Co robić, kiedy on nie ma ochoty na seks?

Po dzień dzisiejszy nie wiadomo. Co kraj, to obyczaj, a co facet, to opinia, lecz faktem jest, że znacznie częściej niż kobiety panowie czują silną potrzebę zaspokojenia seksualnego – taka ich natura. Od ciągłego fantazjowania można by dostać bólu głowy… Jednak to nie wyuzdane myśli wyzwalają nieprzyjemne dolegliwości. Kiedy Twój mężczyzna kategorycznie odmawia wspólnych igraszek, narzekając na dotkliwe pulsowanie w jego skroniach, nie oznacza to wcale, że odnalazł spełnienie w ramionach długonogiej blondynki. Faceci nie są tak skomplikowani w swoich tłumaczeniach i często powód ich odmowy jest jak najbardziej zgodny z prawdą. Dowiedz się, co może powodować męskie bóle głowy i jak skutecznie zapobiegać ich ponownym nawrotom.

Oto kilka najczęstszych przyczyn:

ALERGIA KONTRA ZATOKI

I znów mamy do czynienia z genetyką. Okazuje się bowiem, że panowie mają o połowę większe ryzyko rozwoju nadwrażliwości układu immunologicznego, niż panie. Z kolei kobiety znacznie częściej deklarują swoją chęć do prowadzenia stałych terapii lekami odczulającymi, niż mężczyźni. Rachunek jest prosty. Większość wiosennie „kichających” przechodniów to właśnie nasi ukochani mężowie, synowie i bracia. Alergiczny nieżyt nosa to prosta droga do zablokowania zatok i powstania lokalnego stanu zapalnego. Przepis na zatokowy ucisk w głowie gotowy. Pierwszym ratunkiem na ostre dolegliwości bólowe jest podanie niesteroidowego leku przeciwzapalnego, wzbogaconego substancją, która zmniejsza sekrecję wydzieliny nosowej i odblokowuje niedrożne zatoki (np. ibuprofen + pseudoefedryna). Najlepsze efekty przynosi jednak stałe przyjmowanie leków przeciwhistaminowych, w okresach pylenia traw i kwitnących drzew. Ból zatokowy może pojawiać się także w wyniku innych czynników, niezwiązanych z nadwrażliwością alergiczną – np. ekspozycja na mroźny wiatr, ostre wahania temperatury powietrza lub praca w zanieczyszczonym środowisku.

PRZEMĘCZENIE – NAPIĘCIOWY BÓL GŁOWY

Mężczyźni to prawdziwi pracusie. Potrafią dwoić się i troić, by zadowolić najwyższe oczekiwania szefa, wyrobić dostępne nadgodziny i zyskać uznanie w swojej branży. Cóż… Życie w ciągłym biegu, nieustający stres i zmęczenie fizyczne dają się im we znaki. Szczególnie brak snu naraża ich na wystąpienie niezlokalizowanego, tępego bólu, który może odbierać im chęci i energię na nocne zabawy. Napięciowy ból głowy można skutecznie łagodzić przy użyciu powszechnie dostępnych substancji – ibuprofenu, paracetamolu, aspiryny i metamizolu (pryralgina). Pomagają też rozgrzewające okłady i niewielkie dawki kofeiny. Panowie borykający się z nawracającymi bólami głowy powinni zadbać o większą ilość odpoczynku. Jeśli pracujesz fizycznie – śpij przynajmniej przez 8 godzin na dobę. Masz kontakt z komputerem? Często relaksuj oczy, wpatrując się w krajobraz za oknem lub po prostu zamykając powieki. Wypijasz hektolitry kawy i napychasz się śmieciowym jedzeniem? Uzupełniaj braki magnezu i witamin, zwłaszcza z grupy B. Nie rezygnuj też z regularnego uprawiania sportu, który usprawnia wydajność krążenia i znacznie redukuje ryzyko wystąpienia bólu głowy. Jeśli nie masz czasu na wizyty na siłowni, zabierz swoją ukochaną na krótki spacer. Oddychanie świeżym powietrzem to najlepsze lekarstwo na wszelkie dolegliwości!

KAC – MORDERCA

Oni lubią zaszaleć! Mężczyźni znacznie częściej niż kobiety wpadają w pułapkę alkoholowych przygód i spożywają jego nadmierne ilości. Jeden kieliszek za dużo, w połączeniu z nieprzespaną nocą, potrafią w dotkliwy sposób uprzykrzyć kolejny poranek. Etanol jako jedna z niewielu substancji przekracza barierę krew-mózg, powodując czucie upojenia, chwilową euforię i rozkoszną błogość. Niestety – jego metabolity nie są już tak łaskawe dla naszego organizmu. Powodują nie tylko nieprzyjemne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, ale także męczące bóle głowy. Nie są one jednak tak intensywne, jak w przypadku klasycznej migreny, lecz mogą im towarzyszyć objawy nadwrażliwości na dźwięki, jaskrawe kolory i światło. Skoro czasu cofnąć się nie da, to jedynym ratunkiem dla skacowanych panów jest prawidłowe nawodnienie organizmu, uzupełnienie straconych witamin i minerałów oraz wsparcie pracującej na najwyższych obrotach wątroby (np. preparaty z sylimaryną i fosfolipidami). Wystarczy umiejętnie zadbać o swój organizm, by jeszcze tego samego dnia zapomnieć o szaleństwach ubiegłej nocy.

MĘSKA MIGRENA

Migrenowe bóle głowy – choć rzadko – zdarzają się również u panów. Wiadomo, że jest to jedna z najgorszych przypadłości, która może wywoływać także szereg skutków ubocznych: wymioty, nudności, światłowstręt, nadwrażliwość zapachowa, barwna i dźwiękowa. W takich przypadkach należy działać szybko i skutecznie, zażywając silne leki z kodeiną, paracetamolem, kwasem acetylosalicylowym i kofeiną. Gdy objawy nie ustępują, a bolesne napady pojawiają się nad wyraz często, należy koniecznie rozważyć wizytę u neurologa. Silne migreny mogą być również objawem zagrażających życiu tętniaków mózgu i uciskających tkankę nerwową guzów nowotworowych.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?