Afrodyzjaki – w jaki sposób wybrać najlepszy dla siebie?

Jeśli w Twojej sypialni wieje nudą, popęd seksualny odszedł w nieznane, a Ty coraz częściej spędzasz popołudnia przed telewizorem, warto poszukać wsparcia, jakim mogą być afrodyzjaki. Te niewinne z pozoru substancje, potrafią z powodzeniem przywrócić żar w Twojej sypialni i sprawić, że razem z partnerką, przeżyjecie kolejny miodowy miesiąc, a nuda i rutyna odejdą na dobre.

Afrodyzjaki dostępne na wyciągnięcie ręki

Wiele produktów, dostępnych w każdym większym supermarkecie nosi miano afrodyzjaków. Jak to możliwe? Owszem, bogate oferty sex shopów oferują wiele produktów, mających na celu zwiększenie popędu seksualnego czy podniesienie libido, jednak nie wszyscy wiedzą, że istnieją równie skuteczne, naturalne substancje, dające porównywalny efekt.
Ważne jest, aby wybrać takie produkty, które będą odpowiadać na nasze indywidualne potrzeby i w najwłaściwszy sposób spełnią nasze oczekiwania. Pamiętajmy o tym, że konkretne afrodyzjaki mogą w odmienny sposób wpływać na poszczególne osoby. Afrodyzjak, który świetnie sprawdził się w przypadku naszego przyjaciela, wcale nie musi być tak skuteczny w naszym przypadku. Testowanie kolejnych produktów może okazać się zajęciem bardzo ciekawym i emocjonującym, zwłaszcza, jeśli dane nam będzie odczuć oczekiwane efekty.

Afrodyzjaki dla mężczyzn

Afrodyzjaki specjalnie dla mężczyzn mają za zadanie pobudzić wydzielanie męskiego hormonu płciowego – testosteronu, który odpowiada między innymi za popęd seksualny. Dodatkowo, niektóre składniki odżywcze (takie jak selen czy cynk) mają także ogromne znaczenie w procesie produkcji spermy, dlatego też mogą znacznie przyczynić się do sprawności seksualnej naszego partnera. Najlepsze afrodyzjaki o takich właściwościach to z pewnością owoce morza, zwłaszcza krewetki i ostrygi. Kształt ostryg, nieco przypominający waginę z pewnością pobudzi męską wyobraźnię i pozwoli puścić wodze fantazji w sypialni. Jest to ogromnie ważne, zwłaszcza idąc tropem przekonania, że pożądanie zaczyna się w głowie.
Kolejnym produktem, który warto jeść, aby zachować świetną sprawność seksualną i ochotę na miłosne igraszki jest arbuz. Przez niektórych nazywany naturalną viagrą, ten afrodyzjak poprawia krążenie krwi a zawarta w nim cytrulina rozszerza naczynia krwionośne, powodując, że krew może łatwiej wypełnić penisa. Dzięki takiemu wsparciu kłopoty z erekcją odejdą do lamusa, a Ty będziesz się cieszył długim, satysfakcjonującym seksem.
Pobudzeniu ukrwienia narządów płciowych sprzyja także imbir. Ten afrodyzjak wydłuża erekcję i wzmacnia doznania seksualne. Najlepiej działa spożywany na surowo, jednak suszony także spełni swoje zadanie.

Afrodyzjaki dla kobiet

Afrodyzjaki dla kobiet mają nieco inne zadanie. Szybkie tempo życia, stres i masa problemów często powodują, że kobiety mają coraz mniejszą ochotę na seks. Dzięki relaksującym właściwościom afrodyzjaków zredukujemy nadmierne napięcie, zregenerujemy ciało i umysł, aby móc bez przeszkód cieszyć się miłosnymi uniesieniami.
Świetnym „kobiecym” afrodyzjakiem jest czekolada. Dzięki zawartości fenyloetyloaminy wspaniale poprawia humor, wprowadzając w doskonały nastrój. W połączeniu z truskawkami może być pysznym deserem, który wprowadzi nas w erotyczny nastrój. Dobrym pomysłem może być także zaserwowanie kieliszka dobrego alkoholu – świetnie sprawdzi się tutaj klasyczne czerwone wino, albo szampan. Pamiętajmy jednak o tym, aby zachować zdrowy umiar. Alkohol pity w nadmiarze, bardziej zaszkodzi niż pomoże naszemu popędowi seksualnemu.

Nie od dziś wiadomo, że dla kobiet bardzo ważny jest zapach. Jeśli chcesz pomóc swojej partnerce się zrelaksować, możesz zrobić jej masaż z dodatkiem olejku eterycznego. Taki afrodyzjak podziała na wszystkie zmysły, znacznie zwiększając przyjemność, płynącą z seksualnych doznań. Do tego celu doskonały będzie olejek jaśminowy, zwany także kwiatem nocy. Jest to najskuteczniejszy afrodyzjak wśród olejków eterycznych. Aby ukoić skołatane nerwy, dobrym pomysłem będzie także zapalenie świecy zapachowej o ulubionym aromacie.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?