Fantazja ze strażakiem w roli głównej

Fantazja ze strażakiem w roli głównej

Jak oceniasz ten wpis?


 

Strażak zalicza się do pierwszej dziesiątki, jeśli chodzi o archetypy męskich bohaterów. Zazwyczaj kojarzymy ich jako wysokich, postawnych, umięśnionych mężczyzn o dużej sile fizycznej. Wyobrażenie dopełnia fakt bohaterstwa tego zawodu. Ale dlaczego właściwie kręcą nas strażacy?

 

Za mundurem panny sznurem

Jest coś seksownego w ubraniu strażaka. Niektórzy eksperci uważają, że uniformu (nie tylko w przypadku strażaka, ale też innych zawodów) sugeruje poziom kompetencji i niezawodności osoby która go nosi, które z kolei czyniłyby ich dobrymi opiekunami i ojcami.

 

Strażak jest odpowiednio zbudowany

Mężczyźni i kobiety używają szerokiego asortymentu sygnałów, oceniając atrakcyjność potencjalnego partnera. Badacze stwierdzili, że mężczyźni najbardziej pragną kobiet, które mają stosunek talii do bioder – 70%, ponieważ to wskazuje na możliwości rozrodcze. Kobiety, z drugiej strony, mają tendencję do szukania mężczyzny którego stosunek ramion do talii wynosi 161,8%. Rodzaj pracy, jaką wykonują strażacy daje im tendencje do nadawania właśnie takiego typu ciała – szerokich umięśnionych ramion, a wąskich bioder.

 

Status społeczny

Strażacy ratują życie i pomagają innym, co stanowi część tego, dlaczego cieszy się tak cenioną pozycją w naszym społeczeństwie. Istnieje wiele badań, które mówią o tym, że zawód strażaka jest, obok lekarza, naukowca czy wojskowego, najbardziej prestiżowym zawodem. Może to być kluczowy czynnik nadający im uroku, ponieważ wiele badań psychologicznych udowadnia, że pozycja społeczna jest istotna jeśli chodzi o ocenę atrakcyjności człowieka.

 

Kompleks Kopciuszka

Pisarka Colette Dawling przedstawiła swoje badania na ten temat w swojej książce „Kompleks Kopciuszka: ukryta obawa kobiet przed niezależnością” na początku lat 80. XX wieku. Dowling twierdziła, że wiele kobiet może fantazjować (i szukać) „rycerza na białym koniu”, który może ocalić ich przed swoimi problemami, dać poczucie bezpieczeństwa, zapominając przy tym o swoich ambicjach. Są różne opinie na temat tej teorii, jednak wiele badań socjologicznych ją potwierdza.

 

Siła skojarzeń

Zostawmy na razie postać strażaka. Sama jego otoczka wpływa na rozbudzenie wyobraźni. Bo oprócz seksownego mężczyzny gaszącego pożary, oczyma wyobraźni widzimy wielki wóz strażacki, monstrualną sikawką, z którą doskonale daje sobie rade i wysoką temperaturę w jakiej pracuje. Nie zapominajmy też o rurze, na której strażacy tak zręcznie zjeżdżają do garażu. Jak więc widać nie tylko sama osoba strażaka jest seksowna, ale wszystko czym się otacza budzi system skojarzeń erotycznych.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?