10 sposobów leczenia suchości pochwy

Prawdopodobnie masz już kilka lekarstw w swojej spiżarni.

Badania pokazują, że co najmniej jedna na pięć kobiet cierpi na suchość pochwy. Może to być spowodowane mnóstwem rzeczy – stresem, brakiem gry wstępnej lub antyhistaminą, którą bierzesz, ale to tylko kilka z wielu możliwych przyczyn. Ale dobrą wiadomością jest to, że można ją leczyć na wiele sposobów, poczynając od “rzeczy, które masz w spiżarni”, a kończąc na “rzeczach, które musisz dostać od swojego lekarza”. Oto 10 sposobów na leczenie suchości pochwy.

 

  1. Lubrykant, oczywiście. Jakimś sposobem, pomimo tego, że nasza strona bardzo optuje za tym, by używać lubrykacji praktycznie zawsze, nadal nie mówi się wystarczająco o nawilżaniu. Każdy, kto uprawia seks, powinien używać czegoś na poślizg, nawet jeśli suchość nie jest problemem. Istnieje więcej rodzajów lubrykantów, niż ktokolwiek mógłby liczyć – na bazie wody, wegańskie, na bazie silikonu…. lista jest długa. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu takiego, który najbardziej Ci odpowiada lub jeśli jesteś zaniepokojona alergią, Twój lekarz może pomóc Ci wybrać odpowiedni.

 

  1. Och, ale: wybierz lubrykant mądrze. Jeśli używasz prezerwatyw z lateksu, nie możesz użyć lubrykantu na bazie oleju. Niszczy on prezerwatywy lateksowe i czyni je nieskutecznymi, więc zamiast tego użyj olejku na bazie wody lub silikonu.

 

  1. Spróbuj dłuższej gry wstępnej. Naprawdę nie ma czegoś takiego jak zbyt długa gra wstępna. Jeśli nie ma wystarczająco dużo gry wstępnej, ktoś może być mniej nawilżony i suchy. Powinnaś czuć się komfortowo, prosząc partnerów seksualnych o odrobinę więcej gry wstępnej – nie ma w tym nic wstydliwego ani złego w tym, że potrzebujesz dodatkowej uwagi, by właściwie przygotować swoje ciało do dalszej gry. Zasługujesz na to, więc spróbuj cokolwiek dobre dla ciebie.

 

  1. Zrób sobie przerwę w depilacji włosów. ​Włosy łonowe zwykle zapewniają naturalny bufor, który utrzymuje skórę na sromie wilgotną, a niektóre kobiety odkrywają, że usunięcie włosów prowadzi do wysuszenia wokół sromu i pochwy.

 

  1. Lub jeśli musisz usuwać włosy łonowe, nawilżaj skórę. Nie należy umieszczać balsamu w pochwie, ale zaleca się używania delikatnego balsamu do stosowania wokół sromu, jeśli usuwanie włosów czyni skórę suchą.

 

  1. Zabrakło Ci lubrykantu? Użyj rzeczy ze swojej spiżarni. Olej kokosowy, oliwa z oliwek i olej roślinny są bezpieczne do stosowania jako naturalne lubrykanty, co oznacza, że ​​idealnie nadają się używania w okolicach pochwy. Jeśli ktoś uzna, że ​​to nie dla niego, powinien przestać. Ale pochwa w naturalny sposób się oczyszcza i coś takiego nie zmieni jej pH tak bardzo, że byłoby problematyczne.

 

  1. Zmień leki na alergię. Wiele alergii i leków, które zawierają substancje przeciwhistaminowe, powodują suchość pochwy. Możesz porozmawiać z lekarzem o tym, jakie inne opcje mogą być dla ciebie odpowiednie.

 

  1. Rozważ miejscowy krem ​​hormonalny. Kobiety w okresie menopauzy lub kobiety, które obecnie karmią piersią, często potrzebują trochę dodatkowej pomocy, aby złagodzić suchość pochwy, a lekarz może zalecić stosowanie miejscowego kremu estrogenowego, aby pomóc.

 

  1. Sprawdź stan skóry. Tak jak możesz dostać wyprysków i krostek na reszcie ciała, możesz również mieć to na swoim sromie. Albo twój ginekolog albo dermatolog może zbadać warunki skóry na sromie i pochwie i przepisać coś, co pomoże. Wiele kremów do tych schorzeń można stosować tylko w niektórych częściach ciała, więc nie należy po prostu uderzać sterydowym kremem, który stosuje się na nogach do sromu, nie pytając najpierw lekarza.

 

  1. Jeśli wystąpi świąd, zaczerwienienie lub wydzielina, udaj się do lekarza. Infekcje drożdżaków często powodują suchość, a jeśli tak jest, możesz albo dostać leki przeciwbakteryjne dostępne bez recepty, albo udać się do lekarza, aby to zdiagnozować (na wszelki wypadek).

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?