Przewodnik po lateksie

Lateks to tkanina z naszych najgorętszych fantazji seksualnych. Ponadczasowy ciuch w sypialni, kojarzony z mocną dominacją, a czasami wręcz perwersją. Właśnie dlatego chcielibyśmy poświęcić jej chwilę uwagi.

Jeśli jesteś nowy w temacie lateksu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Pokażemy Wam wszystko, co musicie wiedzieć, począwszy od montażu, poprzez stylizację, do konserwacji.

 

Przed zakupem
Lateks nie jest tylko dla odważnych; każdy może go nosić. Na pewno nie trzeba być dominatrix lub lubić bondage. Trzeba natomiast wiedzieć o kilku rzeczach:

  •  Przede wszystkim: sprawdź czy nie jesteś uczulony na materiał! Nawet w przypadku, gdy regularnie korzystasz z prezerwatyw. Lepiej wybadać to wcześniej, niż później cierpieć.Umieść małe kawałki lateksu (np. części jednorazowych rękawiczek lateksowych) pod ubraniem, tak aby przez kilka godzin dotykały skóry.
  • Wchodzenie i wychodzenie ze stroju lateksowego może być trochę trudne. Poproś partnera o pomoc zarówno w ubieraniu, jak i przypadku kiedy utkniesz. Może nie brzmi seksownie, ale jak tylko Cię w tym zobaczy, zapomni o problemach 😉

Znalezienie idealnego stroju

Lateks jest rozciągliwy z natury, więc nie przejmuj się, jeśli po otwarciu z opakowania wygląda na trochę mniejszy niż się spodziewałeś. Im bardziej przylega do ciała, tym lepiej. Zamiast akcentować każdą fałdkę, zasysa wszystko, daje bardzo gładką sylwetkę i podkreśla wszystkie zaokrąglenia.

Pod lateks nie zakładamy bielizny. Jest to tak napięta tkanina, że nawet najmniejsze stringi będą prześwitywać 😉
Do dzieła!
Założenie stroju lateksowego wymaga nie lada wysiłku. Guma ma bowiem tendencje do przyklejania, a więc trzeba dodać jej trochę poślizgu. Wybieraj lubrykanty na bazie silikonu, a nie produkty na bazie oleju, a wtedy twój lateks nie zostanie uszkodzony.
Lateks jest delikatną tkaniną, a nawet z lubrykantem może łatwo ulec uszkodzeniu. Pamiętaj, aby usunąć całą biżuterię i skrócić swoje paznokcie – mogą one pozostawić ślady w materiale. Delikatne rozgrzanie czyni lateks rozciągliwszy, a więc i łatwiejszy do wsunięcia.
I pamiętaj: praktyka czyni mistrza 🙂

Utrzymanie Lateksu

Podstawą lateksu jest wysoki połysk i błyszczące wykończenie. Aby utrzymać go w najlepszym wydaniu, zalecamy inwestowanie w nabłyszczacze.

Na rynku jest duży wybór produktów do lateksu. Są to zarówno pudry, spray’e, jak i również specjalne środki do tego typu materiału.

Puder chroni lateks, pomaga też przy wkładaniu ubrania, jednak może pozostawać w zagłębieniach i zszyciach materiału.  Upewnij się więc, że nic nigdzie nie pozostało i w razie potrzeby przetrzyj nadmiar proszku mokrą szmatką.

Spray chroni i nabłyszcza lateks. Czysty lateks należy spryskać bezpośrednio i wypolerować ściereczką.

Na rynku możemy dostać również całe zestawy do nabłyszczania i konserwacji lateksu. Możemy tam znaleźć zarówno spray do nabłyszczania, talk do ochrony, jak i detergenty do jego czyszczenia. Jest to fajna opcja dla tych, którzy nie traktują lateksu jako jednorazową zabawę 🙂

Lateks należy czyścić dokładnie i jak najszybciej po „użyciu”. Wykorzystaj gąbkę lub miękką szmatkę i letnią wodę z mydłem lub nawet szampon dla dzieci, który jest delikatny i nie zepsuje tkaniny (sprawdź wcześniej czy te nie zawierają oleju).

Ubranie czyść przewracając je na lewą stronę. Unikaj szorowania i załamywania materiału. Po czyszczeniu odłóż lateks na ręcznik i pozostaw do wyschnięcia.

Lateks i światło słoneczne się nie lubią, więc przechowuj je w chłodnym i suchym miejscu. Jeśli chcesz je powiesić – umieść w pokrowcu na ubrania. Jeśli nie, zawiń w ręcznik papierowy i schowaj do plastikowej torby.
Lateks to niezwykle erotyczny materiał więc nikogo nie zdziwi jeśli nabierzesz ochoty na coś bardziej odważnego w sypialni 😉

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?