Materiały, z jakich wykonywane są zabawki erotyczne

Wejście do sklepu dla dorosłych może być przytłaczające dla każdego. Ściany wszelkiego rodzaju produktów wykonanych z różnych materiałów, o różnych kształtach i rozmiarach. Wszystkie walczą o uwagę 😉

Inną kwestią jest to, że producenci często naginają opisy swoich produktów. Mogą twierdzić, że zabawka jest z materiału, z którego rzeczywiście nie jest. Mogą twierdzić, że ma silne i mocne wibracje, gdy w rzeczywistości wibracje są słabsze niż te w telefonie. Mogą twierdzić, że produkt nie zawiera materiałów potencjalnie szkodliwych, nawet jeśli w rzeczywistości jest on nimi przepełniony. Dlatego nie warto oszczędzać na gadżetach erotycznych i wybierać sprawdzonego i polecanego producenta.

Materiały z zabawek erotycznych dzielą się na dwie główne kategorie: porowate i nieporowate.
Produkty porowate są na ogół miękkie. Choć grupa ta może zawierać pewne twarde tworzywa sztuczne, to jest porowaty. Problem z tymi zabawkami polega na tym, że mogą złapać brud i bakterie, których nie można usunąć. Oznacza to, że porowate zabawki erotyczne, jeśli są używane bez prezerwatywy, mogą ponownie zainfekować Cię poprzednim zakażeniem bakteryjnym lub drożdżowym. Można je stosować przez dłuższy czas z użyciem prezerwatywy, ale niemożność ich dokładnej sterylizacji jest poważną wadą.

Wszystkie materiały zawierające ftalany należą do kategorii porowatych.  Ftalany to plastikowy środek zmiękczający, który destabilizuje plastik. Te substancje chemiczne są potencjalnie bardzo szkodliwe dla zdrowia, a wiele osób doświadcza reakcji alergicznych i reakcji chemicznych podczas styczności z nimi.

Materiały nieporowate są na ogół wyższej jakości, ale także droższe. Jednakże, ponieważ nie są porowate, nie zbierają brudu i bakterii. Większość materiałów nieporowatych jest twardszych i zawierają szkło, metal i specjalnie obrobione drewno. Silikon także nie jest porowaty, ale w przeciwieństwie do materiałów wymienionych powyżej może być bardzo miękki, co czyni go niesamowitym materiałem dla tych, którzy chcą pozostać bezpieczni,, ale nie są fanami wyżej wymienionych materiałów.

 

Silikon

Silikon jest delikatną stroną materiałów nieporowatych, chociaż jego struktura waha się od bardzo miękkiej do bardzo twardej, w zależności od tego, jak jest sformułowana. Silikon dobrze utrzymuje temperaturę ciała, przenosi drgania i może być dezynfekowany bez obaw o uszkodzenie. Dobry produkt silikonowy może posłużyć nam całe życie przy odpowiedniej staranności. Niestety wiele firm twierdzi, że produkuje zabawki z silikonu, gdy są one w rzeczywistości wykonane z mieszanki elastomeru i termoplastycznego kauczuku (TPR). Oznacza to, że mogą one być nieco porowate, choć znacznie mniej niż typowa silikonowa zabawka.

ABS

ABS jest nieporowatym, twardym tworzywem używanym przez wielu średnich i zaawansowanych producentów. Łatwy do czyszczenia i ogólnie gładki (chociaż niektóre zabawki o niższej jakości będą miały szwy), ale podczas przenoszenia drgań może być trochę głośny.

 

Szkło

Szkło jest twarde, gładkie, ciężkie i często bardzo piękne. To sprawia, że zabawki z niego wykonane, można łatwo czyścić i dobrze utrzymują temperaturę. Szklane zabawki są zazwyczaj wykonane z borokrzemianu (Pyrex) lub wapna sodowego. Borokrzemian jest znacznie częściej stosowany w zabawkach seksualnych, ponieważ może wytrzymać ekstremalne zmiany temperatury i jest silniejszy. Wapno sodowe jest twardsze i cięższe niż borokrzemian.

 

Metal

Metalowe zabawki są twarde i gładkie. Podobnie jak szkło, można je łatwo czyścić i używać do odtwarzania temperatury. Większość zabawek jest wykonana ze stali nierdzewnej lub aluminium, ale zdarza się również srebro i złoto.

 

Drewno i kamień

Rzadziej można znaleźć zabawki erotyczne w innych nieporowatych materiałach, w tym specjalnie obrobione drewno, a nawet kamień. Dla szukających nietypowych wrażeń.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?