5 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć o używaniu wibratora

 

W te lato słyszeliśmy o przypadku kobiety, której zatyczka analna utknęła wewnątrz, kiedy jej partner wepchnął ją zbyt daleko. Aby ją usunąć lekarze potrzebowali godziny, by podczas poważnej operacji usunąć „ciało obce”. Auć. Ale bądźmy realistami: nie jest pierwszą (lub ostatnią) kobietą, która zrobiła coś, czego nie powinna zrobić z zabawką erotyczną.

 

Chcemy dla ciebie jak najlepiej, więc baw się swoim wibratorem, ale uważaj. Aby pomóc ci zachować bezpieczeństwo podczas obsługi sprzętu, porozmawialiśmy z lekarzami, którzy przekazali kilka wskazówek, czego nie należy robić z wibratorem.

 

  1. Nie wkladaj wibratora analnego..nigdzie indziejWibrator analny to wibrator analny, a wibrator pochwowy to wibrator pochwowy. Nie używaj więc ich zamiennie. Nie bez przyczyny różną się wielkością i kształtem. Twój odbyt nie jest stworzony do tego, więc zawsze istnieje obawa, że mogą pojawić się problemy z łagodnym wejściem do środka czy nietrzymaniem stolca. Dodatkowo istnieje ryzyko (takie jak ta młoda kobieta, o której wcześniej pisaliśmy), że coś utknie, nie tam gdzie trzeba. Lekarze jednak nie będą zdziwieni Twoją obecnością i problemem na ostrym dyżurze, nie jeden raz mieli już takiego delikwenta na stole operacyjnym. Aby jednak uniknąć tej wstydliwej wizycie na ostrym dyżurze, użyjcie dużej ilości lubrykantu i zdecydujcie się na mniejsze wibratory, czy inne zabawki, specjalnie zaprojektowane do użytku „tylnego” 😉
  2. Nie używaj wibratora najpierw z tyłu, a potem z przoduTo jest ten sam powód, dla którego nauczyłaś się podcierać się z przodu do tyłu – nie chcesz przenosić żadnych bakterii do pochwy, gdyż może to zwiększyć ryzyko infekcji. Jeśli masz jeden wibrator, którego używasz w obu obszarach, najpierw użyj go w pochwie.
  3. Nie myśl, że potrzebujesz przerwIstnieje powszechna obawa, że można nadużyć wibratora do punktu, w którym nic innego nie pozwoli nam osiągnąć orgazmu. Żaden lekarz jednak nie potwierdzi tych słów, nie ma bowiem na nie żadnych rozstrzygających dowodów. Mimo to niektóre kobiety zgłaszają zapotrzebowanie na coraz większą intensywność i dłuższe obeznanie ze sprzętem, kiedy używają wibratora przez dłuższy czas. Może to być psychiczna bariera, jeśli zastanawiasz się, dlaczego doprowadzenie Cię do orgazmu trwa “wieczność” . Więc jeśli to Ty, zawsze możesz poświęcić trochę czasu swojej ulubionej zabawce, aby eksperymentować z innymi formami stymulacji. 
  4. Nie używaj lubrykantów na bazie silikonuTen punkt należy do kategorii “szkodliwych dla wibratora”, ale oboje musicie być w dobrym stanie, prawda? Większość wibratorów jest dziś wykonana z silikonu, co jest świetne, ale jeśli używasz opartego na silikonie lubrykantu z silikonowym wibratorem spowoduje to, że materiał będzie luźny i napompowany. W zasadzie zniszczysz w ten sposób swojego wspaniałego przyjaciela. Dwie opcje: jedna polega na użyciu lubrykantu na bazie wody. Jeśli to nie daje wystarczającej śliskości, sięgnij po swoją ulubiony lubrykant silikonowy, ale włóż prezerwatywę na wibrator. 
  5. Nie bój się wibratoraBez względu na to ile ustawień i różnych funkcji posiada wibrator, jeśli dobrze się czujesz używając go, nie musisz się martwić, że zrobisz sobie krzywdę. Jeśli nie boli i jest przyjemne to nie zaszkodzi to wibratorowi, ani Tobie. Także korzystaj z niego z rozsądkiem, ale nie bądź zbyt bojaźliwa wobec niego. 

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?