7 Sekretów kobiecej masturbacji

7 Sekretów kobiecej masturbacji

Jak oceniasz ten wpis?


Solowe sesje w wersji damskiej różnią się od tych męskich na wiele sposobów. Poznaj tajniki kobiecej masturbacji

Recepta mężczyzny na masturbację jest całkiem prosta: buteleczka lubrykantu lub balsamu, zakładka przeglądarki otwarta na PornTube i pięciopunktowy uchwyt zapewniają natychmiastowe rezultaty. Ale masturbacja kobiet jest nieco bardziej skomplikowana.

Nie mogą zrobić tego gdzie tylko zechcą, nie zawsze dbają o osiągnięcie orgazmu, a na pewno nie rzucają się w stronę „Pięćdziesięciu Twarzy Greya” tak bardzo, jak sobie to mężczyźni wyobrażają. Więc co się dzieje za zamkniętymi drzwiami? Pomożemy Ci odkryć tajemnice masturbacji kobiet.

Jest szybsza bez mężczyzny
Przeciętnie, kobiety potrzebują więcej czasu by osiągnąć orgazm niż mężczyźni. Ze względu na budowę narządów płciowych i zakończeń nerwowych kobieta potrzebuje od 15 do 20 minut gry wstępnej.
Ale może to stać się szybciej, kiedy masturbuje się sama. Spowodowane to może być faktem, że bardziej koncentruje się na własnej przyjemności (zamiast przyjemności partnera) lub dlatego, że wie dokładnie, czego chce. Wiele kobiet skraca statystyki na 2 do 3 minut w zabawie solo, a z partnerem może zająć 10 minut lub więcej.

Ona nie robi tego tak często
Kiedy mężczyzna obudzi się z porannym wzwodem, jest spora szansa, że wykorzysta tą okazję 😉 Według badań, 25 procent mężczyzn masturbuje się co najmniej 3 razy w tygodniu, a 55 % robi to co najmniej raz w miesiącu. Ale w odniesieniu do kobiet te statystyki są znacznie niższe: tylko 10 procent kobiet masturbuje się trzy razy w tygodniu, a 38 procent rzadziej niż raz w miesiącu.
Dlaczego? Masturbacja dla kobiet jest czymś więcej niż tylko „szybka akcja”. Część kobiet niestety cały czas walczy z myśleniem, że „kobiecie nie wypada”. Większość mężczyzn zaczyna masturbacje czasem nawet zanim skończy 10 lat, niektóre z kobiet pierwszy raz robią to około dwudziestki.

Przygotowuje się inaczej
Kobieta potrzebuje nastroju i odpowiedniego otoczenia. Często wyciąga specjalne środki nawilżające, zapala świeczki i włącza muzykę. Myślami relaksuje się i przenosi do innego świata.

 

Jej dotyk jest delikatniejszy
Kiedy mężczyzna się masturbuje, ma mocny uchwyt, zaciśnięte palce i wykonuje prosty ruch góra-dół. Kobiety robią to bardziej subtelnie, łagodnie i zdecydowanie wolniej. Łechtaczka ma dwa razy tyle zakończeń nerwowych, co główka penisa, dzięki czemu jest bardzo wrażliwa nawet na delikatny dotyk.

 

Kobieta odkrywa całe swoje ciało
Podczas gdy mężczyzna ma tylko jedno główne narzędzie, kobiety mają do dyspozycji całe swoje ciało. Kobiety mają tendencję do stymulacji całego ciała – szyi, piersi, ramion czy warg sromowych. Mogą zaczynać masowania sutków lub wnętrza ud, zanim osiądzie na swoich genitaliach.


Nie zawsze zależy jej na orgaźmie…
To może być największa różnica spośród wszystkich. Kiedy mężczyzna się masturbuje, ma jasny cel: wydalenie nasienia. Ale dla wielu kobiet, czy osiągną orgazm, czy nie, nie jest najważniejsze. Niektóre kobiety są zadowolone z własnej przyjemności, zanim pojawi się orgazm, lub niezależnie od tego, czy jest punkt kulminacyjny.

.. Ale kiedy go osiąga, rozkoszuje się nim długo
Podczas wytrysku, tworzy się ogromne rozluźnienie fizyczne. Ciało potrzebuje dużo energii, aby przetłoczyć cały ten płyn z gruczołu krokowego, przez spiralne rury, a następnie przez jądra do prącia. Dlatego kiedy mężczyzna wytryśnie, marzy o drzemce.
Orgazmy kobiet są fizyczne, ale nie mają tego samego „okresu oporu” po kulminacyjnym momencie, co sprawia, że bardziej prawdopodobne jest, że zapragną kolejnej i kolejnej rundy. Więc chociaż niektóre kobiety niekoniecznie walczą o orgazm w ogóle, inni nie zatrzymują się na jednym.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?