Fantazje erotyczne – jak o nich rozmawiać?

Często zdarza się, że mamy w głowie pewną fantazję lecz wahamy się powiedzieć drugiej połówce, bojąc się jej reakcji. Szczególnie jeśli jesteśmy osobami nieśmiałymi i krępują nas rozmowy o seksie. Postaramy się Wam pomóc przejść przez ten temat swobodnie i szczerze.

 

Zaakceptuj swoje fantazje

Najgorsza sytuacja, jaka może Ci się przydarzyć to taka, gdy sam nie akceptujesz swoich fantazji. Nawet jeśli Twoja wyobraźnia jest bardzo rozwinięta wiedz, że nie jesteś jedyny. Na pewno na forach czy w filmach porno znalazłeś już podobne osoby lub sytuacje. Postaraj się więc je zaakceptować. Każdego przecież może kręcić co innego. Jeśli Ty je zaakceptujesz, druga połówka też odniesie się do nich z szacunkiem.

 

Rozróżnij fantazje od pragnienia

Poznanie swoich fantazji często wymaga czasu. Czasami są one mylone z pragnieniami. Postaraj się je rozróżnić. Fantazje zatrzymują się w strefie myśli. To, że fantazjujesz o seksie rodem z „50 twarzy Greya” nie znaczy, że chcesz to zrobić. Pragnienia to to, co rzeczywiście chcesz zrealizować.

 

Odrzuć wstyd

Powiedz kilka razy sobie głośno (bez świadków) co cię kręci. Sprawdź jaki sposób wypowiadania jest dla Ciebie naturalniejszy. Czy swobodniej brzmi, gdy mówisz „chciałbym uprawiać seks w trójkącie”, czy „mam ochotę na trójkąt”. Każdy ma zakodowany w głowie wstyd co do swojej seksualności, więc sprawdź w jakiej formie czujesz go najmniej.

 

Nie analizuj

Wielu ludzi już słysząc słowo „fantazja” obawia się oceny, że to co mają w głowie jest zbyt wybujałe, pruderyjne, a czasem nawet „nienormalne”. To tylko słowo, a złe konotacje wpływają negatywnie na Twoje myślenie i blokują szczere wyznanie.

 

Bądź szczery

Wobec siebie i wobec partnera. Spełnianie fantazji działa w dwie strony. Jeśli jedna z nich nie czuje się komfortowo z tym, czego ty pragniesz, nie naciskaj. Znów reakcja partnera na temat Twojej fantazji może powiedzieć Ci wiele o tym, czy on odnosi się stosownie. Czy słuchają Cię z szacunkiem? Czy nie osądzają? Czy w ogóle są w stanie rozważyć Twoją propozycję? Ujawnienie fantazji to świetny sposób na ocenę długoterminowej znajomości z daną osobą.

 

Używaj trybu przypuszczającego

Nie musisz wyrażać się o swoich fantazjach wulgarnie. Podkreślaj, że są to Twoje wyobrażenia lub używaj trybu przypuszczającego np. „chciałbym spróbować”, „co ty na to, gdybyśmy..”, „chciałbym zobaczyć..”. Niech to nie będzie wymuszanie czy proszenie. Spełnianie fantazji powinno być przyjemne dla dwojga stron, dlatego musicie wymyślić skuteczny kompromis.

Fantazje erotyczne – jak o nich rozmawiać?

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?