Afrodyzjaki – johimbina, środki farmakologiczne, feromony

Pomimo dużej ilości naturalnych afrodyzjaków występujących w formie produktów spożywczych, wiele osób chętnie sięga po johimbinę, różnego rodzaju medykamenty i środki mające zawierać feromony. Jednak decydując się na zastosowanie każdego z nich, należy się też liczyć z tym, że mogą wywołać one skutki uboczne.

Johimbina — to naturalna substancja pozyskiwana z afrykańskiego drzewa johimby. Jest dostępna w sprzedaży jako chlorowodorek johimbiny, który jest stosowany przy leczeniu zaburzeń erekcji. Jest dostępna tylko na receptę. Johimbina pobudza ośrodek erekcji, znajdujący się w rdzeniu kręgowym, jednak jej stosowanie powinno być skonsultowane z lekarzem, ponieważ nawet niewielkie przekroczenie zalecanej dawki może mieć nieprzyjemne skutki, takie jak bardzo wysokie ciśnienie, bezsenność, a nawet drgawki.

Medykamenty mające zwiększać libido i popęd seksualny dzielimy na dwie grupy, w zależności od tego, czy przeznaczone są dla mężczyzn, czy dla kobiet.

Viagra — słynna niebieska pigułka i wszystkie środki jej podobne mają za zadanie rozkurczać naczynia krwionośne w prąciu i zwiększyć napływ do nich krwi, co ułatwia osiągnięcie erekcji. Lek ten jest dostępny na receptę. Mimo cudownych właściwości, które chwalą miliony mężczyzn na świecie, stosowane viagry może mieć niepożądane efekty, jak bóle głowy i zaburzenia w rozróżnianiu kolorów. Na ogół jest ona jednak dobrze tolerowana przez organizm.

Wśród paraleków dla kobiet, które są dostępne bez recepty, możemy wymienić Vamee, Erotic czy Seximel. Vamea zawiera L-argininę, stymulującą powstawanie tlenku azotu. Pierwiastek ten naturalnie wytwarza się w organizmie kobiet podczas podniecenia seksualnego. Wspomniany środek ma za zadanie zwiększyć odczuwanie bodźców erotycznych poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Erotic jest z kolei wyciągiem z ziół, który znacznie zwiększa ukrwienie narządów płciowych, co powoduje wzrost ochoty na seks i intensywniejsze doznania. Seximel jest żelem stymulującym, który poprawia ukrwienie genitaliów. Substancje czynne produktu — nikotynian i izopropylil —są odpowiedzialne za wzmożenie przesyłania bodźców, przez co odczuwamy przyjemność w jeszcze większym stopniu, niż zazwyczaj.

Feromony — na rynku dostępna jest bardzo duża gama produktów mających zawierać feromony ludzkie. Ich producenci zachwalają działanie feromonów, które sprawiają, że osoba ich używająca łatwiej nawiązuje kontakty z innymi, jest bardziej otwarta i pewna siebie, oraz znacznie łatwiej przyciąga do siebie osoby płci przeciwnej, które chętniej godzą się na seks. Nie istnieją jednak żadne badania potwierdzające ich faktyczne działanie, a opinie osób, które je stosowały, są podzielone. Jedni je zachwalają i potwierdzają ich cudowny wpływ na kontakty międzyludzkie, w tym kontakty seksualne, inni z kolei nie zauważają żadnej różnicy. Może jest to dowód, że feromony działają na zasadzie placebo; może jest tak dlatego, że na różnych ludzi działają różne feromony. Feromony można legalnie kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, jednak na ogół zaleca się je kupować u sprawdzonych dystrybutorów, gdyż na rynku funkcjonuje bardzo dużo fałszywych, podrobionych feromonów, które nie mają żadnych właściwości poza niebotycznymi cenami.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?