Afrodyzjaki – powrót do natury

Przemęczenie, stres, nadmiar obowiązków, czy wkradająca się rutyna nierzadko prowadzą do problemów łóżkowych. Brak ochoty na seks bardzo często związany jest z trybem życia, a ten z kolei w dużym stopniu wpływa na naszą dietę. Jesteśmy tym, co jemy – ta znana maksyma zawiera w sobie dużo prawdy. Gdy żywimy się nieodpowiednimi produktami, jak codziennie spożywane wszelkiego rodzaju fastfoody prędzej czy później odczujemy skutki takiego traktowania organizmu. Będzie nam brakowało sił i energii do działania, a codzienne kwestie zaczną nas przerastać, co na pewno odbije się w sypialni. Co zatem można zrobić? Zadbać o swoje ciało.

Dobry sposób na podniesienie libido

Libido ściśle związane jest z naszym aktualnym samopoczuciem, a to wynika w dużej mierze z naszego trybu życia i diety. Dbając zatem o odpowiednio zbilansowane posiłki możemy w krótkim czasie liczyć na odbudowę naszych sił witalnych, by stać się w łóżku niezapomnianym kochankiem, czy pełną energii seksualnej kochanką.
Przede wszystkim uważnie wsłuchajmy się w nasz organizm. Codziennie jesteśmy narażeni na różne bodźce zewnętrzne, które skutecznie zakłócają porządek wewnętrzny naszego organizmu. Przykładem może być zapach kebaba na ulicy, widok batoników celowo umieszczanych przy kasie sklepowej, zmrożony słodki napój. To wszystko widzimy na co dzień i ciężko się temu oprzeć. Takie obrazy zagłuszają nasz naturalny instynkt, dlatego mocno musimy się w niego wsłuchać, a wręcz odgrzebać dawno zasypany reklamami, papierkami po batonikach, czy opakowaniami po chipsach.
Prawdą jest, że potrzebujemy różnych pierwiastków, witamin i wody do tego, aby żyć zdrowo. Kebaba konstruowanego najczęściej z MOM-ów można zastąpić stekiem, batonika odżywczym bananem, czy jabłkiem, a słodzone napoje czystą wodą. To nie znaczy, że nie możemy sobie pozwolić na słodki kawałek tortu raz na jakiś czas. Ważne, aby nie było to nasze codzienne główne danie.

Skuteczne afrodyzjaki dane przez naturę

Wszelkie afrodyzjaki zostały stworzone przez naturę, człowiek je tylko umiejętnie wykorzystuje. Rozejrzyjmy się dookoła. Większość warzyw i owoców, będących jej wytworem to naturalne afrodyzjaki. Arbuz, poza doskonałymi właściwościami odżywczymi i ogromną ilością wody, uznawany jest za odpowiednik niebieskich pigułek dla panów. Kobiece libido podniosą z kolei urzekające słodyczą truskawki, a seler naciowy zwiększy popęd seksualny u obydwu płci.
Naturalne afrodyzjaki doskonale komponujące się z różnymi potrawami to przyprawy. Dzięki nim naszym posiłkom nadawany jest odpowiedni charakter. Możemy również stosować je w domu. Przyprawy takie, jak szafran, lubczyk, czy imbir używane są na co dzień w kuchni.

To tylko kilka przykładów tego, co oferuje nam natura. Można się pokusić o stwierdzenie, że postęp cywilizacyjny odciął nam korzenie od tego, co dla nas powinno być najważniejsze. Żyjemy szybko i nieuważnie, zatracając przy tym naturalny porządek naszego funkcjonowania na tej planecie. Zadbajmy o siebie, a dzięki temu zadbamy też o satysfakcję z seksu.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?