10 zalet spania nago, o których nie wiedziałeś

10 zalet spania nago, o których nie wiedziałeś

Jak oceniasz ten wpis?

Spanie to jedna z najważniejszych rzeczy, bez której nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Odpowiednia ilość snu ma niezliczoną listę korzyści zdrowotnych, a niewystarczająca jego ilość jest poważnym problemem w przypadku wielu osób. Czy wiesz, że możesz uzyskać dodatkowe korzyści, śpiąc nago? Oto niektóre zalety spania na waleta:

1. Jest prościej

Kiedy nie musisz się martwić o spanie w ciuchach, rzeczy zaczynają robić się łatwiejsze. Nie musisz kupować piżamy, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze. Masz mniej ubrań do prania i mniej ubrań do prasowania czy układania. Być może będziesz musiał częściej zmieniać swoją pościel, ale nie tak często, jak byś musiał prać piżamę.

 

2. Sprawia, że więcej się ruszasz (i nie mamy na myśli seksu).

Niektórzy wracają z pracy, przebierają się w piżamę i wykorzystują to jako pretekst do pozostania w domu przez resztę wieczoru. Może to prowadzić do bardziej siedzącego trybu życia, który został przypisany takim czynnikom, jak przyrost masy ciała. Kiedy masz na sobie zwykłe ubrania, masz tendencję do częstszego wychodzenia i to jest dobre dla Twojego organizmu.

 

3. Może sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy i bardziej „wolny”.

Wystarczy wyobrazić sobie uczucie leżenia w łóżku nago. Jesteś wolny od spodni i bielizny. W przypadku kobiet, nie macie na sobie uciskającego stanika. To tylko ty wciśnięty pomiędzy prześcieradło, a kołdrę. To uczucie sprawia, że chcesz się uśmiechać, a to sprawia, że czujesz się bardziej swobodnie. Może nawet pomóc ci być szczęśliwszym człowiekiem.

 

4. Kontakt skóry ze skórą jest najlepszy.

Jeśli jesteś w związku małżeńskim lub żyjesz ze swoją drugą połówką, śpiąc nago dajesz Wam większą szansę kontaktu ze skórą, szczególnie jeśli chodzi o przytulanie. Ten rodzaj kontaktu może również prowadzić do bardziej aktywnego życia seksualnego. Wszystko to uwalnia ogromne ilości oksytocyny, która jest neuroprzekaźnikiem, wzbudzającym ufność i przywiązanie wobec drugiej połówki.

 

5. Może prowadzić do lepszego snu.

Powróćmy do scenariusza, który opisaliśmy powyżej. Nie ma sznurków ściągających lub podwijającej się koszulki czy wpijającej gumki. Wszystkie to, co rozprasza Cię, gdy śpisz, znika. Spanie bez piżamy może ci pomóc w lepszym, głębszym śnie. Nie potrzebujesz nawet dowodów naukowych, aby powiedzieć, że lepszy, głębszy sen tylko pomaga ci być zdrowszym.

 

6. Może pomóc twojej skórze.

Przede wszystkim Twoja skóra zacznie oddychać. Twoje miejsca intymne, pachy i stopy mają ograniczoną swobodę i często są zakryte pod wieloma warstwami, nawet w okresie letnim. Daj tym częściom możliwość wywietrzenia i oddechu. Może to zmniejszyć ryzyko wielu chorób skóry, takich jak stopa atlety, która jest rezultatem mokrej i nie oddychającej skóry.

 

7. Pomaga regulować stężenie kortyzolu.

Kortyzol jest bardzo dziwną substancją chemiczną w ciele, ale może wyrządzić dużo szkód. Kiedy śpisz nago, to twoje ciało może lepiej przetwarzać kortyzol. Podczas snu przegrzany poziom kortyzolu utrzymuje się na poziomie, nawet po przebudzeniu. Może prowadzić do zwiększonego niepokoju, apetytu na jedzenie, zwiększeniu masy ciała i innych strasznych rzeczy. Śpij nago, aby utrzymać właściwą temperaturę ciała i mieć dobry sen, a twoje ciało miało odpowiedni poziom i regulowało poziom kortyzolu.

 

8. Reguluje poziom melatoniny i hormonu wzrostu.

Kontynuując ten sam temat, utrzymywanie środowiska snu poniżej 20 stopni Celsjusza każdej nocy może pomóc twojemu ciału regulować poziom melatoniny i hormonu wzrostu. Te związki chemiczne pomagają organizmowi zapobiegać starzeniu się i są niezbędne dla dobrego zdrowia. Kiedy śpisz w ubraniu, twoje ciało się nagrzewa i zapobiega efektywnemu używaniu tych hormonów. Innymi słowy, spanie w piżamie sprawia, że ​​szybciej się starzejesz.

 

9. Może sprawić, że twoje narządy płciowe będą szczęśliwsze.

Dla mężczyzn, chłodniejsze warunki snu pozwalają jądrom pozostać w niższej temperaturze, co pomaga zachować zdrowe nasienie i prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego. W przypadku kobiet, chłodniejsze i bardziej przestronne warunki do spania mogą pomóc w zapobieganiu infekcjom drożdżakowym. Drożdże rosną lepiej w ciepłych, wilgotnych warunkach.

 

10. Spanie w lecie jest bardziej znośne.

Lato to trudny czas na dobry sen. Jeśli nie masz klimatyzacji, może się okazać, że w twojej sypialni jest trochę duszno w nocy. Zrzucenie ubrań na dobranoc może pomóc w odczuwaniu komfortu w sypialni. Nie obudzisz się znowu mokry od potu.

Mając na uwadze te wskazówki, nadszedł czas, aby zacząć spać nago! Oczywiście są chwile, w których ubrania są preferowane. Jeśli jesteś chory lub na zewnątrz jest zimno, powinieneś spać w piżamie, aby pomóc organizmowi się rozgrzać i zapobiec dalszej chorobie. W przeciwnym razie nie widzimy przeszkód, a wręcz same zalety spania nago!

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?