Cechy dobrego Dominującego

Relacja BDSM powinna być bezpieczna, zwiększać optymalne decyzje, a przede wszystkim być akceptowana przez dwie strony. Jakie cechy są pożądane u osoby dominującej w relacji BDSM?

1. Rozróżnienie dominacji i tyranii
Nie chodzi o znęcanie się nad partnerem/partnerką ale o nad nim lub nią dominację. Osoba dominująca powinna być silna, niezależna i pewna siebie. Oczywiście jest również niezwykle ważne aby dominujący był powszechnie szanowany i ceniony. Pamiętajmy jednak, że taka osobowość powinna występować naturalnie, a nie być kształtowana poprzez apodyktyczność i zmuszanie innych do wykonywania określonych czynności. Właściwa dominacja tkwi w silnym i zdecydowanym charakterze. W końcu należy w pełni panować nad swoim życiem, aby móc kierować życiem innych.

2. Pewność siebie
Osoba dominująca musi być pewna siebie. Nie powinna sugerować się zdaniem innych, a znać swoją wartość i robić to co uważa za słuszne. Jednak szacunek do odmienności poglądów i czerpanie z nich inspiracji jest jak najbardziej pożądany. W dominacji nie ma miejsca na narcyzm.

3. Organizacja
Wszystko co robi i co dzieje się wokół niego powinno być w pełni zaplanowane. Kontrola otoczenia i czasu to podstawa. Nawet, jeśli deleguje zadania osobie podległej, powinien wcześniej o tym pomyśleć.

4. Przewidywalność
Przewidywalność w znacznym stopniu wiąże się z poprzednim punktem. To właśnie planowanie i organizacja łączy się z dobrą obserwacją i przewidywaniem skutków. Należy mieć otwarte oczy oraz reagować zarówno na reakcje partnerki jak i otoczenia. Świadomość tego jak mogą się skończyć określone decyzje pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

5. Samodoskonalenie
Dominant musi mieć cele i do nich dążyć. Rozwój i ciągła nauka jest kluczem do sukcesu. Realizacja coraz to nowych zadań motywuje do dalszego działania i podnosi pewność siebie. Ciągłe studiowanie, doszkalanie w coraz to nowszych technikach czy bardziej wyszukanych praktykach to podstawa.

6. Pomysłowość i inicjatywa
Aby nie zniechęcić osoby uległej należy wykazywać inicjatywę i urozmaicać swoje potrzeby. Nie powinno się przejawiać apatii, znudzenia czy wręcz niezadowolenia. Podczas sesji należy przede wszystkim skupiać się na pragnieniach, oczekiwaniach i wydawaniu rozkazów.

7. Zaangażowanie
Osoba dominująca powinna traktować to co robi poważnie. I całkowicie poświęcić się swojej roli, a nie wydawać rozkazy w sytuacji mu wygodnej. Oczywiście ta dużego zaangażowania można oczekiwać od osoby dla której, bycie dominantem nie będzie tylko jednorazową zabawą łóżkową, a wyborem określonego stylu życia.

8. Autokrytyka
Jeśli Twoja relacja nie jest relacją 24/7 BDSM to musisz pamiętać o pewnych granicach, których przekraczać nie możesz. Przede wszystkim charakter twojego związku powinien pozostać niezmienny, oczywiście oprócz sesji BDSM. Dlatego poza nimi nie rość sobie praw do całkowitego decydowania o wszystkim. Pamiętaj jak cenny jest w niektórych sytuacjach kompromis. W związku partnerskim dominacja nie powinna wykraczać poza łóżko.

9. Kontrola
Kontrola samego siebie to istotna kwestia w relacji BDSM. Jeśli pokażesz, że kontrolujesz swoje reakcje, osoba podległa będzie miała do Ciebie zaufanie. Musisz się o nią troszczyć dbać i zauważać jej potrzeby. Nie przesadź z odgrywaniem roli dominanta, jeśli widzisz, że sprawia to nadmierny ból. Pamiętajcie też o haśle bezpieczeństwa, w razie gdyby sytuacja była niekomfortowa dla którejś ze stron.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?