym partnerem bez prezerwatywy.
Seks z partnerem „niepewnym” i w towarzystwie ograniczeń.

 

3. Nawilżanie

Odbyt nie nawilża się tak jak kobieca pochwa, tak więc żeby stosunek w ogóle był możliwy, konieczne jest użycie czegoś, co da wam trochę wilgoci. W aptekach i drogeriach znaleźć można duży wybór żeli intymnych, które odpowiednio użyte sprawią, że „pójdzie jak po maśle”, a wcześniejsze pieszczoty pomogą się Wam rozluźnić.

 

4. Czego nie wolno robić?

Tuż po seksie analnym nie wolno wprowadzać penisa do pochwy, nawet, jeśli stosunek odbył się w prezerwatywie. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, odbyt jest siedliskiem bakterii, a po przeniesieniu ich do pochwy, u kobiety może pojawić się zakażenie. To nie przelewki, niektóre rodzaje zakażeń są na tyle skomplikowane, że uniemożliwiają współżycie. Ta sama zasada odnosi się do rąk czy języka – bez dokładnego umycia, nie można operować nimi w okolicach pochwy.

Nie chcecie bez powodu przerywać seksu? Zaopatrzcie się w papierowe ręczniki i odświeżające chusteczki. Tylko uwaga: operujcie nimi tak, żeby nie podcierać okolic pochwy.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?