Częste obrażenia podczas seksu – jak im zapobiec?

Kiedy miłość boli…dosłownie….

Seks jest zwykle cudowną rzeczą, dopóki nie pojawią się problemy. Są takie irytujące sytuacje, jak bycie porzuconym bez orgazmu (ugh). Ale są też inne problemy, kiedy seks może być wręcz niebezpieczny.

Urazy seksualne zdarzają się częściej niż myślisz – więc powinieneś wiedzieć o tych najczęstszych (głównie dlatego, że możesz się dowiedzieć, co zrobić, jeśli ci się przytrafią …).

 

  1. OBTARCIA POCHWY

Wiesz, że to się stało, kiedy krwawiłaś po seksie albo po prostu naprawdę bardzo boli.

Stało się to z oczywistych przyczyn: byłaś zbyt sucha. Jak temu zapobiec? Zanim on w Ciebie wejdzie, użyjcie solidnej ilości lubrykantu. Może też być tak, że potrzebujesz więcej czasu żeby się nawilżyć lub też zwolnijcie trochę podczas seksu.

Jeśli zrobisz to wszystko i nadal będziesz doświadczać obtarć, odwiedź swojego ginekologa, który może przepisać określone antybiotyki. Jeśli to tylko jednorazowa sprawa, poczekaj. Większość otarć pochwy jest niewielka i wyleczy się sama. Ale jeśli rana jest większa lub krwawi, skontaktuj się z lekarzem.

 

  1. CIAŁA OBCE W POCHWIE

Dwa najczęstsze przypadki ciał obcych w przypadku okolic intymnych to zapomniane tampony (hej, zdarza się) i utracone prezerwatywy. I tak, ginekolodzy nazywają je “ciałami obcymi”.

Jeśli coś takiego Ci się zdarzy, zacznij od wzięcia głębokiego oddechu i się nie przerażaj. To się zdarza i można ten problem rozwiązać. Najlepszym sposobem działania jest przeczekanie 10 lub 15 minut po seksie”. Tyle czasu zajmuje twojej waginie, aby powrócić do normalnego, niezróżnicowanego rozmiaru – a o wiele łatwiej jest dotrzeć tam w normalnym stanie niż wtedy, gdy jest ona rozciągnięta od seksu.

Po prostu zrelaksuj się i włóż dwa palce, aby spróbować je wyciągnąć. Jeśli nie możesz, zadzwoń do swojego lekarza lub udaj się na ostry dyżur JAK NAJSZYBCIEJ, a on zrobią to za Ciebie.

 

  1. … LUB W ODBYCIE

Chociaż często zdarza się, że rzeczy zostają zagnieżdżone w pochwie, możliwe jest również, że gra analna potoczy się nie tak jak powinna.

Chociaż podczas seksu nie ma nic wstydliwego, to najlepiej omijać takie rzeczy jak jedzenie czy przedmioty codziennego użytku, które łatwo mogą się zgubić lub wywołać infekcję.

Zamiast tego wybierz zabawki, które są całkowicie przyjazne dla odbytu, takie jak korki analne lub koraliki.

Ale jeśli już Ci się to przydarzyło, udaj się na ostry dyżur po pomoc.

 

  1. URAZY KRĘGOSŁUPA

Mierz siły na zamiary. Jeśli nie jesteś wysportowaną lub giętką osobą, daruj sobie wariacje w pozycjach. Jeśli jednak zdarzy Ci się przecenić swoje umiejętności, umieść lód w dolnej części pleców, aby złagodzić stan zapalny. Następnie, gdy ból trochę ustąpi, użyj ciepłego okładu, aby ukoić mięśnie. Potem proszek przeciwbólowy i odpoczynek.

 

  1. ZAKAŻENIE DRÓG MOCZOWYCH

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył tej choroby, wie, że to prawdziwy ból. I niestety, można ją złapać uprawiając dużo seksu. Dlatego najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest upewnienie się, że jesteś wystarczająco nawilżona przez cały czas, niezależnie od tego, czy używasz lubrykantu, czy po prostu będąc pewną, że twój partner nie robi wchodzi w ciebie zbyt wcześnie lub zbyt szorstko. Pomaga to zapobiegać podrażnieniom, które zwiększają ryzyko zakażenia. I jeśli zauważysz uczucie pieczenia podczas siusiania lub ciągłej potrzeby korzystania z toalety, udaj się do swojego lekarza, aby potwierdzić diagnozę.

 

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?