7 CZYNNIKÓW, KTÓRE MOGĄ MIEĆ DUŻY WPŁYW NA TWOJE ORGAZMY

7 CZYNNIKÓW, KTÓRE MOGĄ MIEĆ DUŻY WPŁYW NA TWOJE ORGAZMY

Jak oceniasz ten wpis?


 

Nie zawsze chodzi o odpowiedni wybór pozycji.

Czasami dotarcie do wielkiego „O” mniej przypomina romantycznego, rozdzierającego ciało momentu, a bardziej przypomina metodyczne polowanie na nieuchwytnego, rzadkiego jednorożca. Różnice w orgaźmie między kobietami i mężczyznami zostały dobrze udokumentowane, to wszyscy zastanawiamy się co oprócz biologicznych dowodów mają do powiedzenia naukowcy.

Oczywiście twoje ruchy w sypialni są istotne. Ale badania mówią, że wiele pozornie przypadkowych czynników może rzeczywiście odgrywać ważną rolę w twoich szansach na osiągnięcie orgazmu. I mamy tu na myśli wszystko, od anatomii po umiejętności.

Aby Twoje życie seksualne było ekscytujące, zwróć uwagę na te losowe czynniki wspierane przez naukę, które zwiększą Twoje szanse na osiągnięcie orgazmu.

 

TWOJE SMSY

Twoje smsy mogą mieć namacalny wpływ na twój orgazm. W dużym badaniu orgazmów opublikowanym w Archives of Sexual Behaviour na początku zeszłego roku naukowcy przebadali ponad 52 000 mężczyzn i kobiet w zakresie orientacji seksualnych. Okazało się, że kobiety, które częściej wysyłały flirtujące wiadomości lub częściej wymieniały flirtujące e-maile z partnerami, częściej osiągały orgazm. Badanie wykazało również, że mówienie o tym co chcesz robić w łóżku, wiązała się z częstszym orgazmem. Więc śmiało, wyraź się.

 

UMIEJĘTNOŚCI KOMUNIKACYJNE

Sprośne rozmowy na bok. Jak dobrze komunikujecie się w waszym związku również odgrywa ważną rolę w waszym prawdopodobieństwie dotarcia do mety, jak wynika z badań. Jawna i bezpośrednia komunikacja z partnerem jest kluczem. Dwa szczególne słowa wiązały się z prawdopodobieństwem szczytowania. Według badań powiedzenie „Kocham cię” podczas akcji wiązało się z częstszymi orgazmami.

 

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

Mogłoby się wydawać, że za twój orgazm jest odpowiedzialny Twój partner (i bądźmy szczerzy, zdecydowany wpływ mają również ruchy), ale naukowcy odkryli również, że twoje poczucie własnej wartości i zadowolenie z twojego ciała jest ogromnym czynnikiem. W badaniu opublikowanym w 2016 roku w czasopiśmie Socioaffective Neuroscience and Psychology, naukowcy odkryli, że twoje poczucie własnej wartości jest ważniejsze dla twojego orgazmu niż czynnik, który może wydawać się bardziej oczywisty, jak na przykład to, jak często się masturbujesz lub ilu masz partnerów. To może brzmieć kiepsko, ale ćwicz mówienie miłych rzeczy o swoim ciele, aby zwiększyć prawdopodobieństwo orgazmu. Zamiast krytykować swoje nagie ciało, znajdź bieliznę, urocze figi, a nawet starą koszulkę, która sprawi, że poczujesz się tak seksownie, że będziesz chciał zostawić włączone światła.

 

TWOJE SKUPIENIE

Komedie romantyczne sprawiają, że wierzymy że niesamowite orgazmy istnieją. Niestety, wymaga to trochę więcej koncentracji. Może to być proces uczenia się, zgodnie z badaniem z 2016 roku. Według autorów, kobiety o dużej zdolności do orgazmu „nauczyły się całkowicie koncentrować na uprawianiu miłości”. Zanim rozpocznie się zabawa, weź kilka głębszych wdechów i zdekompresuj swój umysł. Ta denerwująca krytyka ze strony twojego szefa? Odłóż to. Skoncentrowanie się na byciu obecnym tu i teraz ze swoim partnerem sprawi, że będziesz bardziej skłonna do szczytowania.

 

TWÓJ STATUS ZWIĄZKU

Twój partner przejmuje się, jeśli chodzi o twoje szanse na szczytowanie, według badań, ale nie w taki sposób, jak byś myślała. Podczas gdy technika jest istotną częścią, badacze podkreślili także znaczenie zadowolenia z relacji. Zarówno badania z 2016 r., jak i 2017 r. wykazały, że to, jak bardzo jesteś zadowolony ze swojego związku – niezależnie od tego, czy znalazłeś swoją bratnią duszę, czy po prostu doskonałego kumpla – jest związane z twoimi szansami na orgazm. Innymi słowy, rozważ jeszcze jeden powód, dla którego należy ze sobą być lub się rozstać. Jeśli jesteś nieszczęśliwy w związku, twoje życie seksualne płaci za to wysoką cenę.

 

TWÓJ WIEK

Według badań życie seksualne kobiet jest jak wino, im starsze tym lepsze, czyli ma tendencję do poprawy wraz z wiekiem. Kiedy badacze przyjrzeli się tendencjom w poszczególnych grupach wiekowych w badaniu w 2016 roku, stwierdzili, że kobiety w średnim wieku zgłaszały większą częstość orgazmów niż dwudziestokilkulatki. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że wiele innych czynników, które są ważne dla twojego orgazmu – na przykład pewności siebie i komunikacja – również poprawia się wraz z wiekiem.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?