Labioplastyka

Lekarstwo na intymne problemy – Labioplastyka

Asymetryczne, niekształtne, zbyt duże wargi sromowe to bardzo poważny problem, z którym zmagają się setki tysięcy kobiet na całym świecie. Niestety, tylko niewielka część żeńskiego społeczeństwa poszukuje pomocy u specjalistów, bowiem jest to problem uważany za wstydliwy i często błędnie pomijany. To, że nieprawidłowo rozwinięte wargi sromowe nie są widoczne, wcale nie znaczy, że nie utrudniają one kobiecie normalnego życia i akceptacji swojego wyglądu. Wystające fałdy skórne bardzo często przyczyniają się do powstania podrażnień podczas uprawiania sportu, rekreacyjnej jazdy na rowerze, a nawet noszenia obcisłej bielizny i spodni. Dodatkowym problemem wydaje się utrata pewności siebie, zwłaszcza w przypadku kontaktów intymnych z nowym partnerem. Panie dotknięte tą przykrą przypadłością mogą czuć się gorsze od innych, obawiać wyśmiania i utraty ukochanego mężczyzny. Nadmierna nerwowość w łóżkowych igraszkach na pewno nie sprzyja przeżywaniu rozkoszy, której odczuwanie dodatkowo utrudniają zbyt obfite masy tkanki łącznej i skóry. Na szczęście z pomocą przychodzi nam ginekologia estetyczna. Labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych to niegroźny i stosunkowo prosty zabieg operacyjny, który dla wielu kobiet jest jedynym lekarstwem na intymne kompleksy. Już w miesiąc po zabiegu większość pań deklaruje zanik dyskomfortu fizycznego i psychicznego, wzrost pewności siebie oraz poprawę jakości życia seksualnego. A co ze śladami? Nie obawiaj się – blizny po wykonaniu labioplastyki są praktycznie niewidoczne!

Łóżkowy (dys)komfort – operacja warg sromowych mniejszych

Wargi sromowe mniejsze, otaczające wejście do pochwy, wykazują największą tendencję do hipertrofii i deformacji. Ich przerost może być zarówno symetryczny, jak i asymetryczny, czyli tylko jedna z warg osiąga nieprawidłowe rozmiary. O tym, z jakim typem deformacji mamy do czynienia, decydują wyłącznie nasze geny. Zabieg wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym, gdyż rejony przedsionka pochwy są bardzo silnie ukrwione i unaczynione. Wprawnemu chirurgowi plastykowi sam zabieg zajmuje od 15 do 45 minut, a jego stopień komplikacji z powodzeniem można porównać do ekstrakcji zęba lub usunięcia migdałka podniebiennego. Nie ma tutaj bowiem ryzyka uszkodzenia ważnych szlaków komunikacji nerwowej i krwionośnej w ciele kobiety. Pierwszym etapem operacji jest przeprowadzenie jedno- lub obustronnego nacięcia przy brzegach pochwy. Następnie wycina się zbędne fragmenty błony śluzowej, doprowadzając ją do fizjologicznych rozmiarów i nadając estetyczny wygląd. Powstałą ranę zaszywa się przy użyciu nici rozpuszczalnych.

Mniejszy problem warg sromowych większych

Wargi sromowe większe wymagają jeszcze mniej interwencji chirurgicznej, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ich atrofią. Zbyt małe poduszki tłuszczowe w prosty sposób powiększa się przy użyciu organicznych wypełniaczy – pochodnych kwasu hialuronowego lub tkanki tłuszczowej pacjentki. W przypadku hipertrofii, czyli przerostu warg sromowych większych, stosuje się labioplastyczną korekcję ich rozmiaru poprzez usuwanie nadmiaru skóry, liposukcję i modelowanie prawidłowego kształtu tkanki.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?