Rodzaje orgazmów. Czy znasz wszystkie?

Rodzaje orgazmów. Czy znasz wszystkie?

5 (100%) 1 vote

Szczytowanie… moment najsilniejszego podniecenia, uczucie rozkoszy, które jest najczęściej celem stosunku czy aktu masturbacji albo innych zachowań seksualnych. Czy wiesz, że istnieje wiele rodzajów orgazmów? Najbardziej znane rodzaje orgazmów to te pochwowe i łechtaczkowe, ale w świecie seksualnych doznań wyróżniamy ich znacznie więcej. Dla niedowiarków i tych niedoinformowanych – istnieje ich aż 9!

Jakie istnieją rodzaje orgazmów?

1. Orgazm typowy

Występuje pod koniec stosunku w wyniku pobudzenia łechtaczki, pochwy lub penisa.

2. Orgazm łechtaczkowy

Pojawia się podczas pieszczot łechtaczki. To rodzaj orgazmu, który jest najczęściej i najłatwiej osiągalny przez kobiety.

3. Orgazm pochwowy

Znany na całym świecie neurolog i psychoanalityk Sigmund Freud jest autorem podziału orgazmu na łechtaczkowy (czyt. wyżej) i pochwowy. Stwierdził on, że orgazm pochwowy ma wielką przewagę nad łechtaczkowym. Jest to forma rozkoszy trudna do osiągnięcia i trzeba być bardzo dojrzałą seksualnie kobietą, aby go przeżywać.

4. Orgazm sutkowy

Jak sama nazwa wskazuje, można go osiągnąć podczas pieszczot piersi. Wywołanie orgazmu sutkowego nie jest jednak wcale takie proste. Wielu kobietom przeszkadza nadmierna stymulacja brodawek. Jednak gdy osiągnie się orgazm sutkowy, to podobnie jak w przypadku łechtaczkowego, wystąpią skurcze macicy i pochwy.

5. Orgazm wyobrażeniowy – psychogenny

Osiąga się go na drodze pobudzenia psychicznego. Źródłem rozkoszy są tylko i wyłącznie fantazje – bez dotykania!

6. Orgazm nocny

Pojawia się samoistnie, podczas snu. Częściej dotyczy on kobiet starszych. Odpowiednikiem orgazmu nocnego u mężczyzn są oczywiście polucje – mimowolne wytryski.

7. Orgazm wielokrotny

Może on wystąpić dwa, trzy albo nawet pięć razy podczas jednego zbliżenia. By osiągnąć taki rodzaj orgazmu potrzebna jest odpowiednia technika. Kiedy kobieta zaczyna szczytować podczas seksu, mężczyzna nie powinien z niej wychodzić, tylko kontynuować ruchy frykcyjne.

8. Orgazm tantryczny

To orgazm, który może wystąpić zarówno u kobiety, jak i mężczyzny. Należy jednak przybliżyć sobie, czym jest w ogóle seks tantryczny, by odczuć odpowiednią różnicę.

9. Orgazm bolesny

Zdarza się. Takie orgazmy trzeba jak najszybciej skonsultować z lekarzem.

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?