Za tą tajemniczą nazwą kryje się całkiem prosty i bezbolesny zabieg, dzięki któremu ponad 70% kobiet może pochwalić się niemal dwukrotnym zwiększeniem odczuwanej przyjemności ze zbliżenia. Augmentacja, czyli powiększanie punktu G, cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie i jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologii estetycznej. W ręce chirurga zwykle oddają się kobiety cierpiące na brak orgazmów, obniżoną satysfakcję seksualną i trudności w utrzymaniu podniecenia płciowego. Czasami wskazaniem do augmentacji może być menopauza, przebyta ciąża oraz wszelkie nieprawidłowości anatomiczne stref intymnych.
Punkt G, czyli mityczne źródło kobiecej rozkoszy, to niewielki fragment błony śluzowej, zlokalizowany około 5 cm od wejścia pochwy. Jest to fizjologiczne miejsce styku receptorów czuciowych typu wolnych zakończeń nerwowych, gruczołów oraz naczyń krwionośnych. Umiejętna stymulacja tego fragmentu prawie zawsze owocuje odczuwaniem pełnych, satysfakcjonujących orgazmów. Niektórzy specjaliści twierdzą, że zbyt mało uwydatniony punkt g może utrudniać stymulację intymną kobiety, a przez to zmniejszać jej doznania związane ze stosunkiem pochwowym. Z tego właśnie powodu głównym celem zabiegu jest powiększenie i wyeksponowanie owego niezwykle czułego fragmentu. Augmentacja trwa około 20 minut i jest wykonywana przy znieczuleniu miejscowym. Polega ona na wstrzyknięciu i wypełnieniu newralgicznego pola przedniej ściany kanału pochwy przy użyciu komponent organicznych. Najczęściej stosowanymi wypełniaczami są:
Już po 4 godzinach od zabiegu, pacjentka może podejmować normalne współżycie i czerpać pełną przyjemność z inicjacji seksualnej. Augmentacja praktycznie nie powoduje żadnych skutków ubocznych, jak również nie są znane szkodliwe efekty jej wieloletniego stosowania. Wiadomo natomiast, że zabieg jest bardzo skuteczny, a jego trwałość, w zależności od czynników biologicznych, może wynieść nawet więcej niż zakładane 2 lata.
Niestety, nie każda pani może poddać się „zastrzykowi rozkoszy”. Przeszkody, które stwierdza lekarz konsultujący, zazwyczaj mają przejściowy charakter. Należą do nich:
redaktor serwisu StrefaPrzyjemnosci.pl
autorka książek dla dorosłych