Spadek libido. Jak odzyskać ochotę na seks?

Spadek libido. Jak odzyskać ochotę na seks?

5 (100%) 1 vote

Niestety, spadek libido to w dzisiejszych czasach częsta przypadłość. Problem ten dosięga zarówno kobiety, jak i mężczyzn, w każdym wieku. Na utratę zainteresowania seksem skarżą się coraz młodsi amatorzy łóżkowych przyjemności. Ciągłe życie w stresie i nerwach sprawia, że pojawiają się problemy ze zdrowiem, a co za tym idzie – libido maleje.

Nie masz kompletnie ochoty na nocne igraszki i nie czerpiesz przyjemności z bzykanka?
Warto pomyśleć o tym, dlaczego tak jest.

Choroby, stres, problemy w związku, styl życia, niewyspanie, otyłość, alkohol, kompleksy i niska samoocena, przemoc, leki, narkotyki, antykoncepcja hormonalna, depresja, menopauza… – przyczyn spadku libido jest niesamowicie dużo. Warto więc odpowiednio przeanalizować sytuację. Najpierw porozmawiaj z partnerem, a jeśli to nie pomoże, udaj się do specjalisty.

Seks jest nam bardzo potrzebny w życiu. Trzeba więc zadbać o to, by był dla nas przyjemnością, odskocznią… a nie przykrą koniecznością!

Spadek libido. Co robić?

Jak już wspomnieliśmy, po pierwsze warto odpowiednio przeanalizować sytuację. Zastanów się, co zrobić, by wróciła Ci ochota na seks. Jeśli sam/sama nie jesteś w stanie poradzić sobie z problemem pomimo urlopu, odstawienia leków czy rezygnacji z alkoholu, udaj się do specjalisty.

Seks jest nieodłączną częścią życia każdego dorosłego człowieka. Wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne, cementuje relacje, budzi emocje. Jego istotność wzrasta, zwłaszcza gdy jesteśmy w związku – jeśli seksu brakuje, pojawiają się skoki w bok. To niestety normalne i nieuniknione w 80% relacji, w których życie intymne „kuleje”.

Porozmawiaj, zabaw się, wrzuć na luz! Poszukaj fajnej bielizny, zabawek, gadżetów erotycznych lub włącz film dla dorosłych. Pobudź zmysły… Niech gra wstępna trwa choćby pół dnia! Dotyk, pocałunek, dbałość o odpowiednią atmosferę – wtedy możesz mieć pewność, że poradzisz sobie ze spadkiem libido.

W wolnej chwili zajrzyj do apteki i wypróbuj suplementy diety, które mają za zadanie podnieść Twoje libido. Jeśli wszelkie starania, apteczne preparaty i odpoczynek nie przyniosą efektu, udaj się bez wstydu do specjalisty. Doświadczony seksuolog pomoże Ci zrozumieć przyczynę Twojego problemu i zastosuje odpowiednią terapię. Pamiętaj, że spadek libido może być objawem wielu poważnych zaburzeń gospodarki hormonalnej. Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne, a kondycja seksualna na pewno powróci na dawną, satysfakcjonującą ścieżkę!

Najczęściej czytane
Reklama

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?