Jak dbać o higienę intymną?

Jak dbać o higienę intymną?

Jak oceniasz ten wpis?


Mamy lato, jest coraz cieplej. Szczególnie w tym okresie (ale nie tylko!) bardzo istotne jest utrzymywanie intymnych części ciała w czystości. Nie tylko wpłynie to na komfort nas samych, ale również naszego partnera i pozwoli uniknąć wszelkich nieprzyjemności. Poniżej kilka wskazówek dla mężczyzn i kobiet, które pomogą w dbaniu o miejsca intymne.

Mężczyźni

  1. Przycinaj

Lata 70 już za nami, a nieokiełznane włosy łonowe są teraz raczej oznaką niedbania o siebie. Twoja partnerka będzie zdecydowanie bardziej zadowolona, kiedy będziesz je przycinał. Najlepiej robić to pod prysznicem, aby wszystko potem spłukała woda. Najskuteczniejszym narzędziem do skrócenia owłosienia łonowego są trymery lub maszynki elektryczne. Można ustawić je na odpowiednią długość przystrzyżenia. Kwestia gustu czy lepiej się czujesz wygolony na zero czy lepiej jest Ci lekko zarośniętym, pamiętaj jednak żeby nie przesadzać z długością 😉 Nożyczki też nadadzą się do tego celu jednak strzyżenie nie będzie tak precyzyjne jak w przypadku wcześniej wspomnianego trymera lub maszynki. Warto przed przycięciem zanurzyć się w wannie, aby zmiękczyć włosy (zupełnie jak u fryzjera ;)). Bądź ostrożny, ten obszar jest równie wrażliwy jak twarz. Jeśli zdecydujesz się na golenie maszynką, musisz mieć świadomość, że odrastające włoski  po kilku dniach mogą powodować swędzenie i pieczenie, dlatego warto nawilżać ten obszar bezzapachowym balsamem nawilżającym.

 

2. Myj się
Niby oczywiste, a jednak. Podczas kąpieli nie używaj zwykłego mydła. Zakup specjalne płyny do higieny intymnej, które nie podrażnią tak wrażliwych okolic. Nie zapominaj o oczyszczeniu skóry pod napletkiem, gdzie mogą gromadzić się grzyby i bakterie.

 

3. Spłukuj dokładnie

O ile w przypadku rąk nie ma większego znaczenia jak pachniesz, to zapach penisa już może mieć znaczenie. Jeśli często uprawiacie seks oralny, Twoja partnerka pewnie nie chciałaby mieć w ustach smaku mydła. Staraj się więc używać płynów bezzapachowych lub dokładnie spłukuj resztki mydła.

 

4. Zmieniaj bieliznę

I to regularnie! Niezależnie od tego czy wolisz bokserki czy majtki, utrzymuj bieliznę czystą i zmieniaj ją codziennie. Pilnuj też, by dobrze wyschła po praniu, w przeciwnym razie będzie pachnieć jeszcze gorzej niż niezmieniana przez tydzień 😉

 

Kobiety 

  1. Depilacja

Czas na letnie porządki 😉 Wybierz depilacje dopasowaną do Twoich preferencji i rób to regularnie, bez względu na to czy tylko przycinasz czy depilujesz się na zero. Jeśli chodzi o depilacje intymną to warto zainwestować w środki chemiczne przeznaczone do miejsc intymnych, które zapobiegną wrastaniu włosków lub pieczeniu czy swędzeniu po. Rób to w czasie kąpieli, aby zmiękczyć włosy i nie narobić bałaganu w łazience. Może dla urozmaicenia zdecydujesz się na wzorek? Zaskocz swojego partnera 😉

 

2. Myj się codziennie

Oczyść i dokładnie opłucz okolice łona. Nie używaj mydła do mycia okolic intymnych – może to doprowadzić do podrażnienia i infekcji. Korzystaj ze specjalnych płynów przeznaczonych do higieny intymnej.

 

3. Dokładnie płucz i susz okolice intymne

Należy zadbać o to, żeby dokładnie oczyścić okolice intymne z mydła, a potem dokładnie je osuszyć, by zahamować rozwój wszelkich bakterii.

 

4. Regularnie wymieniaj tampony lub podpaski

Podczas okresu pamiętaj o regularnym wymienianiu tampona lub podpaski. Przed zmianą przemyj obszar intymny, by nie doprowadzić do powstania infekcji.

 

5. Zmieniaj bieliznę codziennie

Nic Ci po zadbanym wyglądzie okolic intymnych, jeśli bielizna nie jest świeża. Zadbaj o to, by codziennie nosić nowe, czyste i świeże majtki (lub stringi czy bokserki – tutaj wybór pozostawiamy Tobie).

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?