Fryzury intymne

Fryzury intymne

Jak oceniasz ten wpis?


Usuwanie włosków przez kobiety z miejsc intymnych znane było już w starożytności. W naszych czasach, moda na kształtowanie tego typu owłosienia pojawiła się wraz z upowszechnieniem się kostiumu kąpielowego. Obecnie o tę kwestię dba większość pań, a fryzury intymne przybierają wiele różnych form. Aby uzyskać długotrwały efekt, można użyć wosku lub pasty cukrowej. Niestety, metody te są dość bolesne, dlatego osoby wrażliwe na ból powinny sięgnąć po maszynkę z trymerem i szablon do depilacji intymnej. W większych miastach można skorzystać z usług specjalistów – fryzjerów intymnych, którzy wybierając odpowiednią metodę depilacji, nadadzą włoskom pożądany przez nas kształt. To z pewnością świetny sposób na wprowadzenie do sypialni odrobiny pikanterii.

Do najpopularniejszych należy fryzura brazylijska, czyli cienki paseczek owłosienia biegnący wzdłuż łona. Krok dalej, czyli całkowite usunięcie włosków, to typ hollywoodzki. Te dwa rodzaje fryzur są doceniane za zapewnienie ich właścicielkom komfortu i higieny. Panie decydują się również często na depilację bikini, czyli usunięcie niechcianego owłosienia z pachwin i okolic odbytu – dzięki temu mogą założyć każdy rodzaj bielizny.

Raz na jakiś czas warto zaszaleć i pokusić się o bardziej ekstrawagancki kształt, np. trójkąt odwrócony podstawą do góry, strzałkę, serduszko, gwiazdkę lub znak zapytania. Fryzjerzy intymni mogą też włoski zafarbować. Nietypowe formy wyglądają niezwykle efektownie zwłaszcza w połączeniu z tatuażem lub kolczykiem.

Warto dodać, że na fryzury intymne decydują się coraz częściej także mężczyźni. Poza zapewnieniem sobie uczucia świeżości i czystości, zależy im na sprawieniu partnerkom miłej odmiany. Najczęściej decydują się na całkowite usunięcie włosków lub subtelne wzory np. klin czy pas wyścigowy.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?