Elektrostymulacja erotyczna – czy jest bezpieczna?

Wyjaśnijmy wszystkie wątpliwości i zagrożenia. Elektrostymulacja erotyczna polega na użyciu specjalnie zaprojektowanych maszyn do stymulacji elektrycznej narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności seksualnej. Często określana jest jako “e-stim” przez tych, którzy w niej uczestniczą. Niestety, elektrostymulacja może być bardzo niebezpieczną, a nawet śmiertelną praktyką, jeśli nie zostanie wykonana prawidłowo.

Jak działa elektrostymulacja erotyczna? O czym pamiętać, żeby była bezpieczna?

​Każde źródło energii elektrycznej jest zdolne do generowania ciepła. Prąd elektryczny może powodować oparzenia, arytmię, a nawet zatrzymanie akcji serca i śmierć. W celach medycznych elektrostymulacja erotyczna wykorzystywana jest do leczenia między innymi spastyczności mięśni (nadmiernego napięcia) i zespołu  nadreaktywnego pęcherza. Gdy przyrządy przewodzące prąd stosowane są w sposób kontrolowany i przemyślany, elektrostymulacja jest bezpieczna i przynosi wymierne korzyści. Problem pojawia się w chwili, gdy urządzenia wpadną w ręce niedoświadczonych eksperymentatorów lub gdy sprzęt z założenia nie jest przeznaczony do stosowania u ludzi. Jeśli elektrostymulacja zostanie użyta w sposób nieprawidłowy, partnerzy mogą odczuwać ból, skurcze i inne dolegliwości mięśniowe lub neurologiczne.

Musisz również pamiętać, że narządy płciowe są bardziej wrażliwe na stymulację niż inne części ciała. W tych strefach stopniowo zwiększaj intensywność bodźców, aż przyzwyczaisz się do nich.

Nigdy nie umieszczaj elektrod ani nie stymuluj obszarów ciała powyżej talii.

Zlokalizowanie elektrod na plecach lub klatce piersiowej może zakłócać pracę rozrusznika serca (jeżeli Twój partner taki posiada) lub wytwarzać prąd elektryczny, zdolny do zaburzenia akcji serca i zatrzymania krążenia. Jeśli więc wyobrażasz sobie kobietę z sutkami zaciśniętymi i podłączonymi do brzęczyka, pozbądź się tej myśli z głowy!

Zawsze bierz pod uwagę, że elektrostymulacja erotyczna może być śmiertelna.

Pewien mężczyzna z Nowego Jorku poraził się prądem podczas masturbacji w 2012 roku. Inny amator mocnych doznań z Pensylwanii został oskarżony o zabójstwo w 2008 roku, po tym jak przyznał się do porażenia prądem swojej żony za pomocą urządzenia do elektrostymulacji domowej roboty na bazie suszarki do włosów. Sprzęt spowodował atak serca u 29-letniej kobiety.

Nie praktykuj elektrostymulacji podczas brania narkotyków lub spożywania alkoholu.

Środki odurzające mogą podwyższać próg bólu, co oznacza, że ​​możesz nieświadomie użyć zbyt dużego napięcia.

Upewnij się, że korzystasz wyłącznie z urządzeń przeznaczonych do użytku przez ludzi.

Najbezpieczniejsze przyrządy do elektrostymulacji erotycznej oferują regulację intensywności i funkcję przycisku bezpieczeństwa. Nigdy nie używaj domowych urządzeń elektrycznych.

Ustaw hasło bezpieczeństwa.

Na wszelki wypadek dobrze jest mieć odpowiedzialnego partnera i bezpieczne słowo ustalone przed zabawą.

Wiedz, że odczucia dla każdego człowieka są różne.

29-letnia kobieta, która lubi e-stymulację, wyjaśnia: “Z jednej strony czuje się uczucie łaskotania lub mrowienia, na bardziej intensywnym levelu czuje się jakby gumowy pas uderzał o skórę. Jak wtedy, gdy kogoś traktujesz statyczną elektrycznością, ale bardziej intensywnie”.

To jaki rodzaj urządzenia wybierzesz, może mieć wpływ na doznania. ​​

Urządzenia do elektrostymulacji niskoczęstotliwościowej mogą wywoływać uczucie kłucia. Urządzenia o wyższej częstotliwości, z akcesoriami takimi jak guma lub stal, są “gładsze” i lepiej skupiają skurcze mięśni.

Elektrostymulacja erotyczna nie powinna pozostawiać żadnych śladów ani siniaków.

Oparzenia mogą być najczęstszą formą urazu. Użycie przewodzących prąd żeli może pomóc zminimalizować to ryzyko.

Potrzeba trochę czasu, aby osiągnąć orgazm.

Według niektórych orgazm bez użycia rąk to najfajniejsza rzecz, jaką ma do zaoferowania e-stymulacja. Potrzeba trochę czasu i cierpliwości, aby tam dotrzeć.

Trzymaj się z daleka od tanich urządzeń, które możesz znaleźć w lokalnym sexshopie.

Jeśli na pudełku znajduje się skąpo ubrana osoba, urządzenie będzie tanie i nie zapewni bardzo dobrych doświadczeń. Właściwy produkt może być poważną inwestycją, ale warto (dla bezpieczeństwa!) kupić renomowaną maszynę.

Z czego możesz wybierać? Lista jest długa. Propozycje przedstawiamy na postawie asortymentu sklepu erotycznego PokojRozkoszy.pl.
plug analny z elektrostymulacją
kulki analne z elektrostymulacją
kulki gejszy do elektrostymulacji pochwy
wibrator z elektrostymulacją
urządzenie do elektryzowania jąder
pętle na penisa
sonda kulkowa do cewki moczowej
klatka na penisa
zestaw do elektrostymulacji z przylepnymi elektrodami

Do elektrostymulacji elektrycznej używaj wyłącznie lubrykantów na bazie wody.

Przypomnij sobie lekcje fizyki – roztwory wodne przewodzą prąd, a olejowe nie! Silikonowe lubrykanty i te na bazie olejów działają jako jako izolatory, co blokuje efekty e-stymulacji. E-stim potrzebuje bezpiecznego środka o zdolnościach przewodzenia prądu, aby zapobiec ryzyku poparzenia skóry. Stosuj więc wyłącznie hydrożele, czyli lubrykanty na bazie wody. Skorzystaj z poradnika Najlepsze lubrykanty dla niej i dla niego!

My polecamy te poniżej:

Elektrostymulacja erotyczna – czy jest bezpieczna?

5 (100%) 3 vote[s]

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?