Kulki gejszy – co i jak?

Kulki gejszy to popularny gadżet erotyczny, lecz także akcesorium, które doskonale sprawdza się do ćwiczenia mięśni Kegla, u kobiet mających problem z nietrzymaniem moczu oraz pań, które chcą szybko dojść do formy po porodzie.


Jak wyglądają kulki gejszy? Są to dwie połączone ze sobą przy pomocy sznureczka kulki dopochwowe wykonane z metalu albo tworzywa sztucznego. W ich środku znajdą się kulki o większej masie, które w trakcie chodzenia lekko obijają się o ściankę większej kulki, w efekcie czego zaczynają lekko drgać powodując zaciskanie się mięśni w obrębie pochwy oraz mięśni Kegla.

Kulki wkłada się do pochwy podobnie tak tampon. Początkujące osoby mogą sobie przy tym pomóc używając żelu nawilżającego. Jedna z kulek przylegać powinna do szyjki macicy, druga natomiast – być przytrzymywana przez mięśnie pochwy. Kulki nosić możemy od kilku minut do kilku godzin dziennie. Wyciąga się je pociągając nieco mocniej za sznurek łączący obie kulki. Przed i po użyciu kulek powinno się umyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła.

Osoby początkujące powinny zaczynać od dużych kulek, których średnica waha się od 3,5 do 3,8 centymetra. Wynika to z tego, że przy mało elastycznych mięśniach Kegla, większe kulki znacznie łatwiej utrzymują się w pochwie. O wiele prościej ćwiczy się również mięśnie, gdy czujemy wyraźnie, że na czymś się one zaciskają. Jeżeli chodzi natomiast o wagę, na początek najlepiej sprawdzą się kulki lekkie, ważące maksymalnie 60 gramów – niewyćwiczone mięśnie nie będą w stanie utrzymać kulek o większej wadze. Z czasem wagę tą możemy stopniowo zwiększać.

Jeśli zdecydowałaś się na zakup kulek, duży wybór znajdziesz tutaj.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?