Labioplastyka – lekarstwo na problemy intymne!

Labioplastyka – lekarstwo na problemy intymne!

5 (100%) 1 vote


Labioplastyka (chirurgiczna korekta warg sromowych) to niegroźny i stosunkowo prosty zabieg operacyjny, który dla wielu kobiet jest jedynym lekarstwem na intymne kompleksy. Już w miesiąc po zabiegu większość pań deklaruje zanik dyskomfortu fizycznego i psychicznego, wzrost pewności siebie oraz poprawę jakości życia seksualnego. A co ze śladami? Nie obawiaj się – blizny po labioplastyce są praktycznie niewidoczne!

 

Labioplastyka, czyli jak wyleczyć nie tylko kompleksy intymne!

 

Dlaczego przerośnięte wargi sromowe to duży problem?

Asymetryczne, niekształtne, zbyt duże wargi sromowe to bardzo poważny problem, z którym zmagają się setki tysięcy kobiet na całym świecie. Niestety, tylko niewielka ich część poszukuje pomocy u specjalistów, bowiem jest to problem uważany za wstydliwy i często błędnie pomijany. To, że nieprawidłowo rozwinięte wargi sromowe nie są widoczne, wcale nie znaczy, że nie utrudniają one kobiecie normalnego życia i akceptacji swojego wyglądu. Wystające fałdy skórne bardzo często przyczyniają się do powstania podrażnień podczas uprawiania sportu, rekreacyjnej jazdy na rowerze, a nawet noszenia obcisłej bielizny lub spodni. Dodatkowym problemem wydaje się być również utrata pewności siebie, zwłaszcza w przypadku kontaktów intymnych z nowym partnerem. Panie dotknięte tą przykrą przypadłością mogą czuć się gorsze od innych, obawiać wyśmiania i utraty ukochanego mężczyzny. Nadmierna nerwowość w łóżkowych igraszkach na pewno nie sprzyja przeżywaniu rozkoszy, której odczuwanie dodatkowo utrudniają zbyt obfite masy tkanki łącznej i skóry. Na szczęście z pomocą przychodzi nam ginekologia estetyczna.

 

Łóżkowy (dys)komfort – operacja warg sromowych mniejszych.

Wargi sromowe mniejsze, otaczające wejście do pochwy, wykazują największą tendencję do hipertrofii i deformacji. Ich przerost może być zarówno symetryczny, jak i asymetryczny, czyli tylko jedna z warg osiąga nieprawidłowe rozmiary. O tym, z jakim typem deformacji mamy do czynienia, decydują wyłącznie nasze geny. Zabieg wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym, gdyż rejony przedsionka pochwy są bardzo silnie ukrwione i unaczynione. Wprawnemu chirurgowi labioplastyka zajmuje od 15 do 45 minut, a jego stopień komplikacji z powodzeniem można porównać do ekstrakcji zęba lub usunięcia migdałka podniebiennego. Nie ma tutaj żadnego ryzyka uszkodzenia ważnych szlaków komunikacji nerwowej i krwionośnej w ciele kobiety. Pierwszym etapem operacji jest przeprowadzenie jedno- lub obustronnego nacięcia przy brzegach pochwy. Następnie wycina się zbędne fragmenty błony śluzowej, doprowadzając ją do fizjologicznych rozmiarów i nadając estetyczny wygląd. Powstałą ranę zaszywa się przy użyciu nici rozpuszczalnych.

 

Mniejszy problem warg sromowych większych.

Wargi sromowe większe wymagają jeszcze mniej interwencji chirurgicznej, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ich atrofią. Zbyt małe poduszki tłuszczowe w prosty sposób powiększa się przy użyciu organicznych wypełniaczy – pochodnych kwasu hialuronowego lub tkanki tłuszczowej pacjentki. W przypadku hipertrofii, czyli przerostu warg sromowych większych, stosuje się korekcję ich rozmiaru poprzez usuwanie nadmiaru skóry, liposukcję i modelowanie prawidłowego kształtu tkanki. Labioplastyka warg sromowych większych jest jednak zabiegiem przeprowadzanym znacznie rzadziej.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?