Czy to normalne mieć większe wargi sromowe?

Żadna para sromowych nie jest taka sama.

W przypadku prostych części ciała w bardzo niewidocznym obszarze, wargi sromowe podlegają najbardziej niesprawiedliwej ocenie. Mówiąc krótko: żadna para warg sromowych nie jest taka sama, każda kobieta ma bardzo różne wargi sromowe, a prawie wszystkie kształty warg sromowych są normalne i zdrowe. Ale jeśli zastanawiasz się, czy twoje są “zbyt duże”, nie jesteś sama. Niefortunną częścią bycia kobietą jest spędzenie niepotrzebnych ilości godzin na zastanawianie się, czy najdrobniejsze części naszego ciała są odpowiednie. Aby uspokoić umysł, oto wszystko, co musisz wiedzieć o rozmiarze warg sromowych.

 

Co zalicza się do “za dużych”?

Masz dwa rodzaje warg sromowe: wargi sromowe większe lub “wargi zewnętrzne” i wargi sromowe mniejsze lub “wargi wewnętrzne”. Badanie z 2005 roku mierzyło różne części kobiecej anatomii i odkryło, że zwiotczałe wargi sromowe większe mają około 7 do 12 centymetrów, a długość warg sromowych mniejszych wynosi około 2 do 10 centymetrów. To całkiem spory zasięg! Inne badanie z 2004 roku wykazało, że około połowa wszystkich kobiet ma mniejsze wargi sromowe mniejsze niż ich wargi sromowe większe, co oznacza, że ​​trochę wystają. To więcej dowodów na to, że wargi sromowe są bardzo różne.

 

Ale nawet jeśli twoje wargi sromowe są poza tym zasięgiem, nie oznacza to, że są “zbyt duże” lub “nienormalne”. Porównano rozmiar warg sromowych do wielkości biustu. Możesz mieć wrażenie, że Twoje piersi są wyjątkowo duże (ponieważ są bardzo konkretne oczekiwania co do wyglądu kobiecego ciała i wszystkie te oczekiwania są fałszywe), ale niewłaściwe i niewłaściwe byłoby stwierdzenie, że „Twoje piersi mają nienormalnie duży rozmiar. . “. To samo dotyczy warg sromowych.

 

Zabieg chirurgiczny

Twoje ciało, twój wybór. Jeden z lekarzy plastyków stwierdził, że po wykonaniu blisko 1000 zabiegów labioplastyki w swoim biurze, ogromna większość kobiet, która go odwiedza, nie doświadcza dyspareunii (bólu podczas stosunku) lub innego fizycznego dyskomfortu związanego z ich wargami sromowymi.

Większość zabiegów wynika z osobistych preferencji pacjenta. Zwykle operowana jest wewnętrzna warga. Najczęstszą skargą, którą właściwie wszyscy mają, jest to, że ich wewnętrzne wargi są zbyt duże, wystają w strojach kąpielowych lub majtkach, są zahaczane i na ogół po prostu nie podoba im się sposób, w jaki wyglądają.

 

Jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek lekarz zalecał pacjentowi zmniejszenie piersi, chyba że większy rozmiar piersi negatywnie wpływa na czyjeś życie lub zdrowie. Ale niektóre kobiety po prostu czują, że ich piersi są zbyt duże i decydują się na ich zredukowanie. Podobnie w przypadku warg sromowych.

Jeśli doświadczasz bólu związanego ze swoimi wargami sromowymi, możesz i powinnaś porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jeśli jesteś dobrą kandydatką na labioplastykę, możesz o tym pomyśleć. I nie zapominaj rozważyć kosmetycznych właściwości, ale wargi sromowe powinny być celebrowane bardziej niż krytykowane. Każdy, kto ma problem z rozmiarem lub wyglądem swoich warg sromowych powinien to skonsultować z lekarzem.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?