7 sposobów na pozbycie się brodawek płciowych

Jeśli masz brodawki narządów płciowych, wiedz, że nie jesteś sam. Brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste) są bardzo częste. Według badań, istnieje milion nowych przypadków brodawek narządów płciowych, diagnozowanych każdego roku, a wiele przypadków nie jest diagnozowanych.

Większość przypadków brodawek narządów płciowych jest spowodowanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Istnieje ponad 120 szczepów HPV, ale typy 6 i 11 to szczepy, które powodują brodawki narządów płciowych. Te szczepy HPV zwykle nie powodują raka szyjki macicy, ale prowadzą do brodawek narządów płciowych.

Może być konieczne, aby odwiedzić lekarza w celu leczenia brodawek narządów płciowych. Możesz również leczyć brodawki narządów płciowych w domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o siedmiu domowych środkach, które mogą pomóc w leczeniu brodawek narządów płciowych. Znamy kilka sposobów.

 1. Olejek z drzewa herbacianego

Oprócz innych korzyści zdrowotnych, oleje eteryczne zostały przetestowane jako te do stosowania jako środki przeciwgrzybicze. Olejek z drzewa herbacianego jest olejem eterycznym, który okazał się przydatny przeciwko grzybom i innym organizmom, w tym wszy. Możesz nałożyć kroplę rozcieńczonego oleju z drzewa herbacianego (wymieszaj jedną kroplę olejku z innym, np. jak olejem kokosowym) i aplikuj bezpośrednio na brodawkę.

Niektórzy mogą być uczuleni na olejek z drzewa herbacianego, więc najpierw przetestuj niewielką ilość rozcieńczonego oleju z drzewa herbacianego na ramieniu. Jeśli po 24 godzinach nie nastąpi żadna reakcja, powinien być bezpieczny w użyciu.

 

 1. Zielona herbata

Stwierdzono, że zielona herbata skutecznie działa na brodawki narządów płciowych. Możesz kupić ekstrakt z zielonej herbaty bez recepty i używać go w domu, dodając kroplę lub dwie do oleju kokosowego i stosując na brodawki.

 

 1. Czosnek

Istnieją pewne dowody na to, że stosowanie wyciągu z czosnku na brodawki może pomóc w ich oczyszczeniu. Możesz kupić ekstrakt czosnku i zastosować bezpośrednio na brodawki. Można również moczyć gaziki w mieszance czosnku i oleju. Następnie nałóż miksturę na brodawki i pozwól jej wchłonąć.

 

 1. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest podobny do leków na receptę, które wykorzystują kwasy, aby zabić wirusa.

Możesz zanurzyć kulkę bawełnianą lub gazę w occie jabłkowym i nałożyć ją na brodawki.

 

 1. Warzywa

Warzywa są dobre na wiele dolegliwości. Na brodawki jedz chrupiące warzywa, takie jak: kapusta, brokuły, brukselki, kalafior, Jarmuż.

Te warzywa zawierają indol-3-karbinol (I3C), który może pomóc w oczyszczeniu brodawek narządów płciowych. Zaleca się codzienne spożywanie 4-5 porcji tych warzyw.

 

 1. Folian i B-12

Istnieje związek między niedoborem kwasu foliowego i witaminy B12 oraz zwiększonym ryzykiem zarażenia HPV. Przyjmowanie multiwitaminy lub kwasu foliowego i witaminy B-12 może pomóc organizmowi zwalczyć infekcję HPV i usunąć brodawki.

 

 1. Dieta i tryb życia

Posiadanie brodawek narządów płciowych obciąża twoje ciało. Aby pomóc organizmowi szybciej wrócić do zdrowia, należy usunąć wszelkie czynniki stresogenne, takie jak palenie tytoniu lub dietę ciężkostrawną.

Wskazane produkty to:

 • pokarmy bogate w przeciwutleniacze (jagody, czereśnie, pomidory, papryka, dynia)
 • ciemne liściaste warzywa, takie jak szpinak i jarmuż
 • pełnoziarniste
 • migdały
 • chude mięso

Te pokarmy mogą pomóc wzmocnić twój układ odpornościowy i pomóc zminimalizować nawroty HPV.

 

Żywność, której należy unikać, to:

 • wszelkie możliwe alergeny pokarmowe (nabiał, soja, kukurydza, dodatki do żywności)
 • biały chleb i makaron
 • czerwone mięso
 • przetworzona żywność z tłuszczami trans
 • kofeina i inne stymulanty

 

Ostrzeżenia

Ważne jest, aby pamiętać, że pozbycie się zewnętrznych brodawek narządów płciowych nie oznacza, że ​​nie masz już infekcji. Chociaż rzadkie, HPV może powodować zarówno brodawki narządów płciowych, jak i raka szyjki macicy. Ważne jest, aby zwrócić się do lekarza z informacją, nawet jeśli badacie się w domu.

 

 

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?