Intymne infekcje – naturalne sposoby radzenia sobie z nimi

Twoja pochwa zasługuje tylko na najlepszą opiekę. Ta sytuacja dotyczy również sytuacji, gdy masz infekcję. Wiele konwencjonalnych metod leczenia, które można zastosować w celu leczenia infekcji w tym obszarze, może mieć długą listę skutków ubocznych, a nawet może powodować nawrót choroby. Dlatego jeśli chcesz najpierw spróbować wyleczyć ją naturalnymi sposobami, czytaj dalej.

 

Jeśli twoja infekcja jest na początkowym etapie lub już doszłaś do kresu wytrzymałości próbując konwencjonalnych leków przepisanych przez twojego lekarza lub po prostu kupionych w lokalnej aptece, dlaczego nie spróbować wziąć sprawy w swoje ręce i potraktować naturę jako sprzymierzeńca?

Poniżej znajdziecie kilka sposobów leczenia infekcji pochwy. Należy jednak pamiętać, że niektóre przypadki infekcji pochwy mogą trwać dłużej niż inne, aby leczyć za pomocą medycyny naturalnej lub środków zaradczych, ponieważ powodem jest leczenie pierwotnej przyczyny problemu, a nie tylko jego objawów.

 

# 1 Czosnek organiczny

Czosnek ma zarówno właściwości antywirusowe, jak i antybakteryjne, co oznacza, że ​​jest lepszy niż antybiotyki, które mogą jedynie “leczyć” infekcje bakteryjne. Wspaniałą rzeczą w czosnku jest to, że nie ma okropnych skutków ubocznych, jakie może wywołać antybiotyk. Czosnek może również zabić drożdże, które, jeśli to jest przyczyną infekcji pochwy – będą występować. Kluczem do dobrego działania czosnku jest zastosowanie go, gdy infekcja występuje we wczesnym stadium.

 

# 2 Ekstrakt z nasion grejpfruta i olej z drzewa herbacianego

Infekcje pochwy są często powodowane przez bakterie, grzyby lub pasożyty. Kiedy ją masz, ważne jest, abyś nie używała żadnych mydeł ani perfumowanych produktów w ogóle w tym obszarze, ale zamiast tego spróbuj dodać kilka kropel ekstraktu z nasion grejpfruta (z odrobiną oleju z drzewa herbacianego, jeśli masz trochę) do wody.

Wypróbuj następujące płukanie pochwy przez co najmniej jeden tydzień: Dodaj 1 do 3 kropli ekstraktu z nasion grejpfruta do szklanki ciepłej oczyszczonej wody od 150 ml do 200 ml i dobrze wymieszaj. Następnie przenieś tę mieszaninę do strzykawki (bez igły), ostrożnie włóż i wyciśnij mieszaninę do pochwy. Aby to zrobić, połóż się na plecach i unieś miednicę. Powtarzaj co 12 godzin w ciągu pierwszych 3 dni leczenia, a następnie raz dziennie, aż zakażenie ustąpi.

 

# 3 Wycieraj od przodu do tyłu

Zachowaj szczególną ostrożność, aby zachować obszar pochwy czysty i suchy, upewniając się, że podcierasz się od przodu do tyłu po oddaniu moczu lub wypróżnieniu. Ponadto, jeśli wiesz, że masz infekcję drożdżową, powinnaś być oszczędna z myciem, dopóki przyczyna infekcja się nie wyjaśni, ponieważ drożdże kochają wodę i może to spowodować szybsze zarażenie.

 

# 4 Probiotyki

Probiotyki są popularnym naturalnym środkiem na drożdże. Są żywymi organizmami drobnoustrojów, które są obecne w przewodzie pokarmowym i pochwie. Probiotyki, czasami określane jako “przyjazne” bakterie, hamują wzrost potencjalnie szkodliwych organizmów, takich jak Candida, dlatego suplementy probiotyczne zostały określone jako naturalne lekarstwo na drożdżaki. Uważa się, że kobiety z niskim poziomem tych probiotyków są najbardziej narażone na zakażenie drożdżakami.

 

# 5 Susz i wietrz

Do czasu ustąpienia infekcji pochwy nie należy nosić obcisłej ani nie przepuszczającej powietrza bielizny, ponieważ może to przyczynić się do rozprzestrzeniania się infekcji z powodu nadmiernego gromadzenia się wilgoci. Jeśli musisz nosić bieliznę, wybierz tą 100% bawełnianą tylko w ciągu dnia i a odpuść sobie ją w porze nocnej, aby umożliwić oddychanie i właściwą wentylację.

 

# 6 Ocet jabłkowy

Kąpiele w occie jabłkowym mogą przynieść pewną ulgę potrzebną do zakończenia infekcji pochwy. Zażywaj takiej kąpieli raz dziennie przez tyle dni, ile potrzeba, aż zobaczysz różnice. Wszystko, co musisz zrobić, to zanurzyć swoje części intymne w płytkiej kąpieli wodnej z ½ szklanki octu jabłkowego. Podczas takiej kąpieli zawsze rozstawiaj szeroko nogi, aby woda mogła swobodnie przepływać. Eksperci uważają, że ulga podczas takiej kąpieli jest to spowodowana tym, że taki ocet jest w stanie zahamować wzrost drożdży, zabijając je mocno kwaśnym odczynem pH.

 

 # 7 Unikaj antybiotyków

Antybiotyki zabijają zarówno dobre, jak i złe bakterie i drożdże żyjące w twoim przewodzie pokarmowym i innych różnych częściach twojego ciała. Oznacza to, że przy niewielu dobrych bakteriach w organizmie, te złe mogą wymknąć się spod kontroli, ponieważ nic nie jest w stanie temu zapobiec. Oznacza to, że twoje zakażenie pochwowe będzie się powtarzać.

 

 # 8 Uzupełnij witaminę C

Bierz co najmniej 500 mg – 1000 mg witaminy C dziennie przez 8 tygodni. Witamina C może pomóc zmniejszyć stan zapalny związany z infekcją i wzmocnić układ odpornościowy, aby pomóc Twojemu ciału w walce z infekcją pochwy.

 

 # 9 Uzupełnij olej rybny Omega 3

Pozyskanie czystego omega 3, od mniejszych ryb, takich jak anchois, które są mniej zanieczyszczone toksycznymi substancjami (metalami ciężkimi) mogą również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i obrzęku tkanek, który występuje w okolicach pochwy, gdy masz infekcję.

 

# 10 Unikaj stosunków seksualnych i tamponów

Naprawdę upewnij się, że robisz wszystko, co możliwe, aby naturalnie leczyć infekcję pochwy. Unikaj seksu w celu zmniejszenia szans na rozprzestrzenienie się zakażonego obszaru.  Upewnij się, że używasz ekologicznych tamponów i podpasek higienicznych z 100% bawełny, aby uniknąć wszelkich substancji chemicznych, które mogą powodować dalsze podrażnienia w tym miejscu.

 

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli nic nie pomaga.  Podczas gdy naprawdę chcemy zachęcić i umożliwić ci samodzielne przejęcie kontroli nad swoimi problemami zdrowotnymi, istnieją dwa przypadki, w których konieczne może być skonsultowanie się z lekarzem. Jedna z nich dotyczy leków, ponieważ należy omówić z lekarzem wszelkie nowe suplementy, ponieważ niektóre leki nie mogą być stosowane z niektórymi lekami. Po drugie, w przypadku ciężkich przypadków, które nie reagują na żadną z powyższych sugestii dotyczących naturalnego leczenia infekcji pochwy, prawdopodobnie nadszedł czas na spotkanie z ginekologiem.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?