Czym jest pegging?

Znający temat, słysząc słowo pegging, oczyma wyobraźni widzą uzbrojoną w wibrator, dildo na pasie czy inną zabawkę tego rodzaju Panią, dokonującą penetracji odbytu mężczyzny. Jest to uproszczone rozumienie tematu i akt peggingu nie zawsze tak wygląda.

 

Czym właściwie jest pegging?

Nazwa tego aktu pochodzi z sondażu przeprowadzonego przez Dana Savage’a kilka lat temu, kiedy to poproszono czytelników o wymyślenie nazwy dla tych, wtedy nienazwanych, praktyk seksualnych. Pegging zwyciężył. Co ciekawe termin pegging w społeczności BDSM używany jest tylko wobec aktu penetracji analnej kobiety przez mężczyznę, nigdy w przypadku zabaw dwóch osób tej samej płci.

 

Mity o peggingu

Wokół peggingu panuje wiele negatywnych mitów, głównie dotyczących orientacji seksualnej mężczyzn, którzy ten rodzaj stymulacji lubią. Jednak pegging nie ma związku z homoseksualizmem. Pegging jest nie tylko formą przyjemności fizycznej, ale również przyjemności psychicznej płynącej z odwrócenia ról w sypialni. W tym przypadku kontrolę przejmuje kobieta, która jest stroną aktywną i penetruje swojego partnera.

 

Czego potrzebujemy do peggingu?

Dobrej jakości uprzęży, kompatybilnego dildo, lubrykantu i dobrego nastawienia. Oczywiście wybór dildo i uprzęży zależy tylko i wyłącznie od Waszych preferencji. Jedni wolą uprzęże montowane na nogach, inni – przypominające stringi z dziurą na dildo (lub też wmontowanym na stałe).

Podobnie w przypadku dildo, wielkość, kształt, materiał, a nawet jego kolor zależy od preferencji partnerów.

Pamiętajmy jednak, aby pierwsze dildo do peggingu nie było zbyt duże, o jak najprostszym anatomicznym kształcie. Z czasem można dojść do wprawy i zacząć przebierać w kształtach i wielkościach.

 

Zalety dla niej

W peggingu zazwyczaj chodzi o poczucie władzy i dominację kobiety, pochodzącą z faktu penetracji partnera i odwrócenia ról. Niektóre kobiety korzystają z tych praktyk ze względu na danie jednostronnej przyjemności, inne także doświadczają fizycznej stymulacji (w przypadku strapona z podwójną końcówką).

Zalety dla niego

Stymulacja punktu P – obszaru wewnątrz odbytnicy, który pobudza prostatę, wywołując tym samym przyjemność. Oczywiście do tego należy dołożyć aspekt psychologiczny. Bycie zdominowanym podczas pieszczot bywa dodatkowo stymulujące.

 

Początki

Pamiętajmy, aby zacząć bardzo powoli. Jeśli partner nigdy nie był pieszczony analnie, zacznij od palców. Upewnij się, że partner czuje się komfortowo. Jeśli boli, zwolnij lub przestań na chwilę. To informacja, że partner nie jest jeszcze gotowy na kolejne kroki. Dobrze jest zacząć od mniejszych gadżetów, np. korków analnych (o których pisaliśmy tutaj). Z czasem odbyt przyzwyczai się do pieszczot.
Pamiętajcie także, że w przypadku pieszczot analnych lubrykant to podstawa. Jeśli używacie silikonowej zabawki, lubrykant powinien być na bazie wody. Ten na bazie silikonu może popsuć gadżet.

 

Higiena

Dużo osób rezygnuje z peggingu ze względu na obawę o higienę, co jest zupełnie niepotrzebne. Jeśli nasza dieta obfituje w błonnik i nie ma problemów z wypróżnianiem, to możemy być spokojni. Przed peggingiem warto umyć odbyt wodą z mydłem, dla pewności możemy włożyć też palec do wnętrza anusa i delikatnie go obmyć. Jeśli jednak nadal obawiasz się przykrych niespodzianek, pomóc może płytka lewatywa z ciepłą wodą lub naparem z ziół.

Ze względów estetycznych można też wydepilować odbyt.

 

Zaczynamy zabawę

Drogie Panie, pamiętajcie, aby używając dildo zwrócić uwagę, aby jego krzywizna była zwrócona ku brzuchowi partnera. To tam właśnie umieszczony jest gruczoł prostaty. Odwrotne ułożenie gadżetu może sprawić, że pieszczoty będą wręcz bolesne.

Najlepsze pozycje do peggingu na początek to: pozycja siedząca, na łyżeczki, na pieska, misjonarska, na kowboja (pamiętając o odwróceniu ról).

W przypadku par, które rozpoczynają przygodę z peggingiem, należy unikać nadmiernej ekscytacji związanej z „nowym” penisem (to w przypadku Pań), tak aby nie narzucać zbyt dużego tempa lub też nie przesadzać z głębokością penetracji. Takie zachowania mogą spowodować ból, a nawet uszkodzenie zwieraczy.

Czym jest pegging?

4.8 (95.56%) 18 vote[s]

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?