Spadek libido

Niestety, spadek libido to w dzisiejszych czasach częsta przypadłość. Dosięga zarówno kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku. Dosięga coraz młodszych, ponieważ ciągłe życie w stresie i ciągłych nerwach sprawia, że pojawiają się problemy ze zdrowiem, a co za tym idzie – libido spada…

Nie macie kompletnie ochoty na nocne igraszki, nie czerpiecie przyjemności z bzykanka? Warto pomyśleć o tym dlaczego tak jest.

Choroby, stres, problemy w związku, styl życia, niedosypianie, otyłość, alkohol, kompleksy i niska samoocena, przemoc, leki, narkotyki, antykoncepcja hormonalna, depresja, menopauza… – przyczyn spadku libido jest niesamowicie dużo. Warto więc odpowiednio przeanalizować sytuację. Najpierw z partnerem, jeśli to nie pomoże, to ze specjalistą.

Seks jest nam bardzo potrzebny w życiu, trzeba więc zadbać o to by był dla nas przyjemnością, odskocznią… a nie koniecznością.

Co robić?

 

Jak wspomnieliśmy, powinniśmy odpowiednio przeanalizować sytuację i zastanowić się co zrobić, by wróciła nam ochota na seks. Jeśli sami nie jesteśmy sobie w stanie poradzić, mimo urlopu, odstawienia leków czy alkoholu nada nic… warto udać się do specjalisty.

Seks w życiu jest nam bardzo potrzebny, jest niemal konieczny. Zwłaszcza gdy jesteśmy w związku – jeśli seksu nie ma, pojawią się skoki w bok – to niestety normalne i nieuniknione w 80% związków.

Porozmawiajmy. Zabawmy się, wrzućmy na luz. Poszukajmy fajnej bielizny, zabawek, gadżetów erotycznych, włączmy film dla dorosłych… pobudźmy zmysły… Niech gra wstępna trwa choćby pół dnia. Dotyk, pocałunek, zadbajmy o odpowiednią atmosferę – a wtedy możemy mieć pewność, że sami poradzimy sobie ze spadkiem libido.

Warto udać się też do apteki i wypróbować leki, które mają za zadanie podnieść nasze libido. Jeśli nasze starania, leki, odpoczynek – nie przynoszą efektu, udajmy się bez wstydu do specjalisty, bo musimy zbadać dlaczego libido znacznie zmalało i jak temu zapobiegać…

Spadek libido

5 (100%) 1 vote[s]

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?